Start - Aktualnosci - WSEH na II Powiatowym Festiwalu Nauki i Sztuki w I Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Żywcu!

WSEH na II Powiatowym Festiwalu Nauki i Sztuki w I Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Żywcu!

print as PDF

31 sty 2020

31 stycznia 2020 roku Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna była obecna na II Powiatowym Festiwalu Nauki i Sztuki w I Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Żywcu. Wykład wprowadzający dla licealistów, pod tytułem „Kolonizowanie Australii i Nowej Zelandii: Aborygeni i Maorysi” poprowadziła Elżbieta Jaszczurowska. Uczniowie liceum, a także młodzież szkolna z innych szkół całego powiatu żywieckiego, licznie wzięła udział w wielu wykładach, prelekcjach, a także warsztatach. Wykłady poprowadzili znakomici prelegenci z wielu uczelni wyższych, a także innych instytucji naukowych. Wśród wykładowców znaleźli się między innymi pracownicy Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Centrum Astronomicznego im. Mikołaja Kopernika PAN w Warszawie i inni. 

http://www.lo-zywiec.pl/post/ii-powiatowy-festiwal-nauki-i-sztuki,1719.html?fbclid=IwAR0UqveJy8jNICCCMH9eLVfi4wAYPh9w7L7n4JUuDX-Fz2m9fwi2YUfG7W0