Pomiń aktualności

Aktualności

Obraz Administracja Użytkownik
Wizyta w Ołomuńcu
Administracja Użytkownik w dniu środa, 23 wrzesień 2015, 14:06 napisał(a)
 

W dniach 15-19 września 2015 roku delegacja Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej, w osobach: Pan Kanclerz Jerzy Dec, Zastępca Kanclerza Michał Śleziak, JM Rektor Iwona Kłóska, Uczelniany Koordynator Programu Erasmus+ Elżbieta Jaszczurowska, odwiedziła uczelnię partnerską Moravian University College w Ołomuńcu, w Republice Czeskiej. Delegacja spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem i w przyjacielskiej atmosferze, przez pięć dni, dyskutowaliśmy nad bieżącymi tematami z partnerami z Ołomuńca.

Wizyta miała charakter szkoleniowy i obejmowała następujące tematy:

  1. Mobilność studentów i kadry w ramach programu Erasmus+.
  2. Możliwości wspólnych przedsięwzięć edukacyjnych.
  3. Porównanie sposobów weryfikacji efektów kształcenia.
  4. Wymiana doświadczeń w zakresie monitorowania postępów w nauce.
  5. Możliwości wspólnych badań naukowych oraz wspólnych konferencji i publikacji.
  6. Możliwości nowych projektów w ramach konkursów na wnioski o granty.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wizyty.

 
Obraz Administracja Użytkownik
Fundusz Stypendialny Stowarzyszenia Krzewienia Edukacji Finansowej
Administracja Użytkownik w dniu wtorek, 22 wrzesień 2015, 14:02 napisał(a)
 

Informacja od Stowarzyszenia Krzewienia Edukacji Finansowej:

Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej po raz kolejny realizuje
projekt Fundusz Stypendialny.

Celem funduszu jest wsparcie materialne:

a. studentów uczelni wyższych, studiujących na kierunkach ekonomii,
finansów, zarządzania, prawa i dziennikarstwa,

b. wychowanków domów dziecka podejmujących naukę w szkołach
wyższych na kierunkach, gdzie programy nauczania zawierają elementy
ekonomii, finansów, zarządzania, prawa i dziennikarstwa, w okresie 5
lat od opuszczenia placówki opiekuńczo - wychowawczej.

Fundusz tworzony jest m.in. ze środków pieniężnych przekazywanych na
rzecz Stowarzyszenia, jako podmiotu posiadającego status organizacji
pożytku publicznego (1%) oraz z wpłat i darowizn. Szczegóły zawiera
regulamin funduszu stypendialnego SKEF (regulamin i wnioski dostępne
są na stronie www.skef.pl w zakładce SKEF CHARYTATYWNY – FUNDUSZ
STYPENDIALNY). Zainteresowane osoby prosimy o czytelne wypełnienie
wniosku oraz zapoznanie się z regulaminem funduszu stypendialnego SKEF.
Osoby ubiegające się o stypendium, składają DO DNIA 31 PAŹDZIERNIKA
2015 ROKU, wniosek wraz z załącznikami potwierdzającymi spełnienie
wymogów przesyłając dokumenty na adres (liczy się data stempla
pocztowego):

Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej
81-472 Gdynia
ul. Legionów 126
z dopiskiem: FUNDUSZ STYPENDIALNY
Pytania dotyczące Funduszu Stypendialnego prosimy kierować do Iwony
Karmasz 58/624-98-76
e-mail: ikarmasz@skef.pl

 
Obraz Administracja Użytkownik
Rusza rejestracja do Polsko-Amerykańskiej Akademii Liderów
Administracja Użytkownik w dniu wtorek, 22 wrzesień 2015, 13:57 napisał(a)
 

Informacja od Polsko-Amerykańskiej Akademii Liderów:

Rusza rejestracja do Polsko-Amerykańskiej Akademii Liderów!


Po półrocznej przerwie zainaugurowana została rekrutacja do kolejnej edycji Polsko-Amerykańskiej Akademii Liderów, projektu edukacyjnego Fundacji Wolności i Przedsiębiorczości. Odświeżony i przebudowany program daje możliwość rozwoju w trzech odrębnych ścieżkach: podstawowej, politycznej oraz obywatelskiej. Na najlepszych czekają staże, wyjazdy na seminaria i konferencje zagraniczne.


