Artykuł naukowy autorstwa Studentki Pani Marzeny Żarskiej-Sikora oraz Pani dr Wioletty Świebody został przyjęty do publikacji w monografii naukowej

09 cze 2024

Z dumą informujemy o działalności naukowej naszej społeczności akademickiej.

Czym zajmuje się specjalista do spraw bezpieczeństwa informacji i jak nim zostać?

05 cze 2024

W dobie cyfryzacji i rosnącej ilości danych, ochrona informacji stała się kluczowym elementem funkcjonowania każdej organizacji. Specjalista do spraw bezpieczeństwa informacji to osoba, której zadaniem jest zapewnienie, że dane firmowe są zabezpieczone przed nieautoryzowanym dostępem, kradzieżą czy zniszczeniem.

Rozpoczęła się rekrutacja na semestr zimowy roku akademickiego 2024/2025

03 cze 2024

Szczegóły dostępne tutaj.

Dr Wioletta Świeboda organizatorką panelu naukowego

02 cze 2024

Nawet podczas długiego weekendu nie zwalniamy naukowego tempa.

Rekrutacja na studia rozpocznie się 3 czerwca

31 maj 2024

Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna oficjalnie uruchamia rekrutację na studia od 3 czerwca br. Uczelnia prowadzi rekrutację na studia I stopnia (licencjackie) i II stopnia (magisterskie) dwa razy w roku akademickim:

Przerwa majowo-czerwcowa

26 maj 2024

W dniach od 29 maja do 2 czerwca 2024 r. uczelnia będzie nieczynna.

Wizyta prof. Janiny Falkowskiej w Castelo Branco

26 maj 2024

Prof. Janina Falkowska odwiedziła Instituto Politecnico de Castelo Branco w Castelo Branco w Portugalii, gdzie już po raz drugi wygłosiła serię wykładów na temat historii i teorii kina.  

Trzecia sesja informacyjna dotycząca specjalności film i media

26 maj 2024

Przypominamy, że następna sesja promująca specjalność film i media będzie miała miejsce 8 czerwca od 8.00 do 9.45 w sali 10. Instruktorem będzie Dr Grzegorz Dryja, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jego prezentacja będzie na temat budowy scenariusza i będzie polegała między innymi na dyskusji nad pomysłem studentów na krótki film.  Możliwy jest dostęp zdalny.

Najlepsze studia dla kierowników sprzedaży

05 maj 2024

Rynek pracy stale ewoluuje, a rola kierownika sprzedaży staje się coraz bardziej kluczowa dla sukcesu przedsiębiorstw. W odpowiedzi na te zmiany Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej oferuje program studiów I stopnia na kierunku Zarządzanie marketingowe i sprzedażą, który jest idealnie dostosowany do potrzeb przyszłych liderów w dziedzinie zarządzania handlowcami.

Zajęcia z International Finance

30 kwi 2024

Studenci II roku kierunku zarządzanie w ramach zajęć z przedmiotu International Finance, które prowadzi dr Wioletta Świeboda, pracowali z wykorzystaniem artykułów opublikowanych w czasopiśmie The Economist dostępnych w bibliotece uczelnianej.

Sesje informacyjne dotyczące specjalności film i media

11 kwi 2024

W podanych poniżej terminach odbędą się sesje informujące o programie, wykładach, wykładowcach i formach zaliczenia zajęć na specjalności film i media.   Sesja nr 1: 12 maja 2024 roku, sala nr 10 Prowadząca: Prof. dr hab. Janina Falkowska Neel Naik, MSC (Portugalia) Godz. 8:00-9:35   Sesja nr 2: 12 maja 2024 roku, sala nr 10

Czego możesz spodziewać się, szukając pracy w Urzędzie Skarbowym, czyli kilka słów o rekrutacjach na stanowiska administracyjne

10 kwi 2024

W życiu każdego studenta kierunku humanistycznego przychodzi czas, kiedy należy odpowiedzieć sobie na jedno z kluczowych pytań - jaka praca po administracji? Otóż poszukiwanie pracy w urzędach może być wyzwaniem, dlatego warto wiedzieć, czego można się spodziewać podczas procesu rekrutacyjnego na stanowiska administracyjne.

Zaproszenie na Europejski Kongres Młodzieży

09 kwi 2024

W imieniu Pana Jarosława Klimaszewskiego Prezydenta Miasta Bielska Białej, serdecznie zapraszamy pracowników WSEH oraz studentów na wydarzenie organizowane przez Wydział Kultury i Promocji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej pn. Europejski Kongres Młodzieży, który odbędzie się w dniach 16-19 kwietnia 2024 r.

Co studiować, aby być sprawnym agentem nieruchomości?

05 kwi 2024

Branża nieruchomości to współcześnie chętnie wybierana ścieżka zawodowa, jaką interesują się młode osoby dopiero rozpoczynające swoją karierę. Praca w agencji nieruchomości wiąże się z licznymi zaletami. Daje możliwość rozwoju, jest elastyczna, a przy tym zapewnia dosyć wysokie zarobki. Chcąc zostać dobrym pośrednikiem, niezbędna jest obszerna wiedza, pewne umiejętności i cechy charakteru.

Rejestracja na egzamin czerwcowy z języka polskiego jako obcego

02 kwi 2024

Rejestracja na egzamin czerwcowy (odbywający się w dniach 22-23 czerwca 2024 r.; poziom B1 w grupie dostosowanej do potrzeb osób dorosłych oraz poziom B1 w grupie dostosowanej do potrzeb dzieci i młodzieży) odbędzie się 22 kwietnia 2024 r. o godz. 09.00.

Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych

29 mar 2024

Pełnych spokoju i radości Świąt Wielkanocnych, dobrego wypoczynku oraz optymizmu, energii i nadziei na lepszą przyszłość życzy  cała społeczność akademicka Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej

Przerwa świąteczna

28 mar 2024

W związku z wiosenną przerwą świąteczną w dniach od 28 marca do do 2 kwietnia 2024 r. uczelnia jest nieczynna.

Zapraszamy na kursy specjalistyczne

10 mar 2024

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy na kursy specjalistyczne: kadry i płace podstawy inwestowania dla każdego podstawy prowadzenia rachunkowości w jednostkach gospodarczych. Wybrany kurs rozpocznie się przy zebraniu grupy co najmniej 10 osób.

Jak zostać rekruterem w IT?

10 mar 2024

Sektor IT rozwija się bardzo dynamicznie w ostatnich latach. Jednak obok zapotrzebowania na informatyków i programistów, firmy poszukują też dobrych rekruterów IT. Czym charakteryzuje się ten zawód i jak można odnieść w nim duży sukces?

Wyjazd studyjny

09 mar 2024

W dniu 9 marca studenci II roku studiów niestacjonarnych kierunku zarządzanie wraz z opiekunami, Panią dr Wiolettą Świebodą oraz Panem mgr Tomaszem Soblem, odbyli wyjazd studyjny do muzeum browaru w Żywcu, dzięki któremu mogli przybliżyć tajniki wiedzy z zakresu zarządzania produkcją oraz marketingu.

Dr Wioletta Świeboda wzięła czynny udział w III sympozjum naukowym pn.: "Finanse i rachunkowość - wyzwania gospodarki XXI wieku"

08 mar 2024

Z przyjemnością informujemy, iż Pani dr Wioletta Świeboda wzięła czynny udział w III sympozjum naukowym pn.: "Finanse i rachunkowość - wyzwania gospodarki XXI wieku" reprezentując Wyższą Szkołę Ekonomiczno-Humanistyczną w Bielsku-Białej. Pani dr zaprezentowała referat pt.: Współczesne problemy w sprawozdawczości finansowej publicznych podmiotów leczniczych.

Publikacje studentów w czasopismach uczelnianych

25 lut 2024

Niezwykle miło nam poinformować, iż ukazał się nowy numer czasopisma Polonia Journal, w którym znaleźć można publikacje Studentów WSEH: Pana Mateusza Jurczyka oraz Pana Marka Labuddy pt.: "Preferencje zakupowe konsumentów w sektorze FMCG w okresie pandemii, w świetle badań z grudnia 2022 r.".  Pod okiem naukowym Pani dr Wioletty Świebody powstał także drugi artykuł, napisany we współautorstwie

Rejestracja na egzamin kwietniowy z języka polskiego jako obcego

17 lut 2024

Rejestracja na egzamin kwietniowy (odbywający się w dniach 20-21 kwietnia 2024 r.; poziom B1 i C1 w grupie dostosowanej do potrzeb osób dorosłych) odbędzie się 20 lutego 2024 r. o godz. 09.00.

Ciekawe specjalizacje na kierunku administracja

10 lut 2024

Jeżeli jesteś studentem kierunku administracja lub rozważasz wybór tej ścieżki edukacyjnej, warto wiedzieć, że istnieje wiele ciekawych specjalizacji, które pozwolą Ci wyróżnić się na rynku pracy. Specjalizacje na kierunku administracja oznaczają pogłębienie wiedzy z zakresu konkretnej dziedziny, która jest ściśle powiązana z zarządzaniem i organizacją.

Profesor Janina Falkowska uczestniczyła w konferencji pt. Konteksty czasu: dialog naukowy o czasie w literaturze, filozofii i kulturze

20 sty 2024

15 grudnia 2023 roku Profesor Janina Falkowska uczestniczyła w konferencji pt. Konteksty czasu: dialog naukowy o czasie w literaturze, filozofii i kulturze organizowaną przez Fundację Naukową TYGIEL mającą siedzibę w Lublinie. Konferencja odbyła się online z udziałem sław nauk humanistycznych z całej Polski.

Zgoda Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na przyjmowanie cudzoziemców w celu podjęcia stażu

20 sty 2024

Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 9 stycznia 2024 nasza uczelnia uzyskała zgodę na przyjmowanie cudzoziemców w celu podjęcia stażu.

Podsumowanie roku 2023

31 gru 2023

Ten niezwykły rok przechodzi już do historii. Działo się u nas, działo.

Życzenia świąteczne

22 gru 2023

W imieniu całej SPOŁECZNOŚCI AKADEMICKIEJ Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej, ZAŁOŻYCIEL, REKTOR I KANCLERZ przesyłają Państwu życzenia niezwykłych, magicznych Świat Bożego Narodzenia, wielu spotkań w dobrym towarzystwie, rozmów na dające nadzieję tematy, pysznych potraw przyrządzonych z nutą tradycji, ale też z dozą zdrowej współczesności, muzyki, która pozwoli świętować zgodnie z własn

Przerwa świąteczna

18 gru 2023

  W związku z zimową przerwą świąteczną w dniach od 18 grudnia 2023 r. do 2 stycznia 2024 r. uczelnia jest nieczynna.

Wysokie miejsce uczelni w Plebiscycie Edukacyjnym 2023 Dziennika Zachodniego

08 gru 2023

Z wielką dumą ogłaszamy, że Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej zajęła DRUGIE MIEJSCE w Plebiscycie Edukacyjnym 2023 Dziennika Zachodniego. Dziękujemy za udział w głosowaniu. Każdy oddany głos jest dla nas bardzo ważny i utwierdza nas w przekonaniu, że wraz ze Studentami i Pracownikami tworzymy wspaniałą SPOŁECZNOŚĆ AKADEMICKĄ.

Szczepionka Nuvaxovid (przeciw COVID-19) dostępna od 6 grudnia

07 gru 2023

Szczegóły dostępne tutaj.

Jakie korzyści daje certyfikat z języka polskiego?

05 gru 2023

Jednym z warunków, aby zdobyć polskie obywatelstwo, jest posiadanie certyfikatu z języka polskiego na odpowiednim poziomie. Osoba, która go zdobędzie, może bez problemu porozumieć się w nie tylko w gronie przypadkowych osób, ale też w zakładzie pracy i urzędzie.

Dlaczego język polski jest trudny dla obcokrajowca?

05 gru 2023

Obcokrajowiec uczy się języka polskiego – z jakimi trudnościami się styka?

Rejestracja na egzamin lutowy z języka polskiego jako obcego

03 gru 2023

Rejestracja na egzamin lutowy (odbywający się w dniach 4-5 lutego 2024 r.; poziom B1 i B2 w grupie dostosowanej do potrzeb osób dorosłych) odbędzie się 4 grudnia 2023 r. o godz. 09.00.

Publikacja naukowa współautorstwa dr Wioletty Świebody w renomowanym czasopiśmie "Samorząd Terytorialny" wyd. Wolters Kluwer

29 lis 2023

W renomowanym czasopiśmie naukowym „Samorząd Terytorialny” wyd. Wolters Kluwer w numerze 11/2023 na str. 65 ukazał się artykuł naukowy pt.

Zajęcia z makroekonomii

26 lis 2023

Studenci studiów magisterskich kierunku zarządzanie pod opieką naukową Pani dr Wioletty Świebody w ramach zajęć z przedmiotu makroekonomia pracowali nad tekstami anglojęzycznych artykułów naukowych z wykorzystaniem tekstów czasopisma The Economist nad wybranymi aspektami ekonomii w bibliotece uczelnianej.

Ostatnie wolne miejsca na kurs języka polskiego jako obcego, poziom B2

17 lis 2023

W najbliższy poniedziałek (20.11.2023) rozpoczyna się kurs na poziomie B2 przygotowujący do certyfikatowego egzaminu z języka polskiego jako obcego, który odbędzie się w naszej Uczelni 04-05.02.2024. Zachęcamy do szybkiego kontaktu. Więcej informacji tutaj.

Więcej punktów za publikacje w uczelnianych czasopismach

13 lis 2023

Z wielką radością informujemy, że nasze uczelniane czasopisma uzyskały nową punktację zgodnie z Komunikatem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 03.11.2023.<

Filmik i galeria zdjęć z konferencji naukowej „Współczesna rola i zadania samorządu terytorialnego”

26 paź 2023

Zachęcamy do obejrzenia filmiku oraz zdjęć z konferencji naukowej „Współczesna rola i zadania samorządu terytorialnego”.

Spotkanie z Panem Pawłem Juszczyszynem

26 paź 2023

Zapraszamy na spotkanie z Sędzią Niezależnym, obrońcą demokracji i praworządności Panem Pawłem Juszczyszynem. Spotkanie odbędzie się dzisiaj o godz. 18:00 na terenie kampusu Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej.

Festiwal Krótkich Filmów EUROSHORTS

18 paź 2023

W dniach 12 i 13 października prof. Janina Falkowska uczestniczyła w obradach jury Festiwalu Krótkich Filmów EUROSHORTS. Wraz z Marcinem Kałuskim i Aramem Sochą oceniała 27 filmów stworzonych przez filmowców zamieszkujących Bielsko-Białą i okolice. Praca pani profesor była przeplatana jej wypowiedziami promującymi przyszły program FILM i MEDIA na WSEH.

Wywiad z Panią Wiceprezes zarządu firmy Zorius Pro

10 paź 2023

Pani dr Wioletta Świeboda po raz kolejny miała przyjemność przeprowadzić wywiad z Panią wiceprezes zarządu firmy Zorius Pro Agnieszką Kozak, która wystąpiła w ramach uczestnictwa w konferencji naukowej „Współczesna rola i zadania samorządu terytorialnego”.

Wykładowcy WSEH wzięli udział w II konferencji naukowej Nauka-Technologia-Środowisko

01 paź 2023

Wykładowcy WSEH wzięli udział w II konferencji naukowej Nauka-Technologia-Środowisko, która odbywała się w dniach 27-29 września 2023 r. w Wiśle. Na zdjęciu: dr Magdalena Kóska-Wolny, dr Wioletta Świeboda, mgr Tomasz Sobel. Link: https://konferencja.aqua.com.pl/program/.

