Start - Aktualnosci - Kolejna edycja MIĘDZYNARODOWEJ OLIMPIADY JĘZYKA ANGIELSKIEGO za nami!

Kolejna edycja MIĘDZYNARODOWEJ OLIMPIADY JĘZYKA ANGIELSKIEGO za nami!

print as PDF

16 mar 2019

II etap 15. MIĘDZYNARODOWEJ OLIMPIADY JĘZYKA ANGIELSKIEGO, której głównym pomysłodawcą i organizatorem jest WSEH w Bielsku-Białej, za nami!

W 15.edycji olimpiady języka angielskiego uczestniczyło około 1000 uczniów klas maturalnych natomiast do drugiego etapu zakwalifikowało się 110 osób. 16 marca 2019 roku podczas drugiego etapu, w OLIMPIADZIE wzięło udział około 110 osób, między innymi z województwa śląskiego, małopolskiego, a także podkarpackiego. Po uroczystym przywitaniu szanownych GOŚCI i przemowie naszych wykładowców (Koordynator Programów Anglojęzycznych, Elżbieta Jaszczurowska oraz Dyrektor Kolegium Nauk Humanistycznych i Społecznych, dr Mirosław Laszczak), młodzież udała się do wyznaczonych sal i oficjalnie przystąpiła do OLIMPIADY. Równolegle 14 nauczycieli z Częstochowy, Żywca, Rzeszowa, Dąbrowy Górniczej, Katowic, Raciborza, Niepołomic i innych miejscowości, wzięło udział w warsztatach metodycznych, które poprowadził konsultant metodyczny z Wydawnictwa Pearson Central Europe. 

- "Komisja, w skład której wchodzą pracownicy naukowi Wydziału Filologicznego WSEH, w najbliższych dniach ogłosi wyniki"- poinformował JM Rektor, Michał Śleziak.

A jakie wrażenia po olimpiadzie?
-"To pierwszy mój udział w MIĘDZYNARODOWEJ OLIMPIADZIE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO w Bielsku-Białej. Mam nadzieję, że test wypełniłem pozytywnie. Jeżeli chodzi o wyniki, jestem dobrej myśli. Świetna atmosfera, piękne miasto, wspaniała przemowa wykładowców WSEH"- poinformował jeden z uczestników olimpiady.

Po ogłoszeniu wyników po II etapie Międzynarodowej Olipiady, zostanie ogłoszony termin dot. III etapu.

Po III etapie Olimpiady laureaci otrzymają nagrody. Nagrodami za zdobycie trzech pierwszych miejsc będzie umożliwienie laureatom kształcenia w WSEH na oferowanych przez uczelnię kierunkach. 

Po zakończeniu III etapu Olimpiady Komisje mogą przyznać również specjalne wyróżnienia.

Olimpijczykom życzymy pozytywnych wyników!