Widząc kryzys trwający w polskim życiu publicznym oraz skromne perspektywy rozwoju dla młodego, ambitnego pokolenia, od 2012 roku Fundacja Wolności i Przedsiębiorczości sukcesywnie prowadzi kuźnię młodych talentów. Polsko-Amerykańska Akademia Liderów to projekt edukacyjny stworzony z myślą o ludziach rozważających zaangażowanie się w życie społeczne: przyszłych polityków, dziennikarzy czy członków kadry zarządzającej organizacjami pozarządowymi. Program skierowany jest do młodych pasjonatów, którzy pragną rozwijać swoje zainteresowania polityczne i ekonomiczne, ale także połączyć je z własnym życiem zawodowym.

 
W VII edycji Akademii wyodrębniony został kurs podstawowy on-line oraz dwie wyspecjalizowane ścieżki – kurs obywatelski prowadzony w Katowicach oraz kurs polityczny odbywający się w Warszawie. Do kursu podstawowego dostępne są także dodatkowe fakultety, które poszerzają zakres wiedzy m.in. z  dziedziny finansów, prawa czy ekonomii. Podstawowym celem Akademii jest wzmocnienie umiejętności praktycznych oraz pogłębienie wiedzy młodych ludzi, którzy chcieliby swoją karierę związać z działalnością publiczną. Z tego też względu zajęcia prowadzone są przez naukowców z Uniwersytetów Londyńskiego, Jagiellońskiego i Śląskiego, ekspertów Instytutu Misesa i praktyków z organizacji pozarządowych i partii politycznych. Gośćmi specjalnymi będą m.in. takie osobistości jak Jarosław Gowin, Matthew Tyrmand, Janusz Korwin-Mikke czy Paweł Kukiz.


Całkowitą nowością jest zaproponowana przez organizatorów sesja wyjazdowa do Lwowa. Ma ona dotyczyć bardzo aktualnego problemu - kształtowania się polityki wschodniej dla Polski i krajów regionu. Uczestnicy będą mieli okazję bezpośrednio współpracować z grupą ekspertów, debatować z nimi i tworzyć wspólne rekomendacje dla własnych krajów. Jest to również niepowtarzalna okazja do zwiedzenia pięknego i pełnego życia miasta jakim jest Lwów.


Każdy uczestnik kursu otrzymuje darmową książkę pod redakcją Toma Palmera, natomiast na najlepszych czekają wartościowe nagrody. Wśród nich należy wymienić opłacony, 3-miesięczny staż w Goldwater Institute w Stanach Zjednoczonych, bezpłatny udział w tygodniowym seminarium organizowanym przez Institute of Economic Studies – Europe oraz opłacony wyjazd na konferencję Acton University.
Zapisy już trwają na stronie: www.akademialiderow.edu.pl


Więcej informacji udziela:

Jacek Spendel
Dyrektor Polsko-Amerykańskiej Akademii Liderów
Prezes Fundacji Wolności i Przedsiębiorczości,
e-mail: kontakt@akademialiderow.edu.pl
tel. + 48 509 615 488Fundacja Wolności i Przedsiębiorczości jest organizacją, która stawia sobie za cel promocję rozwiązań wolnorynkowych, wolności osobistej, oraz ducha przedsiębiorczości. Fundacja nastawiona jest w przede wszystkim na działania edukacyjne. Założona w 2012 r. organizacja dąży do wykształcenia generacji ludzi niezależnych, wolnych, i odpowiedzialnych. Fundacja Wolności i Przedsiębiorczości kierowana jest przez osoby doświadczone w działalności publicznej, Jacka Spendla i Marcina Chmielowskiego. Flagowymi inicjatywami Fundacji są Polsko-Amerykańska Akademia Liderów oraz Akademia Młodych Przedsiębiorców. Organizacja jest członkiem międzynarodowej sieci ATLAS. 
Obraz Administracja Użytkownik
Otwarto Centrum Obsługi w Urzędzie Skarbowym w Czechowicach-Dziedzicach
Administracja Użytkownik w dniu czwartek, 17 wrzesień 2015, 14:50 napisał(a)
 

Informacja od Urzędu Skarbowego w Czechowicach-Dziedzicach:

Od 1 września w Urzędzie Skarbowym w Czechowicach-Dziedzicach uruchomiono Centrum Obsługi.