Gościem specjalnym podczas konferencji będzie Pan generał Waldemar Skrzypczak

01 paź 2023

Szanowni Państwo, mamy zaszczyt poinformować, że Gościem Specjalnym, który wystąpi w panelu interdyscyplinarnym podczas konferencji, będzie Pan generał Waldemar Skrzypczak. Systemowo o bezpieczeństwie w samorządach, sytuacjach kryzysowych oraz o obronie cywilnej.

Jesteś project managerem i czujesz, że brakuje Ci pewnych cech pomocnych w pełnieniu tego stanowiska? Sprawdź, czy możesz wytrenować je na studiach podyplomowych!

15 wrz 2023

Jakie cechy warto rozwijać, będąc project managerem?

18 września br. rejestracja na egzamin państwowy z języka polskiego jako obcego

11 wrz 2023

18 września br. o godz. 12 rozpocznie się rejestracja na egzamin państwowy z języka polskiego jako obcego. Szczegóły dostępne tutaj.

Zapraszamy do udziału w konferencji naukowej „Współczesna rola i zadania samorządu terytorialnego”

29 sie 2023

Konferencja naukowa „Współczesna rola i zadania samorządu terytorialnego” odbędzie się 13 października 2023 r. w Wyższej Szkole Ekonomiczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Szczegóły dostępne są tutaj.

Studiowanie w trybie dziennym, a praca. Jak sobie radzą nasi studenci?

24 sie 2023

Bycie studentem nie jest łatwe. Jest to z pewnością dla niektórych z nas najpiękniejszy okres w życiu, kojarzony z licznymi nowymi znajomościami, festiwalami muzycznymi oraz imprezami do białego rana. Z drugiej strony to czas nieprzespanych nocy z powodu ważnych egzaminów, życia w ciągłym biegu oraz niejednokrotnie zmartwieniami związanymi z sytuacją finansową.

Akcja Bezpieczne Kawałki

19 sie 2023

Przystąpienie Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej z siedzibą w Bielsku-Białej do Deklaracji Społecznej Odpowiedzialności Uczelni (SOU) stanowi wyraz dobrowolnego zaangażowania szkół wyższych w promowanie zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności w programach kształcenia oraz rozwiązaniach zarządczych i organizacyjnych Uczelni.

Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna nawiązała współpracę z Centrum Informacji Księgowej

07 sie 2023

Z ogromną przyjemnością informujemy, że Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna nawiązała współpracę z Centrum Informacji Księgowej (CIK).

Studiowanie administracji – w jakiej pracy najczęściej znajdują zatrudnienie absolwenci tego kierunku?

18 lip 2023

Administracja to jeden z kierunków, który wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością wśród kandydatów na studia. Ze względu na interdyscyplinarny charakter, absolwenci nie powinni mieć większych problemów ze znalezieniem pracy zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym. Do jakiej pracy po administracji można pójść? Administracja – i co dalej?

Wysokie noty dla Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej

08 lip 2023

W rankingu uczelni niepublicznych 2023 opublikowanym przez perspektywy.pl Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna z Bielska-Białej jako jedyna uczelnia niepubliczna w naszym mieście nadal utrzymuje swoją pozycję i to w pierwszej połowie listy rankingowej.

Jak rozpocząć karierę jako specjalista ds. Public Relations?

13 cze 2023

Początkujący specjalista ds. public relations może liczyć na zarobki rzędu nawet 6000 zł brutto. Doświadczeni PR-owcy mogą już liczyć na pensje od 10 000 zł brutto do kilkudziesięciu tysięcy, w zależności od zajmowanego stanowiska i doświadczenia. Podpowiadamy, jak rozpocząć karierę w szeroko rozumianej komunikacji.

Jaki kierunek studiów w języku angielskim w Polsce wybrać?

03 cze 2023

Coraz więcej uniwersytetów oferuje studia po angielsku. W ramach obcojęzycznych zajęć otrzymujemy taką samą dawkę wiedzy co w języku polskim, ale z tą różnicą, że cały czas uczymy się języka obcego. Pozwala to w dość krótkim czasie opanować język angielski na bardzo wysokim poziomie, co później jest niezwykle przydatne podczas poszukiwania pracy.

Rekrutacja trwa!

01 cze 2023

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, iż rekrutacja na studia w nowym roku akademickim 2023/2024 dla studiów w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym potrwa do 31 października br. Zapraszamy do udziału w rekrutacji na studia: https://wseh.pl/pl/page/vademecum-kandydata.html    

Nowości w bibliotece

27 maj 2023

Biblioteka WSEH serdecznie zaprasza do zapoznania się z nowościami, które poszerzyły i wzbogaciły spory już księgozbiór. Zestawienie nowości Zdjęcia nowości

Spotkanie z partnerem z Walii w ratuszu

25 maj 2023

Za nami kolejne, trzecie już spotkanie z Partnerem z Walii. Tym razem dzięki uprzejmości Radnego Miasta Pana Rafała Ryplewicza gościliśmy w Bielsko-Bialskim Ratuszu. Na spotkaniu zaprezentowano działania Miasta i w ramach programu SUPPORT na rzecz pomocy Uchodźcom z Ukrainy oraz omówiono różne aspekty współpracy międzynarodowej, w tym z miastami partnerskimi.

Profesor Janina Falkowska zaprasza na spotkania z profesorem Neelem Naikiem

17 maj 2023

Link do filmiku

Ćwiczenia z marketingu

17 maj 2023

Studenci pierwszego roku kierunku zarządzanie (Bielsko-Biała) podczas ćwiczeń z marketingu opracowują własną koncepcję produktów w oparciu o kompozycję marketingu mix. Studenci prezentują wzajemnie ze sobą powiązane elementy, wykorzystywane w przedsiębiorstwie i tworzące wspólnie zintegrowany system oddziaływania na otoczenie rynkowe przedsiębiorstwa.

Profesor Janina Falkowska zachęca do studiowania na specjalności film i media

17 maj 2023

Link do filmiku Rekrutacja na studia rozpoczyna się 1 czerwca.

Jak zbudować kreatywny zespół w pracy?

02 maj 2023

Sukces każdej firmy jest w dużej mierze uzależniony od zaangażowania ludzi w powierzone im zadania. Trudno wyobrazić sobie sprawnie prosperujące przedsiębiorstwo bez obecności kompetentnych oraz doświadczonych pracowników. Obecnie każda firma duży nacisk kładzie na sprawną pracę zespołową.

Biblioteka WSEH zaprasza do wspólnego świętowania i delektowania się ciekawą lekturą

22 kwi 2023

23 kwietnia przypada Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, a nieco później, 8 maja, Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, czyli znaczące wydarzenia dla moli książkowych i nie tylko. To doskonała okazja, aby przypomnieć o książkach, tym którzy na co dzień o nich zapominają.

I Konferencja Naukowa „Kierunki zmian sektora ochrony zdrowia – szanse i zagrożenia”

18 kwi 2023

W dniach 14-15 kwietnia odbyła się I Konferencja Naukowa „Kierunki zmian sektora ochrony zdrowia – szanse i zagrożenia”. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z konferencji.   Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia.

Pan Jarosław Klimaszewski, Prezydent Bielska-Białej, objął patronat honorowy nad I Konferencją Naukową „Kierunki zmian sektora ochrony zdrowia - szanse i zagrożenia”

07 kwi 2023

Z przyjemnością informujemy, że patronat honorowy nad I Konferencją Naukową „Kierunki zmian sektora ochrony zdrowia - szanse i zagrożenia” objął Pan Jarosław Klimaszewski - Prezydent Bielska-Białej. Więcej informacji o konferencji

Monografia dr Wioletty Świebody dostępna w bibliotece uczelnianej

02 kwi 2023

Pani dr Wioletta Świeboda dzięki wsparciu finansowemu Pana Rektora i Pana Kanclerza Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej wydała monografię pt.: „Sprawozdawczość publicznych podmiotów leczniczych - użyteczność, analiza i kontrola danych” w prestiżowym wydawnictwie ekonomicznym CeDeWu. Gratulujemy! Książka jest już dostępna w bibliotece uczelnianej.

Dlaczego prawidłowa komunikacja w biznesie jest ważna?

01 kwi 2023

Jasna i zrozumiała komunikacja pełni bardzo ważną rolę zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Jeśli ważne informacje są przekazywane w odpowiedni sposób, to wówczas można mieć pewność, że żadne istotne fakty nie zostaną pominięte oraz zapomniane. Prawidłowa komunikacja jest warunkiem sprawnego funkcjonowania każdego biznesu.

Jak zostać dobrym menedżerem?

23 mar 2023

Jak zostać dobrym menedżerem? Jak utrzymywać kreatywność w zespole? Jak nauczyć się budowania relacji, organizacji pracy i motywowania pracowników? Tego dowiadują się studenci Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej podczas wyjść studyjnych.

Artykuł naukowy pt.: NOWE WYZWANIA EWIDENCJI I SPRAWOZDAWCZOŚCI KOSZTÓW W SZPITALU PUBLICZNYM – PRZYKŁAD KOSZTÓW ZWIĄZANYCH Z PANDEMIĄ COVID-19

23 mar 2023

Nasz pracownik dr Wioletta Świeboda we współautorstwie z Panią dr Aleksandrą Szewieczek z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach opublikowały artykuł naukowy pt.: NOWE WYZWANIA EWIDENCJI I SPRAWOZDAWCZOŚCI KOSZTÓW W SZPITALU PUBLICZNYM – PRZYKŁAD KOSZTÓW ZWIĄZANYCH Z PANDEMIĄ COVID-19, który ukazał się w 36 numerze czasopisma naukowego "Nauki Ekonomiczne" - Wydawnictwa Naukowego Akademii Mazow

Czym się zajmuje menedżer sportu i jak nim zostać?

05 mar 2023

Menedżer sportu to zawód dla ludzi z pasją. Każdy klub piłkarski, drużyna siatkarska czy profesjonalny tenisista mają w swojej ekipie kogoś, kto zarządza ich interesami, załatwia wszystkie ważne sprawy i dba o wszelkie terminy. Takim kimś jest właśnie menedżer, który odgrywa rolę cichego bohatera drugiego planu, bez którego jednak nic nie działa i popada w chaos. Jak zostać menedżerem sportu?

Co to są organizacje pozarządowe i jak działają?

03 lut 2023

Organizacje pozarządowe (z ang. NGO) to podmioty, które z definicji nie podlegają administracji publicznej, ani nie należą do jej organów. Nie są nastawione na osiąganie zysków – cechuje je niekomercyjny charakter. Czym dokładnie charakteryzuje się i jak funkcjonuje tzw. trzeci sektor?

Interesują Cię praktyczne aspekty zarządzania przedsiębiorstwem?

01 lut 2023

Zacznij studiować w Wyższej Szkole Ekonomiczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Studia na WSEH to nie tylko praktyczne zajęcia, to również współpraca i transfer wiedzy pomiędzy przedsiębiorstwami a studentami.

Praktyczne zajęcia na WSEH z podstaw rachunkowości

27 sty 2023

W ramach zajęć z przedmiotu Podstawy rachunkowości prowadzonych przez Panią mgr Barbarę Janosz studenci uczą się praktycznej obsługi programu finansowo-księgowego INSERT GT. Jak mówi Pani mgr Barbara Janosz, jest to program bardzo popularny i często stosowany w biurach rachunkowych. Studenci zdobywają tak ważną na rynku pracy wiedzę praktyczną.

W wyniku katastrofy śmigłowca w ukraińskich Browarach zginęło 14 osób

27 sty 2023

W wyniku katastrofy śmigłowca w ukraińskich Browarach zginęło 14 osób, w tym szef MSW i jego dwaj zastępcy. Co dzieje się w Ukrainie w związku z tą katastrofą? Na antenie Radia TOK FM sytuację tłumaczyła dr hab. Liubov Zharova z Instytutu Nowej Europy, pracownik Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej.

Dr Wioletta Świeboda odebrała promocję doktorską

12 sty 2023

Nasz pracownik dr Wioletta Świeboda odebrała promocję doktorską w dyscyplinie Ekonomia i Finanse na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach podczas Święta Uczelni. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszego rozwoju zawodowego. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia.

Wyjście studyjne

09 sty 2023

Studenci trzeciego roku kierunku zarządzanie w ramach zajęć z przedmiotu zarządzanie zasobami ludzkimi odwiedzili firmę #4Experience w oddziale w Bielsku-Białej. Jest to cykl wyjść studyjnych, który pozwala studentom zdobyć praktyczną wiedzę z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi.

Najlepiej opłacane i najbardziej potrzebne języki na rynku pracy

07 sty 2023

W znalezieniu dobrej pracy cennym atutem, a często nawet wymaganiem, jest znajomość języka lub języków obcych. Warto mieć to na uwadze planując swój proces edukacji. Na naukę nigdy nie jest za późno, a języka obcego można nauczyć się w dowolnym wieku.

Administracja samorządowa i rządowa — czym się różnią?

02 gru 2022

Państwo stanowi jeden organizm, który jest złożony z wielu mniejszych jednostek. Tak zaawansowany system wymaga wielopoziomowego i kompleksowego zarządzania. Z tego względu m.in. w naszym kraju znajdziemy wiele wydziałów administracyjnych różnych rozmiarów. Najbardziej powszechny podział administracji dzieli ją na samorządową i rządową.

Ważne aspekty w logistyce międzynarodowej

03 lis 2022

Logistyka międzynarodowa obejmuje produkcję i zarządzanie produktami, realizację zamówień oraz wysyłkę przedmiotów do klienta, który znajduje się poza granicami kraju. Aby logistyka międzynarodowa miała miejsce, przedsiębiorstwo musi mieć odbiorców międzynarodowych i siedzibę w jednym kraju, albo realizować różne etapy łańcucha dostaw w więcej niż jednym państwie.

Pierwsze zajęcia z przedmiotu "TUTORIAL"

29 paź 2022

W sobotę odbyły się pierwsze zajęcia dla studentów zarządzania II stopnia z przedmiotu TUTORIAL. Zajęcia prowadziła dr Beata Terka.

Ostatnie wolne miejsca na kurs z języka polskiego

24 paź 2022

Szkoła Kultury i Języka Polskiego powołana przez Wyższą Szkołę Ekonomiczno-Humanistyczną w Bielsku-Białej informuje, że zostały ostatnie wolne miejsca na kurs z języka polskiego (poziom B1) przygotowujący do Certyfikatowego Egzaminu z Języka Polskiego jako Obcego, który odbędzie się w terminie 5-6 lutego 2023 r. Więcej informac

Czy warto studiować na kierunkach humanistycznych?

10 paź 2022

Wybierając studia licencjackie, najczęściej kierujemy się własnymi zainteresowaniami oraz perspektywami zatrudnienia w zawodzie.

"Totalitaryzm jest wszechobecny (...)"

03 paź 2022

W poniedziałek oficjalnie zakończyła się międzynarodowa konferencja- "TOTALITARIANISM IN FILM AND LITERATURE" w Wyższej Szkole Ekonomiczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej.

Podsumowanie konferencji - "TOTALITARIANISM IN FILM AND LITERATURE"

03 paź 2022

- "Poruszyliśmy podczas konferencji bardzo ważną rzecz- z jednej strony to, że w inny sposób odbierane są te symbole związane z okrucieństwem II wojny światowej przez pokolenia, które doświadczyły okrucieństwa wojny, inaczej przez pokolenia późniejsze, a jeszcze w inny sposób przez pokolenie, które urodziło się w latach 90. Pokolenie z lat 90.

Link do konferencji "Totalitarianism in Literature and Film Conference"

30 wrz 2022

Link do konferencji "Totalitarianism in Literature and Film Conference": 

Audycja w Radio Widok na temat konferencji "Totalitaryzm w literaturze i filmie"

30 wrz 2022

Szanowni Państwo,

Obrona rozprawy doktorskiej mgr Wioletty Świebody

26 wrz 2022

Przewodniczący i Komitet Naukowy Dyscypliny Ekonomia i Finanse Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach podały do wiadomości, że 26 września 2022 r. odbyła się publiczna dyskusja nad dysertacją doktorską MGR WIOLETTY ŚWIEBODY. Tytuł rozprawy doktorskiej: „Użyteczność informacji w sprawozdawczości publicznych podmiotów leczniczych”.

Nabór na kurs z języka polskiego przed sesją lutową!

09 wrz 2022

Szkoła Kultury i Języka Polskiego powołana przez Wyższą Szkołę Ekonomiczno-Humanistyczną w Bielsku-Białej  prowadzi nabór na kurs przygotowawczy do Certyfikatowego Egzaminu z Języka Polskiego jako Obcego, który odbędzie się 5-6 lutego 2023 r. https://ce

7 września br. rejestracja na egzamin państwowy z języka polskiego jako obcego!

05 wrz 2022

Szanowni Państwo,   uprzejmie informujemy, że rekrutacja na Certyfikatowy Egzamin z Języka Polskiego jako Obcego, który odbędzie się w dniach 5-6 listopada br., rozpocznie się 7 września o godzinie 12:00. Wcześniej udostępniony zostanie link do formularza rejestracyjnego w zakładce "egzamin z języka polskiego jako obcego". Więcej informacji:

Jak motywować zespół w pracy - psychologiczne aspekty przywództwa

05 wrz 2022

Motywowanie pracowników do wydajnej pracy jest jednym z najważniejszych aspektów, które muszą uwzględnić menedżerowie i liderzy zespołów. W artykule tym skupimy się na psychologicznych aspektach przywództwa i podpowiemy, jakie metody zastosować, aby zmotywować zespół w pracy.

KOMUNIKAT

02 wrz 2022

Szanowni Państwo,   w związku ze zmianą adresu uczelni zapraszamy do dziekanatu Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej do budynku przy ulicy Sikorskiego 4A. (Kampus WSEH- obok boiska). Uprzejmie prosimy o kontakt telefoniczny pod numerami: tel.: +48 33 816 51 70 +48 505 767 636

TOTALITARYZM W LITERATURZE I FILMIE

29 sie 2022

MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA TOTALITARIANISM IN FILM AND LITERATURE TOTALITARYZM W LITERATURZE I FILMIE BIELSKO-BIAŁA 2022

Ostatnie wolne miejsca na II termin kursu z języka polskiego przed egzaminem państwowym!

16 sie 2022

23 sierpnia br.

ERASMUS PLUS ZMIENIA ŻYCIE I OTWIERA UMYSŁY

03 sie 2022

ERASMUS PLUS ZMIENIA ŻYCIE I OTWIERA UMYSŁY Zapraszamy do udziału w programie wymian w uczelni WSEH: https://wseh.pl/sites/default/files/downlaod/file/erasmus_partnerzy.pdf

Absolwenci WSEH podsumowali pięcioletni okres studiów

23 lip 2022

Absolwenci Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej podsumowali obrony prac magisterskich i pięcioletni okres studiów na kierunku ZARZĄDZANIE:

Międzynarodowa konferencja naukowa- "TOTALITARYZM W LITERATURZE I FILMIE"

19 lip 2022

Zaproszenie do udziału w międzynarodowej konferencji naukowej- "TOTALITARYZM W LITERATURZE I FILMIE".  Konferencja naukowa odbędzie się w dniach od 1 – 3 października 2022 w Wyższej Szkole Ekonomiczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. 

Dlaczego warto studiować na kierunku ZARZĄDZANIE? Opinie absolwentów WSEH

18 lip 2022

Po obronach prac magisterskich, które odbyły się w Wyższej Szkole Ekonomiczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej na początku lipca br., postanowiliśmy spytać naszych absolwentów dlaczego warto studiować na kierunku ZARZĄDZANIE i czy wybór kierunku studiów współgra z działaniami zawodowymi? 

Business Studies - przyszłościowe studia biznesowe w języku angielskim

18 lip 2022

Business Studies to kierunek, który niemal gwarantuje absolwentowi zatrudnienie w szeroko rozumianym biznesie. Nie tylko pozwoli na łatwiejsze zdobycie pracy w firmach międzynarodowych i zagranicznych, ale ułatwi także rozwój własnej działalności o skali globalnej, jeśli przyszły student będzie wolał podążać alternatywną ścieżką kariery.

Zarządzanie cyberbezpieczeństwem - charakterystyka kierunku

17 lip 2022

W dzisiejszych czasach prawie wszystkie ważne informacje są przechowywane na komputerach i w internecie. Z tego powodu na rynku rośnie zapotrzebowanie na specjalistów od cyberbezpieczeństwa, którzy zapewnią, że informacje pozostaną bezpieczne. Kierunek studiów zarządzanie cyberbezpieczeństwem w WSEH Bielsko-Biała zapewni nam odpowiednie wykształcenie, aby stać się takim specjalistą.

Studia dla Ukraińców w Polsce bezpłatne

16 lip 2022

Każdy obywatel Ukrainy, który przekroczył granicę po 24 lutym bieżącego roku, ma zapewniony legalny pobyt w Polsce przez okres 18 miesięcy. W tym czasie ma zapewnioną możliwość edukacji w wybranych uczelniach wyższych. Studenci, którzy planują dłuższy pobyt, powinni rozważyć wyrobienie dokumentów, które upoważniały do bezpłatnych studiów przed wprowadzeniem specustawy z 12 marca 2022 roku.

Czy zarządzanie to przyszłościowy kierunek?

15 lip 2022

Zarządzanie jest kluczowym elementem działalności biznesowej. Jest ono potrzebne w każdej branży i niemal w każdym zakątku przedsiębiorstwa, aby było ono wydajne i rentowne. Z tego względu zarządzanie jest ważnym tematem, którego uczniowie powinni się uczyć na studiach — niezależnie od ich celów zawodowych.

Wzorowa obrona prac licencjackich wśród studentów filologii angielskiej

14 lip 2022

Jak ocenia Pani poziom znajomości języka angielskiego i poziom przygotowania do zawodu wśród studentów filologii angielskiej, którzy obronili prace licencjackie w lipcu br.?

Pierwsze spotkanie filmowe w ramach programu edukacyjno-integracyjnego

11 lip 2022

W piątek Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna w ramach programu SUPPORT https://wseh.pl/pl/page/support.html zainaugurowała cykl spotkań filmowych. Pokaz kultowego filmu "Sami swoi" poprzedzony obszernym wstępem dr hab. Janiny Falkowskiej miał charakter edukacyjny.

"Sami swoi" w ramach programu SUPPORT

07 lip 2022

Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna zaprasza w piątek, 8 lipca o 18.00, na pierwszy pokaz filmu (prezentacja filmu ma charakter edukacyjny) w ramach programu Support.

"Sami swoi" w ramach programu SUPPORT

07 lip 2022

Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna zaprasza w piątek, 8 lipca o 18.00, na pierwszy pokaz filmu (prezentacja filmu ma charakter edukacyjny) w ramach programu Support- https://wseh.pl/pl/page/support.html.

Prezentacja filmu w ramach programu SUPPORT

04 lip 2022

Zapraszamy na pierwszy pokaz filmu (prezentacja filmu ma charakter edukacyjny) w ramach programu SUPPORT:  https://wseh.pl/pl/page/support.html

109 obcokrajowców przystąpiło w czerwcu do państwowego egzaminu z języka polskiego

04 lip 2022

   W dniach 25-26.06.br odbyły się na terenie całego kraju Certyfikatowe Egzaminy z Języka Polskiego jako Obcego. Również w Bielsku-Białej w Szkole Kultury i Języka Polskiego https://wseh.pl/pl/page/oferta-edukacyjna/szkola-kultury-i-jezyka-polskiego.html

Dlaczego warto studiować administrację?

30 cze 2022

Dla wielu młodych osób, tuż po maturze wybór studiów jest najważniejszą decyzją w ich życiu. To ona bowiem wpływa na przyszłe życie oraz karierę zawodową. Dla tych osób, które pragną pracować w organach rządowych czy w jednostkach samorządu terytorialnego dobrym wyborem jest administracja. Czy warto studiować ten kierunek?

Jak zostać tłumaczem - poznaj tajniki zawodu

30 cze 2022

Tłumacz to osoba zajmująca się przekładaniem tekstów z jednego języka na drugi. Żeby sprawdzić się w tym zawodzie nie wystarczy umieć biegle władać językami obcymi. Oprócz ich znajomości w mowie i piśmie trzeba posiadać odwagę oraz wykazywać ogromną cierpliwość nad warsztatem oraz jakością tłumaczeń. Jak zostać tłumaczem i znaleźć dobrze płatną pracę?  

Filologia angielska - możliwości absolwentów na rynku pracy

30 cze 2022

Filologia angielska to bardzo popularny kierunek studiów. Ich ukończenie daje bardzo szerokie perspektywy zawodowe. Zdobyta wiedza nie ogranicza się tylko i wyłącznie do pracy w roli tłumacza, nauczyciela czy pracownika naukowego. Jakie są jeszcze możliwości absolwentów na rynku pracy?   Filologia angielska studia a atrakcyjna praca

Jakie studia wybrać w 2022 roku?

30 cze 2022

Jakie studia wybrać w 2022 roku? Truizmem jest stwierdzenie, że wybór kierunku studiów determinuje karierę zawodową w przyszłości. Tak jednak jest w rzeczywistości: to, na jakie studia zdecyduje się młody człowiek, wpływa na jego decyzje w przyszłości. Jakie studia wybrać, by nauka była nie tylko ciekawa, ale także dawała dobre perspektywy na przyszłość?  

Zdający egzamin z Madagaskaru podsumował dwudniowe zmagania z językiem polskim

26 cze 2022

Pierwsze podsumowania po ustnej części egzaminu państwowego z języka polskiego jako obcego w Szkole Kultury i Języka Polskiego powołanej przez Wyższą Szkołę Ekonomiczno-Humanistyczną w Bielsku-Białej.

Wystartowała 8. edycja Certyfikatowego Egzaminu z Języka Polskiego jako Obcego w Bielsku-Białej

25 cze 2022

W Szkole Kultury i Języka Polskiego https://wseh.pl/pl/page/oferta-edukacyjna/szkola-kultury-i-jezyka-polskiego.html powołanej przez Wyższą Szkołę Ekonomiczno-Humanistyczną w Bielsku-Białej rozpoczęła się 8.

Hindusi przystąpili do egzaminu z języka polskiego w Bielsku-Białej

25 cze 2022

Po części pisemnej w ramach Certyfikatowego Egzaminu z Języka Polskiego jako Obcego, który odbywa się w terminie 25-26.06. br., postanowiliśmy spytać o pierwsze wrażenia i poziom trudności egzaminu dla zdających obcokrajowców.  Jagraj Singh Gil z Indii skomentował: - Egzamin jest dość trudny, bo jednak mamy zupełnie inny język.

WSEH na 17. pozycji w rankingu uczelni niepublicznych "Perspektywy 2022"

22 cze 2022

Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna z siedzibą w Bielsku-Białej została sklasyfikowana na 17.

Spotkanie z partnerami z Walii w ramach programu SUPPORT 

15 cze 2022

Pierwsze oficjalne spotkanie w ramach programu SUPPORT z przedstawicielami z Walii z organizacji PATHWAYS: INSPIRATIONAL DEVELOPMENT C.I.C. dobiegło końca.

"Społeczno – gospodarczy rozwój powojenny – ukraińsko – polskie kwestie"

11 cze 2022

Dr hab. Liubov Zharova reprezentowała 10 czerwca br. Wyższą Szkołę Ekonomiczno-Humanistyczną podczas wystąpienia w ramach konferencji naukowej w Wyższej Szkole Mazowieckiej w Płocku. Temat prelekcji: "Społeczno – gospodarczy rozwój powojenny – ukraińsko – polskie kwestie". 

Podpisano Deklarację SOU

02 cze 2022

Przystąpienie Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej z siedzibą w Bielsku-Białej do Deklaracji Społecznej Odpowiedzialności Uczelni (SOU) stanowi wyraz dobrowolnego zaangażowania szkół wyższych w promowanie zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności w programach kształcenia oraz rozwiązaniach zarządczych i organizacyjnych Uczelni.

"Wynagrodzenia trochę na odwrót"

28 maj 2022

"Wynagrodzenia trochę na odwrót" to tytuł wystąpienia dr.

Spotkanie z ekspertem

26 maj 2022

Zapraszamy na spotkanie z dr.

Kondolencje

25 maj 2022

"Nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięci naszej" Z ogromnym bólem przyjęliśmy wiadomość o śmierci pracownika Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej w latach 1999-2009 Śp. Małgorzaty Hejosz Odszedł Wspaniały Pedagog i ceniony przez studentów Filolog Rodzinie Zmarłej wyrazy szczerego żalu i współczucia składają Kanclerz Jerzy Dec

Wystąpienie dr hab. Janiny Falkowskiej, prof. WSEH w Portugalii w ramach programu Erasmus Plus!

19 maj 2022

W dniach 16 do 22 maja br. dr hab. Janina Falkowska, prof. WSEH przebywa na Polytechnic Institute of Castelo Branco, gdzie zaprezentowała wykłady w jednym ze specjalistycznych wydziałów, Applied Arts. Przedmiotem jej wykładów był temat "History of Sound in Film and Music and Film".

SUPPORT- Sharing with Ukrainian People the Power Of Real Tolerance

18 maj 2022

SUPPORT to edukacyjno-integracyjny program, który zrodził się z inicjatywy Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej i organizacji PATHWAYS: INSPIRATIONAL DEVELOPMENT C.I.C. Duet polsko-walijski ma na celu pomaganie i wspieranie Uchodźców wojennych, którzy przyjechali do Polski i od czasu wojny przebywają na terenie naszego kraju.

SUPPORT- Sharing with Ukrainian People the Power Of Real Tolerance

18 maj 2022

SUPPORT to edukacyjno-integracyjny program, który zrodził się z inicjatywy Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej i organizacji PATHWAYS: INSPIRATIONAL DEVELOPMENT C.I.C. Duet polsko-walijski ma na celu pomaganie i wspieranie Uchodźców wojennych, którzy przyjechali do Polski i od czasu wojny przebywają na terenie naszego kraju.

"Zachowania organizacyjne"- podsumowania

15 maj 2022

Menedżerowie w ramach zajęć- „Zachowania organizacyjne” analizowali podczas zjazdu dla studentów niestacjonarnych sposób zachowania się jednostek w zbiorowościach ludzkich różnego rodzaju.

Ostatnie wolne miejsca na kurs języka polskiego

10 maj 2022

Szkoła Kultury i Języka Polskiego powołana przez Wyższą Szkołę Ekonomiczno-Humanistyczną w Bielsku-Białej prowadzi nabór na kurs z języka polskiego dla obcokrajowców przygotowujący do Certyfikatowego Egzaminu z Języka Polskiego jako Obcego, który odbędzie się w dniach 25-26 czerwca 2022 roku.

ZMIANA TERMINU PRELEKCJI - "Oskary za polski film animowany. Wykład i prezentacja niektórych filmów"

07 maj 2022

Zmiana terminu wystąpienia dr hab. Janiny Falkowskiej, prof. WSEH w ramach cyklu "Szkoła Filmu i Mediów" w Wyższej Szkole Ekonomiczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Kolejny termin prelekcji pod tytułem - "Oskary za polski film animowany. Wykład i prezentacja niektórych filmów" ogłosimy w późniejszym terminie. Zapraszamy do śledzenia naszej strony.     