To nowe udogodnienie, dzięki któremu podatnicy będą mogli załatwić swoje sprawy nie tylko we własnym urzędzie, ale zrobią to także w wybranych miejscach na terenie całego kraju. Dotychczas podatnik mógł załatwiać sprawy tylko w swoim urzędzie skarbowym, w zależności od miejsca zamieszkania lub siedziby. Było to szczególnie uciążliwe dla tych, którzy pracują lub studiują z dala od domu. Uzyskanie np. zaświadczenia wymagało nawet kilkusetkilometrowej podróży. Od września, wystarczy wizyta w naszym Centrum obsługi.

Ponadto w centrach, oprócz spraw podatkowych, będzie można złożyć wybrane dokumenty z obszaru ZUS i akcyzy.

W centrach obsługi pracownicy Administracji Podatkowej będą przyjmować podania i deklaracje, wydawać zaświadczenia, informować podatników o ich prawach i obowiązkach. Na stanowiskach komputerowych w centrach obsługi podatnicy będą mieli dostęp do portalu podatkowego Ministerstwa Finansów, ePUAPu oraz zarejestrują działalność gospodarczą. Uruchomiony zostanie również bezpłatny telefon do ekspertów Biura Krajowej Informacji Podatkowej.

Zapraszamy studentów do skorzystania z przedstawionych usług.

 
Obraz Administracja Użytkownik
Dzwonek
Administracja Użytkownik w dniu środa, 16 wrzesień 2015, 14:31 napisał(a)
 

Aby się dostać do sekretariatu Uczelni od poniedziałku do piątku, prosimy korzystać z dzwonka znajdującego się przy wejściu od strony parkingu.

 
Obraz Administracja Użytkownik
Koncert zespołu Free Spiritual
Administracja Użytkownik w dniu środa, 9 wrzesień 2015, 16:31 napisał(a)
 

Uprzejmie informujemy, że 26 września w Klubokawiarni Aquarium odbędzie się koncert zaprzyjaźnionego z Uczelnią zespołu Free Spiritual.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

 
Obraz Administracja Użytkownik
Portal dla startupów
Administracja Użytkownik w dniu poniedziałek, 3 sierpień 2015, 15:25 napisał(a)
 

Informacja od Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w Bielsku-Białej:

Dla wszystkich, którzy zainteresowani są rozpoczęciem działalności gospodarczej i założeniem własnej firmy, dla tych, którzy mają pomysł, a nie wiedzą jak go zrealizować, dla tych, którzy szukają pomocy oraz informacji potrzebnych przedsiębiorcy i potencjalnemu nowemu biznesmenowi uruchamiamy portal społecznościowy i wsparcia rozwoju nowych przedsięwzięć typu startup!

Na stronie www.westartup.pl znajdziecie ludzi podobnych do Was. Ludzi poszukujących odpowiedzi na pytania związane z rozwojem pomysłów biznesowych, poszukujących wsparcia na poszczególnych etapach powstawania pomysłu na firmę czy też produkt. Na portalu westartup znajdziecie ludzi, którzy podzielą się swoim doświadczeniem nabytym w trakcie wielu lat zarządzania przedsiębiorstwami, finansami czy też doświadczeniem z innych pokrewnych biznesowi branżach.

To tutaj znajdziecie nowe projekty, możliwość nawiązania kontaktów z potencjalnymi inwestorami prywatnymi lub instytucjonalnymi, przedstawicielami organizacji typu Anioły Biznesu czy też organizacjami szkoleniowymi. To poprzez uczestnictwo w społeczności www.westartup.pl uzyskacie dostęp do osób Wam podobnych, do bogatej wiedzy i doświadczenia inwestorów, mentorów i trenerów. Portal umożliwi znalezienie potencjalnych inwestorów umożliwiając realizację i wdrożenie pomysłów, utworzenie firmy typu startup przy współfinansowaniu z funduszy prywatnych, funduszy kapitałowych czy też Aniołów Biznesu.

Portal www.westartup.pl zapewni dostęp także do międzynarodowej społeczności westartup zapewniającej to wszystko w wymiarze międzynarodowym.

Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Bielsku-Białej przekazuje narzędzie umożliwiające rzeczywisty rozwój własnych pomysłów na biznes. Zapraszamy!

 
Obraz Administracja Użytkownik
Konkurs fotograficzny „Europa w moim regionie”
Administracja Użytkownik w dniu poniedziałek, 3 sierpień 2015, 12:55 napisał(a)
 

Komisja Europejska ogłosiła konkurs fotograficzny „Europa w moim regionie”, w którym mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy UE powyżej 18 roku życia. Konkurs ma na celu przedstawienie wpływu unijnych funduszy na życie obywateli.