Kursy z języka polskiego dla uchodźców wojennych

05 maj 2022

Uprzejmie informujemy, że wciąż jeszcze trwają zapisy na kursy intensywne z języka polskiego dla uchodźców wojennych.

"Nauka, innowacje i przedsiębiorczość"

05 maj 2022

"Nauka, innowacje i przedsiębiorczość" Międzynarodowe sympozjum dla studentów uniwersytetów i młodych naukowców pod inicjatywą Dni Nauki 20 maja 2022 Osoby kontaktowe: Dr. Liubov Zharova lubov.zharova@uacu.edu.ua

Przerwa wiosenna

29 kwi 2022

W dniach od 02.05-03.05. br. uczelnia będzie nieczynna.

Rejestracja na Certyfikatowy Egzamin z Języka Polskiego jako Obcego

26 kwi 2022

26 квітня о 12:00 розпочнеться реєстрація на червневий іспит (25-26 червня 2022 року).

"Animacja jest w rozkwicie..."

24 kwi 2022

23 kwietnia br. dr hab. Janina Falkowska, prof.

Ruszyły zapisy na kursy z języka polskiego dla uchodźców wojennych

20 kwi 2022

Szkoła Kultury i Języka Polskiego powołana przez Wyższą Szkołę Ekonomiczno-Humanistyczną prowadzi zapisy na kursy intensywne z języka polskiego dla uchodźców wojennych.

Przerwa ŚWIĄTECZNA

11 kwi 2022

W związku z wiosenną PRZERWĄ ŚWIĄTECZNĄ od 11 do 19 kwietnia 2022 roku uczelnia będzie nieczynna.

"Spotkanie z ekspertem ze świata finansów"

08 kwi 2022

W najbliższą niedzielę zapraszamy na wykład otwarty w ramach cyklu- "Spotkania z ekspertami ze świata finansów". Pani Wioletta Świeboda, w ramach zajęć z przedmiotu „Kształtowanie systemu wynagrodzeń”, zaprasza na kolejne spotkanie z ekspertem- Panem Leszkiem Bednorzem.

"Dziedzictwo i Kreacja: powinności, napięcia, dylematy na przykładzie Studia Filmów Rysunkowych"

07 kwi 2022

W kwietniowym cyklu w ramach Szkoły Filmu i Mediów zapraszamy na spotkanie z panem Maciejem Chmielem, dyrektorem Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, który wprowadzi nas w świat animacji. Tematem spotkania będzie "Dziedzictwo i Kreacja: powinności, napięcia, dylematy na przykładzie Studia Filmów Rysunkowych". 

Gruziński piłkarz sprawdzał znajomość języka polskiego

30 mar 2022

Giorgi Merebaszwili – gruziński piłkarz występujący na pozycji pomocnika w Podbeskidziu Bielsko-Biała oraz w reprezentacji Gruzji przystąpił w dniach 26-27 marca br. do Certyfikatowego Egzaminu z Języka Polskiego jako Obcego w Szkole Kultury i Języka Polskiego powołanej przez Wyższą Szkołę Ekonomiczno-Humanistyczną w Bielsku-Białej.

Gruziński piłkarz sprawdzał znajomość języka polskiego

30 mar 2022

Giorgi Merebaszwili – gruziński piłkarz występujący na pozycji pomocnika w Podbeskidziu Bielsko-Biała oraz w reprezentacji Gruzji przystąpił w dniach 26-27 marca br. do Certyfikatowego Egzaminu z Języka Polskiego jako Obcego w Szkole Kultury i Języka Polskiego powołanej przez Wyższą Szkołę Ekonomiczno-Humanistyczną w Bielsku-Białej.

Obcokrajowcy przystąpili do egzaminu!

26 mar 2022

W Szkole Kultury i Języka Polskiego powołanej przez Wyższą Szkołę Ekonomiczno-Humanistyczną w Bielsku-Białej oficjalnie zainaugurowano 7.

Kondolencje

18 mar 2022

Z ogromnym bólem przyjęliśmy wiadomość o śmierci byłego Rektora Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej, otwartego i zawsze uśmiechniętego Wielkiego Przyjaciela Studentów    Śp. Czesława Bugdalskiego  Odszedł wspaniały Człowiek, wybitny Pedagog, mentor studentów, oddany ludziom i sprawom Uczelni.

Uczelnia uruchomiła Program Edukacyjno-Adaptacyjny

18 mar 2022

Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna uruchomiła Program Edukacyjno-Adaptacyjny, a także powołała Społeczną Radę Studentów.  Co ukrywa się pod hasłem EA WSEH?

Studenci obchodzili święto Patrona Irlandii

16 mar 2022

Studenci pierwszego i trzeciego roku filologii angielskiej, a także drugiego roku zarządzania w ramach "Kółka języka angielskiego" świętowali Dzień Świętego Patryka. Zajęcia dla studentów stacjonarnych autorstwa pani Ewy Kubas zostały wzbogacone o zagadnienia związane z celebracją dnia Patrona Irlandii. Irlandzkie święto narodowe i religijne (Dzień św. Patryka) obchodzone jest 17 marca.

Przyjechali z Kijowa do Bielska-Białej

09 mar 2022

Kilka dni temu z Kijowa do Bielska-Białej przyjechała dr hab. Liubov Zharova wraz z dziećmi. Dzięki uprzejmości Władz Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej nasi Goście znaleźli w Bielsku-Białej bezpieczną przystań na dłużej. Wkrótce opublikujemy rozmowę z dr hab. Liubov Zharovą na temat ucieczki z kraju objętego wojną.

Certyfikaty z Języka Polskiego jako Obcego

04 mar 2022

Uprzejmie informujemy, że certyfikaty po Certyfikatowym Egzaminie z Języka Polskiego jako Obcego, który odbył się w dniach 20-21 listopada 2021 roku, są w przygotowaniu (https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka) i będą przesłane do końca miesiąca. Więcej informacji: 

Zaproszenie do udziału w międzynarodowej konferencji naukowej

01 mar 2022

Zapraszamy do udziału w międzynarodowej konferencji naukowej "Totalitaryzm w literaturze i filmie". Szczegóły tutaj.

Zmiana terminu rekrutacji na rok akademicki 2022/2023

28 lut 2022

W czwartek, 24 lutego br. Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek wystosował list do rektorów uczelni nadzorowanych przez MEiN.

List Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka do rektorów uczelni

28 lut 2022

Publikujemy fragment listu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka do rektorów uczelni z prośbą o wsparcie studentów i naukowców z Ukrainy:

Od 02 marca br. zajęcia w trybie stacjonarnym

23 lut 2022

Zgodnie z zarządzeniem Rektora Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej zajęcia dla studentów stacjonarnych odbywają się w trybie zdalnym do dnia 25.02.br.  Równocześnie przypominamy, że od dnia 02 marca br. wykłady i ćwiczenia dla studentów stacjonarnych i niestacjonarnych będą prowadzone w trybie stacjonarnym. https://moodle2.wseh.pl/  

Wykłady w nowym semestrze po zimowej sesji egzaminacyjnej rozpoczęte!

16 lut 2022

W środę rozpoczęły się pierwsze zajęcia dla studentów stacjonarnych w nowym semestrze po zimowej sesji zaliczeniowo-egzaminacyjnej. Przypominamy, że od 16 lutego do 25 lutego br. zajęcia dydaktyczne na studiach pierwszego oraz drugiego stopnia odbywać się będą w formule zajęć zdalnych. https://moodle2.wseh.pl/

Do jakiego zawodu przygotowują studia na kierunku ADMINISTRACJA?

15 lut 2022

Do jakiego zawodu przygotowują studia na kierunku ADMINISTRACJA? - Program studiów na tym kierunku gwarantuje przygotowanie do pracy urzędniczej w administracji publicznej, rządowej i samorządowej, w administracji prywatnej oraz w organizacjach społecznych.

Dlaczego warto studiować na kierunku zarządzanie?

14 lut 2022

Dlaczego warto studiować na kierunku zarządzanie? Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna ma do zaoferowania rozszerzony wachlarz specjalności na kierunku zarządzanie, zarówo na I (studia licencjackie) jak i II stopniu studiów (studia magisterskie). 

Dlaczego warto studiować na kierunku zarządzanie?

14 lut 2022

Dlaczego warto studiować na kierunku zarządzanie? Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna ma do zaoferowania rozszerzony wachlarz specjalności na kierunku zarządzanie, zarówo na I (studia licencjackie) jak i II stopniu studiów (studia magisterskie). 

Komunikaty!

11 lut 2022

Komunikaty Rektora w sprawie organizacji poprawkowej sesji zaliczeniowo-egzaminacyjnej oraz w sprawie zawieszenia zajęć dydaktycznych w uczelni. https://moodle2.wseh.pl/?fbclid=IwAR146Eb99vVE_NH0-21soi5b0K47WUmHsmNP7JrMzd15IB1TNcTQRlQ2HMo

E-kurs z języka polskiego ruszył pełną parą! 

09 lut 2022

Obcokrajowcy po raz kolejny przystąpili do zdalnego kursu z języka polskiego jako obcego. Kurs odbywa się w Szkole Kultury i Języka Polskiego powołanej przez Wyższą Szkołę Ekonomiczno-Humanistyczną w Bielsku-Białej. To kolejna już edycja kursów przygotowujących do Certyfikatowego Egzaminu z Języka Polskiego jako Obcego.

Obcokrajowcy uczą się pilnie języka polskiego

02 lut 2022

25 stycznia 2022 roku rozpoczął się kolejny kurs zdalny z języka polskiego dla obcokrajowców. W ramach e-kursu zajęcia odbywają się we wtorki i czwartki w godzinach od 16.30-18.00.

Zimowa sesja zaliczeniowo- egzaminacyjna

29 sty 2022

W dniach od 24.01.2022 - 06.02.2022 trwa zimowa sesja zaliczeniowo-egzaminacyjna w formule zdalnej. https://wseh.pl/pl/aktualnosci/komunikat-nr-02012022.html?fbclid=IwAR0D1jOgDs5jr2_n-6iqv3mdR5-ljYvyqqcX1xmYHuf4yZ-3yFFj66FiPKk

Ostatnie wolne miejsca na egzamin dla obcokrajowców

28 sty 2022

Ostatnie wolne miejsca na Certyfikatowy Egzamin z Języka Polskiego jako Obcego (poziom B1 w grupie dostosowanej do potrzeb osób dorosłych) w terminie 26-27 marca 2022 r.

KOMUNIKAT nr 02/01/2022

27 sty 2022

KOMUNIKAT nr 02/01/2022 Rektora Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej z dnia 27 stycznia 2022 roku w sprawie organizacji sesji zaliczeniowo-egzaminacyjnej W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną podjąłem decyzję o organizacji sesji zaliczeniowo-egzaminacyjnej w formule zdalnej od dnia 28 stycznia do 06 lutego 2022 roku.

Komunikat z dnia 25 stycznia 2021 roku

27 sty 2022

Komunikat z dnia 25 stycznia 2021 roku

Spotkania z ekspertami ze świata finansów

21 sty 2022

Spotkanie z Panem Leszkiem Bednorzem, ekspertem regionalnym ds. planów emerytalno-kapitałowych dobiegło końca. Wykład połączony był z prezentacją na temat systemu emerytalnego w Polsce i form oszczędzania na emeryturze (PPK/IKE/IKZE), czyli co to PPK (Pracownicze Plany Kapitałowe), główne zależne PPK, dostęp do zgromadzonych oszczędności.

Nowy termin wykładu prof. dr hab. Ewy Borkowskiej!

18 sty 2022

Uprzejmie informujemy, że zmienił się termin wykładu prof. dr hab. Ewy Borkowskiej. Tytuł wykładu: "Dlaczego czytanie/pisanie/rozumienie jest ważne w świecie wizualnym tzw. skopicznego reżimu nowoczesności". 

Styczniowe spotkanie z filmem w ramach Szkoły Filmu i Mediów już za nami!

17 sty 2022

14 stycznia 2022 roku odbyło się spotkanie z literaturą i filmem w ramach Szkoły Filmu i Mediów. Po wystąpieniu dr hab. Janiny Falkowskiej, prof. WSEH odbyła się projekcja filmu „Popiół i diament”, a następnie krótka dyskusja na temat kina Andrzeja Wajdy.

W ramach Szkoły Filmu i Mediów odbył się pierwszy wykład!

13 sty 2022

Pierwszy wykład w ramach programu Szkoły Filmu i Mediów w Wyższej Szkole Ekonomiczno-Humanistycznej odbył się 11 stycznia br. Tytuł  wystapienia prof. dr hab. Ewy Borkowskiej: "Dlaczego studia humanistyczne (kultura, estetyka, itp.) mają znaczenie w krajobrazie  ekonomicznego rozwoju świata/Europy/Polski". 

Spotkanie z ekspertem regionalnym ds. planów emerytalno-kapitałowych

12 sty 2022

Zapraszamy na wykład otwarty, który odbędzie się w dniu 21 stycznia br. o godzinie 16.30 w auli nr 2. 

Spotkania z literaturą i filmem w Nowym Roku!

04 sty 2022

Przypominamy, że 14 stycznia 2022 roku o godzinie 17.00 zostanie zainaugurowany cykl filmowy, który rozpocznie się prezentacją filmu „Popiół i diament", poprzedzoną obszernym wstępem prof. Janiny Falkowskiej - wybitnej filmoznawczyni, autorki książek i artykułów na temat kultowego reżysera Andrzeja Wajdy.

Cykle wykładów w ramach Szkoły Filmu i Mediów  

27 gru 2021

   Na początku Nowego Roku Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej rozpocznie cykle wydarzeń naukowych, literackich, teatralnych i filmowych w ramach powołanej przez uczelnię Szkoły Filmu i Mediów. 

Druga część konferencji z cyklu- "Global Higher Education post-Pandemic: New Perspectives" już za nami!

17 gru 2021

W piątek zakończyła się druga część międzynarodowej konferencji z cyklu- "Global Higher Education post-Pandemic: New Perspectives".  W drugim panelu prezentacje poprowadzili:  - University of Economics and Humanities, Bielsko-Biała, Poland:

Konferencja naukowa- "Global Higher Education post-Pandemic: New Perspectives".

16 gru 2021

W czwartek (16.12 br.) zakończyła się pierwsza część konferencji naukowej- "Global Higher Education post-Pandemic: New Perspectives".  Organizatorem wydarzenia jest Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna w Bielsku -Białej. Cykl wystąpień wraz z poruszanymi tematami:

Pierwsza projekcja filmu w ramach Szkoły Filmu i Mediów wystartuje 14 stycznia 2022 roku!

16 gru 2021

Drodzy Państwo,  uprzejmie informujemy, że spotkanie połączone z projekcją filmu w ramach Szkoły Filmu i Mediów powołanej przez Wyższą Szkołę Ekonomiczno-Humanistyczną zostało przeniesione na dzień 14.01.2022 roku z powodu pokrywającego się terminu wydarzenia ze zjazdem studenckim.  Wkrótce więcej informacji na temat wydarzenia.

Szkoła Filmu i Mediów zaprasza na przedświąteczną projekcję filmu!

08 gru 2021

Drodzy Państwo,   uprzejmie prosimy o potwierdzenie obecności na wykładzie z prelekcją dr hab. Janiny Falkowskiej. Tytuł wykładu: POWOJENNE DRAMATY MŁODYCH POLAKÓW (ANDRZEJ WAJDA „Popiół i Diament (1958)”.  

Biblioteka WSEH

01 gru 2021

Drodzy Studenci,  uprzejmie informujemy, że biblioteka Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej jest czynna w trakcie zjazdów studenckich, w następujących dniach i godzinach: piątek: 14:00-17:00 sobota: 7:45-16:45 niedziela: 7:45-16:45

Wykład inauguracyjny 2021/2022

27 lis 2021

„ASPEKTY WIZUALNE WSPÓŁCZESNEJ KULTURY POPULARNEJ W KONTEKŚCIE NIEPOKOJÓW SPOŁECZNYCH”- wykład inauguracyjny 2021/2022. dr hab. Janina Falkowska, prof. WSEH

Wykład inauguracyjny 2021/2022

27 lis 2021

„ASPEKTY WIZUALNE WSPÓŁCZESNEJ KULTURY POPULARNEJ W KONTEKŚCIE NIEPOKOJÓW SPOŁECZNYCH”- wykład inauguracyjny 2021/2022. dr hab. Janina Falkowska, prof. WSEH

Pierwsze spotkanie grupy "TEATRU JĘZYKA ANGIELSKIEGO"

26 lis 2021

W dniu 27.11 br. o godzinie 13.05 w sali numer 13 odbędzie się spotkanie z Panią Elżbietą Jaszczurowską w sprawie powołania "TEATRU JĘZYKA ANGIELSKIEGO". Zapraszamy na sobotnie spotkanie osoby zainteresowane udziałem w w/w przedsięwzięciu.

123 obcokrajowców przystąpiło do egzaminu państwowego z języka polskiego

25 lis 2021

W dniach 20-21 listopada br. odbyła się szósta edycja Certyfikatowych Egzaminów z Języka Polskiego jako Obcego w Szkole Kultury i Języka Polskiego powołanej przez Wyższą Szkołę Ekonomiczno-Humanistyczną w Bielsku-Białej. 

Obcokrajowcy przystąpili do egzaminu państwowego

20 lis 2021

W Wyższej Szkole Ekonomiczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej rozpoczął się dziś Certyfikatowy Egzamin z Języka Polskiego jako Obcego.

20 listopada br. cudzoziemcy przystąpią do egzaminu na terenie WSEH!

16 lis 2021

W związku ze zbliżającym się terminem Certyfikatowego Egzaminu z Języka Polskiego jako Obcego, który odbędzie się również na terenie kampusu Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej w dniach 20-21 listopada br. 

Narodowe Święto Niepodległości

11 lis 2021

W dniu dzisiejszym obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości.  11 listopada 1918 r., spełnił się sen Polaków o wolnym, niepodległym kraju. Po rozbiorach i 123 latach niewoli, rusyfikacji i germanizacji, po wielkich powstaniach Państwo Polskie powróciło na mapę Europy i odzyskało upragnioną wolność.   

Trwa nabór na kurs z języka polskiego dla obcokrajowców!

08 lis 2021

23 LISTOPADA ROZPOCZYNA SIĘ KURS Z JĘZYKA POLSKIEGO dla obcokrajowców przygotowujący do egzaminu państwowego z języka polskiego jako obcego. Szkoła Kultury i Języka Polskiego organizuje kursy przygotowujące do Państwowego Egzaminu Certyfikatowego z Języka Polskiego jako Obcego na poziomie B1 dla osób dorosłych.

Pierwsze zajęcia w ramach "Kółka języka angielskiego" już za nami!

06 lis 2021

W dniu 3 listopada br. odbyły się pierwsze zajęcia w ramach "Kółka języka angielskiego" dla studentów stacjonarnych filologii angielskiej. Zajęcia prowadzone w ramach kółka pod przewodnictwem Pani Ewy Kubas polegały na zapoznaniu studentów z kulturą, sztuką i obyczajami panującymi w Irlandii.

Od 10-14 listopada br. uczelnia będzie nieczynna.

05 lis 2021

Szanowni Państwo,    uprzejmie informujemy, że w dniach od 10-14 listopada br. uczelnia będzie nieczynna. Zapraszamy do kontaktu od 15 listopada: https://wseh.pl/pl/node/138. 

MLEGITYMACJA STUDENCKA!

27 paź 2021

Studentów WSEH zachęcamy do skorzystania z nowej aplikacji MLEGITYMACJA STUDENCKA! mLegitymacja jest częścią aplikacji mObywatel: https://www.gov.pl/web/mobywatel/mlegitymacja-studencka

Wykłady w nowym roku akademickim 2021/2022 oficjalnie rozpoczęte!

07 paź 2021

6 października br. w Wyższej Szkole Ekonomiczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej oficjalnie rozpoczęły się pierwsze wykłady dla studentów stacjonarnych na kierunku FILOLOGIA ANGIELSKA i ZARZĄDZANIE. Dziś odbywają się wykłady z filozofii, antropologii kultury, PZJA- rozumienia tekstu, stylistyki języka angielskiego, nauki o organizacji, technik n

"Teoria afektu i jej wpływ na analizę zjawisk kulturowych. Interpretacje obrazów idoli na Instagramie"- artykuł prof. Janiny Falkowskiej

21 wrz 2021

Zachęcamy do zapoznania się z rozdziałem autorstwa profesor Janiny Falkowskiej "Teoria afektu i jej wpływ na analizę zjawisk kulturowych.

Konferencja naukowa- "Global Higher Education post-Pandemic: New Perspectives"

23 sie 2021

Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej zaprasza do udziału w konferencji naukowej- "Global Higher Education post-Pandemic: New Perspectives", która zostanie zorganizowana w dniach 16-17 grudnia 2021 roku w formule hybrydowej. Więcej informacji na temat konferencji znajdziecie Państwo: 

Nabór na e-kursy z języka polskiego dla obcokrajowców!

17 sie 2021

Szkoła Kultury i Języka Polskiego powołana przez Wyższą Szkołę Ekonomiczno-Humanistyczną w Bielsku-Białej prowadzi nabór na kursy zdalne z Języka Polskiego jako Obcego na poziomie B1 i B2 dla osób dorosłych oraz na poziomie A1 i A2 dla dzieci i młodzieży.

Absolwenci WSEH z dumą odbierają swoje dyplomy!

12 sie 2021

"Wszystko wskazuje na to, że podejmę studia magisterskie na kierunku ZARZĄDZANIE ze specjalnością LOGISTYKA W BIZNESIE, żeby była kontynuacja (...)" - informuje Pan Tomasz Giemza, absolwent studiów I stopnia, WSEH. ______ Dlaczego warto studiować w Wyższej Szkole Ekonomiczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej?

Łącznie 93 studentów przystąpiło egzaminu dyplomowego!

28 lip 2021

W lipcu br.

Dyplomy WSEH gotowe do odbioru!

28 lip 2021

Dyplomy absolwentów studiów licencjackich i magisterskich są już gotowe do odbioru w dziekanacie Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Zapraszamy absolwentów uczelni do wcześniejszego kontaktu z dziekanatem w celu ustalenia daty odbioru dyplomu.  https://wseh.pl/pl/node/138

Podsumowanie obron prac licencjackich i magisterskich 2021

21 lip 2021

Rektor Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej, Michał Śleziak podsumował obrony prac licencjackich i magisterskich, a także zwrócił się do tegorocznych maturzystów, którzy obawiają się zdalnego nauczania.

Zaproszenie do udziału w konferencji naukowej

25 cze 2021

Zapraszamy do udziału w konferencji naukowej "Global Higher Education post-Pandemia: New Perspectives". Szczegóły tutaj i tutaj.

Cudzoziemcy sprawdzali znajomość języka polskiego!

24 cze 2021

5. edycja Certyfikatowych Egzaminów z Języka Polskiego jako Obcego już za nami.  W dniach od 19-20.06 br. odbył się kolejny egzamin państwowy dla obcokrajowców.

Mariupol - IV Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Praktyczna

27 maj 2021

27 maja br. odbyła się IV Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Praktyczna pt.

Owocne ćwiczenia zdalne z marketingu

18 maj 2021

   Podczas ostatnich zdalnych wykładów, studenci ZARZĄDZANIA w ramach zajęć z przedmiotu "Marketing", prezentowali swoje projekty, w których zastosowali kompozycję marketingową (koncepcję 4P).

Ostatnie wolne miejsca na egzamin z języka polskiego dla obcokrajowców na poziomie C1!

13 maj 2021

Szkoła Kultury i Języka Polskiego powołana przez Wyższą Szkołę Ekonomiczno-Humanistyczną w Bielsku-Białej informuje o możliwości zarejestrowania się na Certyfikatowy Egzamin z Języka Polskiego jako Obcego, który odbędzie się w dniach 19-20 czerwca br. Obcokrajowcy mają do dyspozycji ostanie wolne miejsca na egzamin dla dorosłyc

Rozmowa z przewodniczącą komisji Certyfikatowego Egzaminu z Języka Polskiego jako Obcego

09 maj 2021

IV edycja Certyfikatowych Egzaminów z Języka Polskiego jako Obcego w powołanej przez Wyższą Szkołę Ekonomiczno-Humanistyczną Szkole Kultury i Języka Polskiego w Bielsku-Białej już za nami. Jak ocenia Pani ogólny poziom znajomości języka polskiego wśród cudzoziemców, którzy przystąpili do egzaminu?

Certyfikatowe Egzaminy z Języka Polskiego jako Obcego oficjalnie zakończone!

09 maj 2021

Komisja Egzaminacyjna, w skład której weszli: dr Beata Terka- przewodnicząca komisji, członkowie komisji- Justyna Magiera, Ewelina Straus-Stańczyk, Dorota Hałat, Agnieszka Sromek, Lucyna Wawro, Wiesław Jakubiec, Bronisław Wilk, dr Mariola Liszokova, Katarzyna Bąk, Katarzyna Szuba udali się na naradę po oficjalnie zakończonej sesji Certyfikatowych Egzaminów z Języka Polskiego jako Obcego w Wyższ

9 MAJA obchodzimy Dzień Unii Europejskiej

09 maj 2021

In varietate concordia!

Trudna rejestracja na Certyfikatowy Egzamin z Języka Polskiego jako Obcego!

08 maj 2021

 W dniu 8 maja br. rozpoczęły się Certyfikatowe Egzaminy z Języka Polskiego jako Obcego na terenie kampusu Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej. To czwarta edycja egzaminu państwowego z języka polskiego w Bielsku-Białej. Po zmienionym wcześniej terminie  z powodu pandemii SARS-CoV- 2, długo wyczekiwana sesja egzaminacyjna w końcu z powodzeniem wystartowała.

Cudzoziemcy przystąpili do Certyfikatowego Egzaminu z Języka Polskiego jako Obcego!

08 maj 2021

Cudzoziemcy z Białorusi, Rosji, Ukrainy, Algierii, Kenii i Tunezji przystąpili dziś do Certyfikatowego Egzaminu z Języka Polskiego jako Obcego na terenie kampusu Wyższej Szkoły Ekonomiczno- Humanistycznej w Bielsku-Białej.

Kursy zdalne z języka polskiego dla obcokrajowców!

26 kwi 2021

Szkoła Kultury i Języka Polskiego powołana przez Wyższą Szkołę Ekonomiczno-Humanistyczną w Bielsku-Białej, organizuje kursy zdalne z Języka Polskiego jako Obcego na poziomie B1 i B2 dla osób dorosłych oraz na poziomie A1 i A2 dla dzieci i młodzieży. https://wseh.pl/pl/pag

"Zdalny tryb nauki to trochę tak jakby „czytać żywą książkę” i wysłuchać „e – booka” (...)".

23 kwi 2021

"Zdalny tryb nauki to trochę tak jakby „czytać żywą książkę” i wysłuchać „e – booka (...)” - rozmowa z mgr Damianem Szymankiem, wykładowcą Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej.  Jak ocenia Pan zdalny tryb pracy, na przykładzie doświadczeń podczas swoich zajęć w Wyższej Szkole Ekonomiczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej?

"Jako wykładowcy staliśmy się bardziej moderatorami (...)"

21 kwi 2021

Dr Mirosław Wątroba, wykładowca Wyższej Szkoły Ekonomiczno- Humanistycznej i opiekun naukowy kierunku administracja  - "Jako wykładowcy staliśmy się bardziej moderatorami (...)".  Jak ocenia Pan zdalny tryb nauczania, w dobie pandemii SARS-CoV-2, na podstawie doświadczeń minionego roku?

Erasmus Plus 2021/2022

16 kwi 2021

Uprzejmie informujemy, że do końca maja br.

Zaproszenie do publikacji rezultatów badawczych

15 kwi 2021

Zapraszamy do publikacji rezultatów badawczych. Szczegóły tutaj.

"Podstawy zarządzania" - kolejny e-zjazd dla studentów niestacjonarnych!

09 kwi 2021

Studenci kierunku ADMINISTARCJA w ramach zajęć z przedmiotu "Podstawy zarządzania", tworzą modele biznesowe przedsiębiorstw, w oparciu o model biznesowy Canvas. Wykładowca WSEH, Tomasz Sobel podkreśla, że model biznesowy pozwala uporządkować informacje, które mamy o danym produkcie, pozwala zebrać w całość i lepiej opisać dany proces.

Komunikat Ministerstwa Edukacji i Nauki!

09 kwi 2021

Komunikat Ministerstwa Edukacji i Nauki Szkoły i placówki nadal pracują zdalnie – przedłużenie obowiązujących obostrzeń do 18 kwietnia.

Wystartował kolejny e-kurs z języka polskiego!

07 kwi 2021

We wtorek (06.04 br.) Szkoła Kultury i Języka Polskiego powołana przez Wyższą Szkołę Ekonomiczno-Humanistyczną zainaugurowała kolejny e-kurs z języka polskiego jako obcego dla obcokrajowców przygotowujący do Certyfikatowego Egzaminu z Języka Polskiego jako Obcego. 

Przerwa ŚWIĄTECZNA

30 mar 2021

Uprzejmie informujemy, że w dniach od 01.04- 06.04 br. uczelnia będzie nieczynna z powodu przerwy świątecznej. 

"Erasmus w dobie pandemii SARS-CoV-2".

25 mar 2021

"Erasmus w dobie pandemii SARS-CoV-2"- rozmowa z Panią mgr Elżbietą Jaszczurowską, która w Wyższej Szkole Ekonomiczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej zajmuje się programem Erasmus Plus oraz pełni obowiązki tłumacza, jest także odpowiedzialna za kontakty międzynarodowe oraz za obsługę zagranicznych wykładowców. Prowadzi zajęcia dydaktyczne z przedmiotów anglojęzycznych.

Komunikat w sprawie zmiany terminu Certyfikatowych Egzaminów z Języka Polskiego jako Obcego!

21 mar 2021

Komunikat Państwowej Komisji ds. Poświadczania Znajomości Języka Polskiego jako Obcego w sprawie zmiany terminu sesji egzaminacyjnej 27-28 marca 2021 r.  

"Owocna współpraca zdalna ze studentami WSEH".

15 mar 2021

"Z mojej strony uważam współpracę (w trybie zdalnym) ze studentami WSEH za udaną i owocną..." - rozmowa z dr Ewą Kowalską-Naporą -doktorem nauk ekonomicznych w zakresie nauk o zarządzaniu  (dziedzina nauk społecznych, dyscyplina: nauki o zarządzaniu i jakości). Obszary analiz naukowych: teoria decyzji- teoria gier, matematyka interpolacyjna, ekonomia, zarządzanie kosztami dział

Pani Małgorzata Rodak udała się na zasłużoną emeryturę!