Zadanie konkursowe

Aby wziąć udział w konkursie, należy zrobić zdjęcie, które wyraźnie przedstawia inwestycję powstałą przy wsparciu środków unijnych. Na fotografii musi być widoczna flaga UE oraz billboard lub tablica informująca o dofinansowaniu UE. Organizatorzy zachęcają do kreatywności. Informacje na temat projektów, które otrzymały dofinansowanie unijne można znaleźć na stronie Komisji Europejskiej: tutaj oraz tutaj.

Termin nadsyłania prac upływa 28 sierpnia 2015 r.

Nagrodą będzie wycieczka dla dwóch osób do Brukseli podczas Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast – Open Days (12-15 października 2015 r.).

Głosowanie

Głosowanie rozpocznie się 31 sierpnia i potrwa do 8 września. Każdy użytkownik portalu społecznościowego Facebook mieszkający na stałe w jednym z 28 państw członkowskich UE lub w kraju ubiegającym się o członkowstwo (Albania, Bośnia i Hercegowina, była Jugosłowiańska Republika Macedonii, Kosowo, Czarnogóra, Serbia i Turcja) będzie mógł zagłosować na wybrane zdjęcie. Natomiast ostatecznego wyboru trzech zwycięzców dokona międzynarodowe jury składające się ze specjalistów w dziedzinie fotografii i komunikacji. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 19 września 2015 roku. Więcej informacji o konkursie na stronach:

https://www.facebook.com/EuropeanCommission/app_386310531430573?ref=ts

https://www.pinterest.com/eucommission/eumyregion-photo-contest

Źródło: Komisja Europejska
 
Obraz Administracja Użytkownik
Umowa polsko-ukraińska
Administracja Użytkownik w dniu środa, 15 lipiec 2015, 15:55 napisał(a)
 

W dniu 15 lipca 2015 r. siedzibę Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej odwiedził Rektor Ukraińskiej Akademii Bankowości z siedzibą w Sumach (Ukraina). Podczas spotkania została podpisana umowa między uczelniami, w której strony zobowiązały się do:

- prowadzenia wspólnych projektów badawczych,

- realizacji wspólnych publikacji,

- wzajemnego uczestnictwa w konferencjach,

- wspólnej organizacji wydarzeń kulturalnych.

 

Ponadto w myśl umowy strony postanowiły prowadzić:

- wymianę doświadczeń w zakresie organizacji i rozwoju,

- wymianę doświadczeń w zakresie dydaktyczno-naukowym,

- wymianę osobową (kadra i studenci).

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wizyty.

 
Obraz Administracja Użytkownik
Spotkanie dyskusyjne dla absolwentów „Co po studiach?”
Administracja Użytkownik w dniu wtorek, 14 lipiec 2015, 12:32 napisał(a)
 

Zapraszamy na spotkanie dyskusyjne dla tegorocznych absolwentów organizowane przez inkubatory.pl.

 

Pomiń Nawigacja

Nawigacja

Pomiń Podanie

Podanie

Pobierz tutaj podanie. Wypełniony i podpisany druk można składać w sekretariacie.

Pomiń Kategorie kursówPomiń Kodeks etyki pracownika naukowego

Kodeks etyki pracownika naukowego

Pomiń Karta praw studenta

Karta praw studenta

Pomiń Pomoc dla studenta niepełnosprawnego

Pomoc dla studenta niepełnosprawnego

Pomiń Wzory prezentacjiPomiń Zasady prowadzenia zajęć dydaktycznychPomiń Numer konta Uczelni

Numer konta Uczelni

Wszystkie wpłaty proszę przekazywać na adres:

Wyższa Szkoła

Ekonomiczno-Humanistyczna

ul. Sikorskiego 4

43-300 Bielsko-Biała

na konto w Banku Handlowym w Warszawie o numerze 58 1030 0019 0109 8503 0009 7975.

Pomiń Wsparcie techniczne

Wsparcie techniczne

Kontakt z administratorem:

Łukasz Fibinger
Dział IT - Informatyk

lfibinger@wseh.pl

tel.: (33) 816 51 69/70 wew. 14

Pomiń Zaloguj sięPomiń Kalendarz

Kalendarz

Ni. Pn. Wt. Śr. Cz. Pi. So.
        1 2 3
4 5 6 7 8 Dziś piątek, 9 październik 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31