19 lut 2021

Ostatni dzień pracy Pani Kwestor dobiegł końca. Wieloletni pracownik Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej, Pani Małgorzata Rodak udała się na zasłużoną emeryturę. Dziękujemy za wszystko!

Nabór na certyfikatowy egzamin z języka polskiego jako obcego!

05 lut 2021

Szkoła Kultury i Języka Polskiego ogłasza nabór na Certyfikatowy Egzamin z Języka Polskiego jako Obcego dla dzieci i młodzieży na poziom B2. Więcej informacji znajdziecie Państwo w zakładce:  https://wseh.pl/pl/page/oferta-edukacyjna/szkola-kultury-i-jezyka-polskiego.html

"Kondycja e-nauczania w dobie SARS-COV-2".

01 lut 2021

"Kondycja e-nauczania w dobie SARS-COV-2".

E-kursy z języka polskiego jako obcego dla dzieci i młodzieży!

23 sty 2021

Szkoła Kultury i Języka Polskiego powołana przez Wyższą Szkołę Ekonomiczno-Humanistyczną w Bielsku-Białej ogłasza nabór na e-kursy z języka polskiego jako obcego dla dzieci i młodzieży. Celem kursów jest przygotowanie do Certyfikatowego Egzaminu B1 i B2 z Języka Polskiego jako Obcego.     

Ostatnie wolne miejsca na e-kurs z języka polskiego dla obcokrajowców!

21 sty 2021

Szkoła Kultury i Języka Polskiego ogłasza nabór na e-kurs z języka polskiego na poziomie B1 dla osób dorosłych. Kurs dla obcokrajowców, który oficjalnie rozpocznie się 02 lutego br. przygotowuje do Certyfikatowego Egzaminu z Języka Polskiego jako Obcego, który odbędzie się w dniach 27-28 marca 2021 roku. 

KOMUNIKAT skierowany do OBCOKRAJOWCÓW!

15 sty 2021

KOMUNIKAT!   Zapisy na Certyfikatowy Egzamin z Języka Polskiego jako Obcego odbędą się w dniu 01.02 br. o godzinie 12.00. Wkrótce otrzymacie Państwo więcej informacji na temat w/w egzaminu.

Nabór na kursy online z języka polskiego dla obcokrajowców!

15 sty 2021

Szanowni Państwo,

Kondycja "finansów" w dobie pandemii SARS-CoV-2

08 sty 2021

"Doświadczenia związane z nauczaniem zdalnym na podstawie prowadzonych przeze mnie zajęć związane są z poznawaniem nowych form pracy i współpracy.

PRZERWA ŚWIĄTECZNA

02 sty 2021

Drodzy Państwo,   przypominamy, że PRZERWA ŚWIĄTECZNA potrwa do 6 stycznia 2021 roku. Zapraszamy do kontaktu od 7 stycznia Kontakt | WSEH Bielsko-Biała  

OSTATNIE WOLNE MIEJSCA NA E-KURS Z JĘZYKA POLSKIEGO DLA OBCOKRAJOWCÓW!

03 gru 2020

Drodzy Państwo,

Jesienna edycja certyfikatowych egzaminów z języka polskiego dla cudzoziemców w dobie pandemii SARS-CoV- 2

26 lis 2020

Trzecią edycję certyfikatowych egzaminów z języka polskiego jako obcego Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej ma już za sobą. Jak ocenia Pani poziom organizacji egzaminów państwowych dla obcokrajowców w tak trudnym czasie, związanym z pandemią SARS-CoV-2?

Od 9 do 29 listopada – konieczne maksymalne przejście na naukę i pracę zdalną w uczelniach!

17 lis 2020

W nawiązaniu do komunikatu wystosowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przypominamy, że zdalne nauczanie potrwa do 29 listopada.

Nabór na e-kursy z języka polskiego dla obcokrajowców!

13 lis 2020

E-kursy z JĘZYKA POLSKIEGO dla OBCOKRAJOWCÓW

Projekt #InternetSafety

13 lis 2020

W sobotę studenci WSEH wezmą udział w projekcie #InternetSafety. Program w/w projektu dotyczy rozwoju kompetencji cyfrowych osób w wieku 18-34 i współfinansowany jest przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa. Projekt jest całkowicie nieodpłatny dla uczestników i instytucji współpracujących, prowadzony przez Instytut Pracy i Edukacji będący certyfikowaną instytucją szkoleniową.

Certyfikatowe Egzaminy z Języka Polskiego jako Obcego dla Cudzoziemców już za nami!

06 lis 2020

Rozmowa z Michałem Śleziakiem, rektorem Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej Certyfikatowe Egzaminy z Języka Polskiego jako Obcego dla Cudzoziemców już za nami!

OŚWIADCZENIE!

30 paź 2020

OŚWIADCZENIE Państwowej Komisji ds. Poświadczania Znajomości Języka Polskiego jako Obcego w sprawie egzaminów certyfikatowych w stanie epidemii:

Nabór na kursy zdalne z języka polskiego dla cudzoziemców!

29 paź 2020

Drodzy Państwo,

Kontakt poprzez e-PUAP!

28 paź 2020

Uprzejmie informujemy, iż z sekretariatem Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej od poniedziałku obowiązuje kontakt wyłącznie telefoniczny i e-mailowy. Zachęcamy również do korzystania z platformy e-PUAP.

Nabór do samorządu studenckiego WSEH!

23 paź 2020

Drodzy STUDENCI WSEH,   w imieniu samorządu studenckiego WSEH uprzejmie zapraszamy wszystkich studentów do zgłaszania swojej kandydatury do SAMORZĄDU STUDENCKIEGO. Prosimy o zgłaszanie kandydatur pod adresem Przewodniczącej Samorządu Studenckiego- Sabiny Kuch: skuch@wseh.pl. 

108 osób przystąpiło do egzaminu z języka polskiego!

18 paź 2020

W dniach 17-18 października br. po raz trzeci odbyły się Certyfikatowe Egzaminy z Języka Polskiego jako Obcego na terenie Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Według statystyk do egzaminu oficjalnie przystąpiło 108 osób, w tym w przewadze narodowości słowiańskiej, czyli Ukraina, Rosja, ale także bardziej egzotyczne, czyli Tunezja, Armenia

CERTYFIKATOWY EGZAMIN Z JĘZYKA POLSKIEGO DLA OBCOKRAJOWCÓW!

17 paź 2020

Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna 17 października br. zainaugurowała CERTYFIKATOWY EGZAMIN Z JĘZYKA POLSKIEGO DLA OBCOKRAJOWCÓW. WSEH z siedzibą w Bielsku-Białej jest jedyną uczelnią na Podbeskidziu, uprawnioną do przeprowadzania państwowych egzaminów z języka polskiego jako obcego.

Wykłady dla studentów stacjonarnych oficjalnie rozpoczęte!

14 paź 2020

14 października br. oficjalnie rozpoczęły się pierwsze wykłady dla studentów stacjonarnych pierwszego, drugiego i trzeciego roku na kierunkach zarządzanie i filologia angielska.

Pierwszy zjazd w nowym roku akademickim!

11 paź 2020

Kolejny dzień wykładów w ramach pierwszego zjazdu dla studentów niestacjonarnych w nowym roku akademickim 2020/2021 w trakcie. Dziś odbywają się zajęcia z logistyki, prawa cywilnego, szkolenie dotyczące wykorzystania metod i technik kształcenia na odległość, makroekonomia, logistyka produkcji i dystrybucji, PZJA sprawności zespolone, przygotowanie do badań, rynek pracy i wiele innych.

Ostatnie wolne miejsca na studia!

30 wrz 2020

Początek października to niewątpliwie ostatnie dni rekrutacji na studia i ostatni dzwonek na wybór kierunku studiów wraz ze specjalnością. To dobry czas na podjęcie ostatecznej decyzji zwłaszcza w przypadku maturzystów tegorocznych, którzy przystąpili do egzaminu maturalnego w terminie poprawkowym.

Cudzoziemcy uczą się zdalnie języka polskiego!

28 wrz 2020

"Cudzoziemcy uczą się zdalnie języka polskiego!" - rozmowa z Panią Justyną Magierą, lektorką języka polskiego. Czy e-kursy dla cudzoziemców, które po raz pierwszy za pośrednictwem Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej odbywają się w formie całkowicie zdalnej, cieszą się tak dużym zainteresowaniem jak kursy stacjonarne?

E-kurs z języka polskiego jako obcego dla cudzoziemców!

21 wrz 2020

Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna organizuje kurs zdalny z Języka Polskiego jako Obcego dla cudzoziemców. To pierwszy taki kurs przygotowujący do Certyfikatowego Egzaminu z Języka Polskiego jako Obcego przeprowadzany w trybie całkowicie zdalnym.

Interdyscyplinarność zaletą WSEH

31 sie 2020

„Ruszyła zdalna machina”   Interdyscyplinarność zaletą WSEH  

Kształcenie hybrydowe

28 sie 2020

   W dobie pandemii Covid-19 Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej w połowie marca br. niemal od razu system tradycyjnego nauczania płynnie zamieniła na zdalny model kształcenia. Dzięki  wsparciu ze strony zespołu IT WSEH, kadra naukowa uczelni została przeszkolona z obsługi systemu do przeprowadzania zdalnego nauczania.

Studia hybrydowe w Wyższej Szkole Ekonomiczno-Humanistycznej!

25 sie 2020

Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z Rektorem Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej, Michałem Śleziakiem.  

Nabór na nowy rok akademicki 2020/2021 w trakcie!

17 sie 2020

Uprzejmie zapraszamy do udziału w rekrutacji na studia w nowym roku akademickim 2020/2021! Rekrutacja od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00-17.00, a także online https://wseh.pl/pl/page/vademecum-kandydata/rekrutacja-online.html.

Wywiad radiowy z Rektorem WSEH!

17 sie 2020

Jak WSEH poradziła sobie z kształceniem w czasie lockdownu? W jaki sposób inwestycje w infrastrukturę wpłyną na plany co do rozwoju kierunku studiów? Uczelnia ponownie z wysoką lokatą w rankingu "Perspektywy". Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z Rektorem Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej, Michałem Śleziakiem. 

Kurs z języka polskiego dla cudzoziemców jeszcze w sierpniu!

17 sie 2020

Szanowni Państwo,

Powstanie film o WSEH!

12 sie 2020

11 sierpnia w siedzibie Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej pojawiła się firma filmowa, która nakręciła film o uczelni. Rektor WSEH wraz z innymi współpracownikami wcielił się w jedną z ról. Więcej szczegółów na temat nowych projektów i projekcji filmowej już wkrótce!  

Historyczny moment dla WSEH!

04 sie 2020

Historyczny moment dla Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej z siedzibą w Bielsku-Białej! Miło nam poinformować, iż po wielu latach starań założyciela uczelni- Kanclerza Jerzego Deca, infrastruktura badawczo- dydaktyczna Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej została powiększona o 3000 metrów kwadratowych. Wkrótce więcej informacji!

Nabór na kurs przygotowawczy do egzaminu dla cudzoziemców!

29 lip 2020

Szkoła Kultury i Języka Polskiego powołana przez Wyższą Szkołę Ekonomiczno-Humanistyczną z siedzibą w Bielsku-Białej ogłasza nabór na kolejny kurs przygotowawczy do Certyfikatowego Egzaminu z Języka Polskiego jako Obcego. Więcej informacji na temat kursu i egzaminu dla cudzoziemców na naszej stronie:

WSEH z wynikiem 13 w rankingu "Perspektywy 2020"!

23 lip 2020

Miło nam poinformować, iż Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna z siedzibą w Bielsku-Białej w rankingu uczelni niepublicznych „Perspektywy 2020” znalazła się  na 13 miejscu w skali kraju! http://ranking.perspektywy.pl/2020/ranking/ranking-ucz

Nowa specjalność- International Business Management!

16 lip 2020

International Business Management to nowa specjalność na kierunku ZARZĄDZANIE dla studentów I stopnia. 

Weź udział w konkursie i wygraj stypendium o wartości 10 000 zł!

10 lip 2020

Weź udział w konkursie i wygraj stypendium o wartości 10 000 zł!

E-obrony!

06 lip 2020

Obrony prac dyplomowych dla studentów licencjackich i magisterskich potrwają do 9 lipca br.  Życzymy powodzenia studentom WSEH, którzy przystępują do e-obron!  

Stop dla szerzenia mowy nienawiści!

24 cze 2020

W myśl zasady poszanowania godności i tolerancji oraz mając na uwadze godność i dobre imię wszystkich studentów oraz pracowników WSEH kieruje się zasadami tolerancji, zaufania, dbania o dobro wspólne i poszanowania dla wszelkich dopuszczonych prawem poglądów i postaw obywatelskich.

E-sesja w trakcie!

20 cze 2020

Zdalne egzaminy w ramach letniej e-sesji w trakcie.To pierwsza taka e-sesja zaliczeniowo-egzaminacyjna w historii uczelni.

Sesja zaliczeniowo-egzaminacyjna!

16 cze 2020

W dniach od 15.06- 05.07 br. trwa letnia sesja zaliczeniowo- egzaminacyjna. Studentom WSEH życzymy powodzenia!

Ostatnie e-wykłady przed letnią sesją egzaminacyjną już za nami!

12 cze 2020

Według statystyk przed letnią sesją egzaminacyjną do e- wykładów i e-ćwiczeń łącznie przystąpiło 99,9% studentów stacjonarnych i niestacjonarnych I i II stopnia.

Frekwencja 98,9 % na ostatnim e-zjeździe dla studentów I stopnia!

10 cze 2020

Po ostatnim e- zjeździe dla studentów niestacjonarnych I stopnia przed letnią sesją egzaminacyjną łącznie w e-wykładach udział wzięło 98,9% studentów!          

Matury 2020!

08 cze 2020

Dziś rozpoczęły się pisemne MATURY 2020 z języka polskiego.  Egzamin dojrzałości odbywa się również w drugim budynku Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Tegorocznym Maturzystom życzymy powodzenia!

Rekordowa frekwencja na wykładach WSEH online!

26 maj 2020

Przed letnią sesją egzaminacyjną, podczas ostatniego zjazdu dla studentów niestacjonarnych II stopnia, nasi wykładowcy zanotowali najwyższe noty dot. frekwencji na zdalnych wykładach. Według ankiet i rankingów odnotowano 100% obecności na e- wykładach i e-ćwiczeniach.

Dziś świętujemy Dzień Europy!

09 maj 2020

Dzień Europy świętuje się od 1964 roku. Już przeszło 63 lata temu, 9 maja francuski minister spraw zagranicznych Robert Schuman ogłosił plan stworzenia Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali. Plan ten zakładał współpracę pomiędzy państwami Europy i był fundamentem dla dzisiejszej Unii Europejskiej. Symboliczna data 9 maja jest oficjalnym świętem europejskim.

Większa dostępność wsparcia finansowego dla studentów i doktorantów

04 maj 2020

Jakie zmiany dla studentów i doktorantów znalazły się w Tarczy Antykryzysowej?

Konstytucja 3 Maja!

03 maj 2020

Konstytucja 3 Maja. Dziś 229. rocznica jej uchwalenia.  Właścicielami kolekcji flag są Marszandzi krakowscy- Państwo Bożena i Marek Sosenkowie prowadzący salon Antyk w Rynku Głównym 29. Uprzejmie dziękujemy za możliwość udostępnienia cennej kolekcji.

Studia zdalne z WSEH!

30 kwi 2020

Czwarty tydzień wykładów i ćwiczeń w trybie zdalnym dla studentów stacjonanrych i niestacjonarnych WSEH już za nami.  W minionym tygodniu zakończył się czwarty tydzień e-learningu ze znakomitą frekwencją. Według statystyk w czwartym tygodniu e- wykładów i e- ćwiczeń WSEH wzięło udział około 92,5% studentów.

Święta Wielkanocne

10 kwi 2020

Połnych spokoju i radości Świąt Wielkanocnych, dobrego wypoczynku oraz optymizmu, energii i nadziei na lepszą przyszłość życzy cała społeczność akademicka Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej  

Zajęcia zdalne ze znakomitą frekwencją!

10 kwi 2020

W minionym tygodniu zakończył się trzeci tydzień e-learningu ze znakomitą frekwencją. Według statystyk 91% studentów WSEH wzięło udział w zajęciach zdalnych.

Przerwa świąteczna!

09 kwi 2020

Komunikat! W dniach od 9-13 kwietnia br. uczelnia będzie nieczynna z powodu przerwy świątecznej.    

Odwołanie sesji egzaminacyjnej w dniach 6-7 czerwca 2020 r.!

02 kwi 2020

Odwołanie sesji egzaminacyjnej w dniach 6-7 czerwca 2020 r.!

Zostań w domu z edukacyjną finansową grą planszową!

02 kwi 2020

Zostań w domu z edukacyjną finansową grą planszową!

Komunikat!

02 kwi 2020

Komunikat! Uprzejmie przypominamy, że przez cały czas jesteśmy do Państwa dyspozycji. Zachęcamy do korzystania z platformy ePUAP oraz poczty elektronicznej, a także z telefonów kontaktowych w godzinach pracy dziekanatu i kwestury.   

Kolejny tydzień z e- WSEH!

30 mar 2020

W ramach akcji #ZostanWDomu# uczelnia rozpoczyna kolejny tydzień zdalnych wykładów. Według statystyk około 90% studentów stacjonarnych i niestacjonarnych WSEH wzięło udział w zdalnym nauczaniu. Miniony piątek zakończył drugi tydzień e- wykładów ze znakomitym wynikiem. To niewątpliwie duży sukces uczelni, która natychmiast wdrożyła procedury kształcenia zdalnego.

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA NAUKI I SZKOLNICTWA WYŻSZEGO

24 mar 2020

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA NAUKI I SZKOLNICTWA WYŻSZEGO w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania niektórych podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19:

KOMUNIKAT nr 04/03/2020

23 mar 2020

KOMUNIKAT nr 04/03/2020 Rektora Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej z dnia 22 marca 2020 roku w sprawie zawieszenia zajęć dydaktycznych w uczelni.

KOMUNIKAT w sprawie odwołania III etapu 16. Międzynarodowej Olimpiady Języka Angielskiego!

23 mar 2020

KOMUNIKAT nr 05/03/2020 Rektora Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej z dnia 22 marca 2020 roku w sprawie odwołania III etapu 16. Międzynarodowej Olimpiady Języka Angielskiego : https://wseh.pl/uploads/komunikat_nr_05.03.2020.pdf?fbclid=IwAR1W8DrTzH-....

#Zostańwdomu – NAUKA PRZYCHODZI do Ciebie!

21 mar 2020

#WSEHkontraKORONAWIRUS# Pierwszy zjazd studencki w trybie zdalnym w trakcie. Academic writing, wprowadzenie do transportu i spedycji, komunikowanie się w zespole i rozwiązywanie konfliktów, etyka i wiele innych przedmiotów w trakcie.  #Zostańwdomu – NAUKA PRZYCHODZI do Ciebie!

Wykłady w trybie zdalnym dla studentów WSEH!

19 mar 2020

Studenci stacjonarni Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej biorą udział w wykładach i ćwiczeniach w trybie zdalnym. Wykładowcy zajęcia przeprowadzają w siedzibie WSEH, a studenci uczestniczą w zajęciach przebywając w swoich domach w ramach akcji#zostanwdomu. Najbliższy zjazd dla studentów niestacjonarnych WSEH również odbędzie się w trybie zdalnym.

Studencie! Zostań w domu!

18 mar 2020

Szanowni Państwo,   zgodnie z ZARZĄDZENIEM Rektora Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej z siedzibą w Bielsku-Białej https://moodle2.wseh.pl/?fbclid=IwAR0ZC6xC6Bt7TqSliyLjgm8fO_1I1fkMpfP2jk...APELUJEMY o pozostanie w domach.

Certyfikaty Znajomości Języka Polskiego gotowe do odbioru!

16 mar 2020

Szanowni Państwo, Miło nam poinformować, że pierwsze Certyfikaty Znajomości Języka Polskiego można odbierać od 17 marca br. w Wyższej Szkole Ekonomiczno- Humanistycznej w Bielsku-Białej, po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu dnia i godziny odbioru certyfikatu.    

KOMUNIKAT!

13 mar 2020

Uprzejmie informujemy, że od dnia 12 marca do 29 marca br. zajęcia dydaktyczne w uczelni są zawieszone. Dostęp do budynku uczelni jest ograniczony.  

Cały świat uczy się języka polskiego!

07 mar 2020

Wyższa Szkoła Ekonomiczno- Humanistyczna z siedzibą w Bielsku-Białej po raz drugi zainaugurowała certyfikatowe egzaminy z języka polskiego jako obcego. WSEH to jedyny podmiot uprawniony do przeprowadzania certyfikatowych egzaminów z języka polskiego jako obcego w Bielsku-Białej i na terenie całego Podbeskidzia. 

XVI Międzynarodowa Olimpiada Języka Angielskiego!

29 lut 2020

Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna z siedzibą w Bielsku-Białej zainaugurowała XVI Międzynarodową Olimpiadę Języka Angielskiego. W olimpiadzie wzięli udział licealiści z województwa małopolskiego, śląskiego, opolskiego i podkarpackiego.

Kurs z technik zdawania egzaminu z języka polskiego jako obcego!

28 lut 2020

Zapraszamy do udziału w jednodniowym kursie z technik zdawania egzaminu z języka polskiego jako obcego! Uprzejmie informujemy, że trwają zapisy na jednodniowe spotkania dotyczące technik zdawania egzaminu z języka polskiego jako obcego.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

21 lut 2020

Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego przedstawiamy najnowszą kolekcję PWN, która niedługo będzie dostępna w bibliotece WSEH: https://wseh.pl/pl/page/biblioteka.html.      

mLegitymacje dla studentów WSEH!

20 lut 2020

Studentów WSEH zachęcamy do skorzystania z nowej aplikacji MLEGITYMACJA STUDENCKA! mLegitymacja jest częścią aplikacji mObywatel: https://www.gov.pl/web/mobywatel/mlegitymacja-studencka

Kursy przygotowawcze do egzaminu z języka polskiego jako obcego dla dzieci i młodzieży!

11 lut 2020

Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej ogłasza nabór na kursy przygotowawcze do egzaminu z języka polskiego jako obcego dla dzieci i młodzieży. Zajęcia planowo będą się odbywać dwa razy w tygodniu. Proponowane terminy kursu do wyboru w przedziale poniedziałek/ środa (7.50- 8.45) lub czwartek (12.45) i piątek (12.00).

HISTORYCZNY MOMENT DLA WSEH!

07 lut 2020

WYSOKA ZDAWALNOŚĆ CERTYFIKATOWYCH EGZAMINÓW Z JĘZYKA POLSKIEGO JAKO OBCEGO W BIELSKU-BIAŁEJ! Szkoła Kultury i Języka Polskiego WSEH ogłosiła wyniki pierwszych certyfikatowych egzaminów z języka polskiego jako obcego! 

BONIFIKATA przy rekrutacji na studia!

02 lut 2020

Uprzejmie informujemy, że od początku lutego br. obowiązuje promocyjna opłata rekrutacyjna w kwocie - 80 zł. Zapraszamy do udziału w rekrutacji!

WSEH na II Powiatowym Festiwalu Nauki i Sztuki w I Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Żywcu!

31 sty 2020

31 stycznia 2020 roku Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna była obecna na II Powiatowym Festiwalu Nauki i Sztuki w I Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Żywcu. Wykład wprowadzający dla licealistów, pod tytułem „Kolonizowanie Australii i Nowej Zelandii: Aborygeni i Maorysi” poprowadziła Elżbieta Jaszczurowska.

Sesja zimowa w trakcie!

30 sty 2020

Sesja zimowa w Wyższej Szkole Ekonomiczno- Humanistycznej w trakcie! 30 stycznia br. roku między innymi egzamin pisemny dla studentów stacjonarnych drugiego roku z przedmiotu prowadzonego przez dr. Mirosława Laszczaka- "Organizacja i formy zespołowego działania". 

SESJA ZIMOWA!

27 sty 2020

W dniach od 27.01- 09.02.2020 roku trwa ZIMOWA SESJA ZALICZENIOWO- EGZAMINACYJNA. Od 17.02.2020 - 01.03 br.  ZIMOWA SESJA POPRAWKOWA.

WSEH uczy cudzoziemców języka polskiego!

17 sty 2020

Szkoła Kultury i Języka Polskiego WSEH zainaugurowała kolejny kurs z języka polskiego dla cudzoziemców!

"NOWE KWALIFIKACJE"- egzamin językowy!

16 sty 2020

Drodzy STUDENCI!

Komunikat!

14 sty 2020

Uprzejmie informujemy, że w okresie rekrutacji zimowej sekretariat WSEH będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 17.00.

Wolontariusze WOŚP odwiedzili WSEH!

12 sty 2020

12 stycznia br. w ramach 28. FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY w siedzibie WSEH pojawili się WOLONTARIUSZE WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY.

Międzyuczelniana Studencka Konferencja Naukowa pod tytułem „Nowe trendy w działalności w przedsiębiorstwach”

11 sty 2020

10 stycznia 2020 roku odbyła się Międzyuczelniana Studencka Konferencja Naukowa pod tytułem „Nowe trendy w działalności w przedsiębiorstwach”, której pomysłodawcą i inicjatorem był Pan dr Stanisław Ciupka. W trakcie spotkania można było posłuchać ciekawych wystąpień prelegentów, wśród których znaleźli się: 

28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

11 sty 2020

"Wiatr w żagle" -  pod takim hasłem odbędzie się w całej Polsce 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Kolejny certyfikatowy egzamin z języka polskiego jako obcego już w marcu 2020 roku!

08 sty 2020

Formularz rejestracji uczestnictwa na egzaminie w sesji marcowej będzie dostępny 8 stycznia 2020 r. od godziny 12.00.

Zimowy nabór na semestr letni!

06 sty 2020

Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna ogłasza nabór na studia I stopnia (licencjackie) i II stopnia (magisterskie) od 07.01.2020 do 16.02.2020 roku na semestr letni. Więcej informacji na temat rekrutacji na studia znajdziecie Państwo na stronie: https://wseh.pl/pl/page/oferta-edukacyjna.html

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy!

19 gru 2019

Szanowni Państwo,

Żołnierze 18 Batalionu Powietrznodesantowego w Wyższej Szkole Ekonomiczno-Humanistycznej!

13 gru 2019

13 grudnia br. Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna w Bielsku- Białej gościła w ramach III edycji "Legii Akademickiej" żołnierzy z 18 Batalionu Powietrznodesantowego, a także przedstawicielkę WKU Bielsko-Biała- Panią Sylwię Honkisz, która poprowadziła wykład wprowadzający wraz z prezentacją multimedialną w ramach programu dot.

Christmas Party 2019!

12 gru 2019

Władze Uczelni oraz Samorząd Studencki WSEH mają zaszczyt i przyjemność zaprosić na przedświąteczną uroczystość Christmas Party. Wydarzenie odbędzie się w dniu 20 grudnia br. roku o godzinie 18.00 w Klubie Studenckim Oscar Wilde Pub.  Serdecznie zapraszamy!

Legia Akademicka w WSEH 13 grudnia!

06 gru 2019

Uprzejmie informujemy, że w związku z trwającą kampanią informacyjno-promocyjną III edycji programu "Legia Akademicka", potwierdzamy spotkanie na terenie uczelni WSEH z udziałem wojska w dniu 13 grudnia 2019r. (w piątek) w godzinach 14.30-16.00.

Kondolencje

05 gru 2019

W związku ze środową tragedią Rektor Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej składa kondolencje burmistrzowi Szczyrku, Panu Antoniemu Byrdy.

Christmas Party 2019 odwołane

05 gru 2019

W związku ze środową tragedią w Szczyrku Christmas Party 2019 zostało odwołane.

Nabór na kolejny kurs języka polskiego jako obcego!

27 lis 2019

Wyższa Szkoła Ekonomiczno- Humanistyczna rozpoczyna nabór na kolejny kurs języka polskiego jako obcego, przygotowujący do certyfikatowego egzaminu, który odbędzie się w marcu 2020 roku. Ilość uczestników ogranicznona.

Powołano nowy SAMORZĄD STUDENCKI WSEH!

26 lis 2019

Miło nam poinformować, iż w dniu 23.11 br. odbyło się wśród studentów Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej głosowanie, podczas którego powołano skład nowego samorządu studenckiego. Do samorządu studenckiego zakwalifikowały się następujące osoby:

Historyczny moment dla WSEH w Bielsku-Białej!

23 lis 2019

W Wyższej Szkole Ekonomiczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej odbyły się po raz pierwszy państwowe certyfikatowe egzaminy z języka polskiego jako obcego! To niewątpliwie historyczny moment dla uczelni WSEH i miasta Bielska-Białej!

Certyfikowane egzaminy z języka polskiego jako obcego w dniach 23-24 listopada br.!

20 lis 2019

Miło nam poinformować, iż Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna jako jedyna w Bielsku-Białej stała się uprawnionym ośrodkiem do organizowania certyfikowanych egzaminów z języka polskiego jako obcego, na poziomach: - A1, A2, B1 I B2 –  w grupie dostosowanej do potrzeb osób dorosłych.

JUWENALIA 2020- WSEH i ATH!

20 lis 2019

18 listopada br. w siedzibie naszej uczelni odbyło się pierwsze spotkanie przedstawicieli samorządu Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej i Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej. Podczas zebrania trwały owocne dyskusje na temat strategii i wstępnych planów dotyczących organizacji JUWENALIÓW 2020, których głównym organizatorem i pomysłodawcą bę

Certyfikatowy egzamin z języka polskiego jako obcego!

09 lis 2019

W dniach 23- 24 listopada 2019 roku, w siedzibie Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej przy ulicy Sikorskiego 4,  odbędzie się certyfikatowy egzamin z języka polskiego jako obcego. 

Samorząd studencki- głosowanie!

07 lis 2019

Szanowni Państwo, do 17 listopada br. oczekujemy na propozycje kandydatów do SAMORZĄDU STUDENCKIEGO. Równocześnie informujemy, że 22 i 23 listopada br. odbędzie się głosowanie na stanowisko przewodniczącego, zastępcy, a także pozostałych członków SAMORZĄDU. Wkrótce więcej informacji!

Projekt "Nowe Kwalifikacje"

31 paź 2019

Projekt Nowe Kwalifikacje – bezpłatny e-learning oraz międzynarodowy Certyfikat z j. angielskiego (enPro)   Dlaczego warto wziąć udział?

Techniki zdawania egzaminu z języka polskiego jako obcego!

30 paź 2019

Drodzy Państwo!   uprzejmie informujemy, że trwają zapisy na jednodniowe spotkania dotyczące technik zdawania egzaminu z języka polskiego jako obcego. Odbędą się dwie jednodniowe edycje! Terminy: 14.11.2019 r. - I edycja 15.11.2019 r. - II edycja Zajęcia potrwają od godziny 16.00- 17.00.

III edycja "LEGII AKADEMICKIEJ"- zmiana terminu wykładu!

28 paź 2019

W związku ze zmianą terminu wykładu wprowadzającego dot. III edycji "LEGII AKADEMICKIEJ", wydłużamy termin zapisywania się na listę uczestników! Zgłoszenia prosimy kierować pod adresem: promocja@wseh.pl

STYPENDIA - PRZYPOMNIENIE!

26 paź 2019

Szanowni Państwo,  przypominamy, że upływa termin składania wniosków o stypendia. Osoby zainteresowane złożeniem wniosku o świadczenia stypendialne proszone są o kontakt z sekretariatem WSEH w dniach 30 i 31 października br.!  Zapraszamy do kontaktu!  

Dlaczego warto studiować na kierunku ZARZĄDZANIE?

18 paź 2019

Dlaczego warto studiować na kierunku ZARZĄDZANIE? Rozmowa z dr. Mirosławem Laszczakiem, wykładowcą Wyższej Szkoły Ekonomiczno- Humanistycznej w Bielsku-Białej ____________ Dla kogo przeznaczony jest kierunek studiów ZARZĄDZANIE?

Szkolenie wojskowe dla studentów w WSEH!

16 paź 2019

Rusza trzecia edycja Legii Akademickiej! W związku z dużym zainteresowaniem studentów edukacją wojskową oraz praktycznym przeszkoleniem wojskowym, od początku nowego roku akademickiego 2019/2020 rusza kolejna, trzecia już edycja programu ochotniczego przeszkolenia wojskowego studentów w ramach „Legii Akademickiej”!

Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2019/2020 już za nami!

12 paź 2019

Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2019/2020 już za nami!

WYSOKIE NOTY DLA "MIND JOURNAL" i "POLONIA JOURNAL"!

11 paź 2019

WYSOKIE NOTY DLA "MIND JOURNAL" i "POLONIA JOURNAL"!  Uprzejmie informujemy, że czasopismom naukowym -"MIND Journal" i "Polonia Journal", które są wydawane przez Wyższą Szkołę Ekonomiczno-Humanistyczną z siedzibą w Bielsku-Białej, przyznano wysokie oceny- Index Copernicus Value ICV. Poniżej prezentujemy wyniki ocen- Index Copernicus Value ICV:

Witamy na pokładzie WSEH STUDENTÓW I roku!

09 paź 2019

9 października br. oficjalnie rozpoczęły się wykłady i ćwiczenia dla studentów studiów stacjonarnych na kierunku FILOLOGIA ANGIELSKA i ZARZĄDZANIE. 

INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO 2019/2020 

08 paź 2019

INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO 2019/2020  odbędzie się 12 października br. o godzinie 15.30. PROGRAM UROCZYSTOŚCI:

Studenckie legitymacje gotowe do odbioru!

04 paź 2019

Uprzejmie informujemy, że studenci mogą odbierać najnowsze legitymacje ELS (Elektroniczne Legitymacje Studenckie) w sekretariacie WSEH.  Równocześnie podkreślamy, że legitymacje ELS pełnią funkcję karty bibliotecznej, a także uprawniają do 50% zniżki przy zakupie biletów komunikacji publicznej.

Nabór ciągły na kursy przygotowawcze do egzaminu z języka polskiego jako obcego!

02 paź 2019

Trwa nabór ciągły na kursy przygotowawcze do egzaminu z języka polskiego jako obcego!

Nowa specjalność- ZARZĄDZANIE BEZPIECZEŃSTWEM!

25 wrz 2019

Nowa specjalność- ZARZĄDZANIE BEZPIECZEŃSTWEM!

Kursy przygotowawcze do egzaminów z języka polskiego jako obcego- START!

16 wrz 2019

16 września br. oficjalnie rozpoczynają się kursy przygotowawcze do certyfikowanego egzaminu z języka polskiego jako obcego. Kursy będą odbywały się w siedzibie uczelni WSEH, przy ulicy  gen. Wł. Sikorskiego 4 w Bielsku-Białej.

Zarządzanie systemem bezpieczeństwa

13 wrz 2019

Zarządzanie systemem bezpieczeństwa Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna z siedzibą w Bielsku-Białej uruchomiła nabór na studia magisterskie II stopnia z nową specjalnością - ZARZĄDZANIE BEZPIECZEŃSTWEM na kierunku ZARZĄDZANIE.

Kursy przygotowawcze do egzaminu z języka polskiego jako obcego!

05 wrz 2019

Uprzejmie informujemy, że 16 września br. oficjalnie rozpoczyna się kurs przygotowawczy do egzaminu z języka polskiego jako obcego!

W dniach od 15 do 18 sierpnia b.r. uczelnia będzie nieczynna!

12 sie 2019

Uprzejmie informujemy, iż w dniach od 15-18 sierpnia b.r. uczelnia będzie nieczynna. Do udziału w rekrutacji zapraszamy od 19.08.2019 r. Równocześnie przypominamy, że przez cały czas obowiązuje rekrutacja w trybie online.      

Zapraszamy po odbiór dyplomów!

29 lip 2019

Drodzy ABSOLWENCI! Zapraszamy po odbiór dyplomów ukończenia studiów I i II stopnia  Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej.    

Gratulacje dla ABSOLWENTÓW WSEH!

10 lip 2019

10 lipca br. był ostatnim dniem obron prac dyplomowych studentów studiów licencjackich i magisterskich. Kolejne gratulacje tym razem dla STUDENTÓW I stopnia na kierunku ZARZĄDZANIE! ________________________ Po obronie udało nam się porozmawiać z naszymi studentami, w tym między innymi ze studentem I stopnia na kierunku ZARZĄDZANIE. 

Studenci administracji w roli urzędnika!

29 cze 2019

29 czerwca br. po egzaminach pisemnych w ramach sesji letniej, studenci pierwszego roku studiów niestacjonarnych na kierunku administracja, przełamywali stereotyp zawodu urzędnika. Grupa studencka pod opieką dr.

Wywiad z dr. Mirosławem Wątrobą!

24 cze 2019

Rozmowa z dr. Mirosławem Wątrobą, wykładowcą WSEH i opiekunem naukowym kierunku administracja. Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej poszerzyła swoją ofertę edukacyjną o kolejny kierunek – administrację. Do kogo kierujecie Państwo nowy program nauczania?

Wywiad z Rektorem WSEH na antenie Radio Bielsko!

18 cze 2019

Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z Rektorem WSEH, Michałem Śleziakiem. https://wseh.pl/uploads/wywiad_z_Rektorem.mp3 Rozmowa została przeprowadzona na antenie Radia Bielsko 17 czerwca br. w audycji z cyklu: "Gość dnia".    

WSEH na 12 miejscu w Polsce!

13 cze 2019

Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna z siedzibą w Bielsku-Białej na 12 pozycji w ogólnopolskim Rankingu Uczelni Niepublicznych "Perspektywy 2019"! Dla porównania, w 2018 roku WSEH znalazła się na pozycji numer 14. To niewątpliwy sukces uczelni, która po raz kolejny została doceniona w tak prestiżowym rankingu szkół wyższych.

Informacja o stypendiach!

28 maj 2019

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego dokonał zwiększenia dotacji na zadania związane z bezzwrotną pomocą materialną dla studentów Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej z siedzibą w Bielsku-Białej. Wobec powyższego Rektor podjął decyzję o podwyższeniu stypendiów za miesiąc czerwiec.

Wykładowcy z Bułgarii w WSEH!

24 maj 2019

W ramach międzynarodowego programu Erasmus Plus, 24 maja br. gościliśmy wykładowców z Uniwersytetu Partnerskiego w Bułgarii (South-West University "Neofit Rilski"). W gościnnych wykładach wzięli udział studenci stacjonarni na kierunku ZARZĄDZANIE. 

WSEH wystartowało z kursami z języka polskiego jako obcego!

09 maj 2019

9 maja 2019 roku władze WSEH oficjalnie zainaugurowały projekt z cyklu: NAUCZANIE JĘZYKA POLSKIEGO JAKO OBCEGO!  

Wykładowcy z Bułgarii w WSEH!

08 maj 2019

W ramach mobilności w programie Erasmus Plus odbyły się dziś wykłady monograficzne w wykonaniu gości z Uniwersytetu Partnerskiego w Bułgarii (South-West University "Neofit Rilski"). Tematem serii wykładów były zagadnienia związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi oraz zachowaniami konsumentów.

Powitanie gości z Ukrainy!

07 maj 2019

W siedzibie WSEH oficjalnie przywitaliśmy dziś gości z Ukrainy, którzy na kilka dni przybyli do Bielska-Białej.

„Przedsiębiorczość w XXI wieku”

26 kwi 2019

WSEH  na VIII Ogólnopolskiej Konferencji Studenckich Kół Naukowych pt.: „Przedsiębiorczość w XXI wieku"!

WSEH na Targach Edukacji i Pracy w Żywcu!

24 kwi 2019

24 kwietnia 2019 roku Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna wzięła udział w Targach Edukacji i Pracy, które odbyły się w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Żywcu. Głównym inicjatorem i organizatorem targów było Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Bielsku-Białej oraz Młodzieżowe Centrum Kariery w Żywcu.

III etap XV Międzynarodowej Olimpiady Języka Angielskiego za nami!

13 kwi 2019

W sobotę (13 kwietnia 2019 roku) zakończył się III etap XV Międzynarodowej Olimpiady Języka Angielskiego. Łącznie 20 finalistów olimpiady przystąpiło do egzaminu ustnego.  Wkrótce ogłosimy wyniki!  

Międzyuczelniana Konferencja Naukowa: "Nowe trendy we współczesnym zarządzaniu"

06 kwi 2019

4 kwietnia 2019 roku w siedzibie WSEH odbyła się Międzyuczelniana Konferencja Naukowa: "Nowe trendy we współczesnym zarządzaniu".

WSEH na IV Bielskich Targach Akademickich!

04 kwi 2019

4 kwietnia 2019 roku wzięliśmy udział w IV Bielskich Targach Akademickich w Bielskim Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego w Bielsku-Białej. Wśród zaproszonych wystawców znalazły się uczelnie wyższe z Bielska-Białej, Cieszyna, Dąbrowy Górniczej, Katowic i Oświęcimia.

Młodzież z Ukrainy odwiedziła WSEH!

28 mar 2019

26 marca 2019 roku w siedzibie WSEH w Bielsku-Białej gościliśmy młodzież z Ukrainy (z miasta Chmielnicki). 20-osobowa grupa szkolna zwiedziła gmach WSEH, a także wzięła udział w specjalnie przygotowanej przez naszych Wykładowców, a także Władze Uczelni prezentacji i pogadance na temat kierunków i programu studiów.

Kolejna edycja MIĘDZYNARODOWEJ OLIMPIADY JĘZYKA ANGIELSKIEGO za nami!

16 mar 2019

II etap 15. MIĘDZYNARODOWEJ OLIMPIADY JĘZYKA ANGIELSKIEGO, której głównym pomysłodawcą i organizatorem jest WSEH w Bielsku-Białej, za nami!

"Polonia Journal" w BazHum!

02 mar 2019

Miło nam poinformować, iż czasopismo naukowe "Polonia Journal" jest już dostępne w BazHum. Miłośników i stałych Czytelników "Polonia Journal" zapraszamy serdecznie na stronę:

WSEH powoła Szkołę Języka i Kultury Polskiej!

22 lut 2019

WSEH powoła Szkołę Języka i Kultury Polskiej!

Studiuj w Polsce!

14 lut 2019

Studiuj w Polsce! Zapraszamy do zapoznania się z nową podstroną WSEH w języku ukraińskim! Strona powstała z myślą o osobach pochodzących z Ukrainy i zainteresowanych rozpoczęciem edukacji w Polsce!   Zapraszamy! http://www.studypoland.info/

Wielka duma i radość dla uczelni WSEH!

08 lut 2019

Wielka duma i radość dla uczelni WSEH!

Zapraszamy do składania artykułów do 7 numeru "MIND Journal"!

07 lut 2019

Przypominamy o możliwości składania artykułów do 7 numeru "MIND Journal"! Tytuł 7 tomu wydania brzmi: "Współczesna ekonomia, zrównoważony rozwój, zarządzanie i prawo". Zachęcamy do zapoznania się z zagadnieniami!

"Polonia Journal" numer 9/2019- zaproszenie do publikacji!

06 lut 2019

Zaproszenie do publikacji - "Polonia Journal" numer 9/2019! Redakcja "Polonia Journal" zaprasza do współpracy osoby zainteresowane autorską publikacją w 9 numerze czasopisma naukowego. Temat kolejnego wydania: „Wkład Polaków w rozwój współczesnej myśli filozoficznej”. Zakres tematów:

WSEH na Festiwalu Nauki i Sztuki w Żywcu!

01 lut 2019

1 lutego 2019 roku wzięliśmy udział w I Festiwalu Nauki i Sztuki, na specjalne zaproszenie organizatora wydarzenia.

Zimowa sesja zaliczeniowo-egzaminacyjna!

26 sty 2019

Ostatni zjazd studencki w semestrze zimowym 2018/2019 w trakcie! W sobotę i niedzielę wykłady, ćwiczenia i seminaria z planowania finansami w przedsiębiorstwie, zarządzania łańcuchem dostaw, podstaw prawoznawstwa, kultury angielskiego obszaru językowego po roku 1945, przygotowań do badań, kompetencji współczesnego menedżera, prawa cywilnego, prawa administracyjnego i wiele innych.

Opłata rekrutacyjna - promocja!

16 sty 2019

Uprzejmie informujemy, że do dnia 17 lutego 2019 roku obowiązuje promocja dotycząca opłaty za postępowanie związane z przyjęciem na studia. Kwota promocyjna do 17 lutego 2019 roku to 50 złotych brutto.  Stała opłata za postępowanie związane z przyjęciem na studia to kwota 300 zł brutto.

"Pomaganie jest dziecinnie proste"!

12 sty 2019

To już 27. Finał WOŚP! 13 stycznia Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Uprzejmie zapraszamy do wsparcia inicjatywy i do przyłączenia się do programu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! 13 stycznia na terenie WSEH pojawią się wolontariusze WOŚP, którzy będą obecni na terenie WSEH do godziny 14.00!

Kolejna publikacja WSEH!

12 sty 2019

Miło nam poinformować, że wzbogaciliśmy naszą bibliotekę o kolejną publikację WSEH! Książkę pod tytułem "Interdyscyplinarne uwarunkowania współczesnego zarządzania" można wypożyczyć w naszej bibliotece, a także zakupić w sekretariacie WSEH (w KWESTURZE). Zapraszamy do wzbogacenia swojej biblioteki i do lektury!  

Koło Naukowe Badań Marketingowych

18 gru 2018

Miło nam poinformować, iż w grudniu 2018 roku powstało Koło Naukowe Badań Marketingowych. Opiekunem naukowym ww. koła jest dr Tomasz Rzychoń. Koło naukowe aktualnie zrzesza 13 członków. Główne założenia i realizowane projekty: - badanie, czy przedsiębiorcy z Bielska-Białej i okolic znają i stosują nowoczesne metody promocji swojej oferty.

Zapraszamy do korzystania z ePUAP-u

15 gru 2018

Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna zaprasza do korzystania z Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej (ePUAP).

I Interdyscyplinarne seminarium naukowo-praktyczne za nami!

14 gru 2018

13 grudnia 2018 roku REKTOR WSEH w Bielsku-Białej, Michał Śleziak wziął udział w I Interdyscyplinarnym seminarium naukowo-praktycznym pt. "Determinanty współczesnego biznesu".

WSEH towarzysko dobrze brzmi!

10 gru 2018

8 grudnia 2018 roku odbyła się uroczystość z cyklu „Christmas Party” w Klubie Studenckim OSCAR WILDE PUB. W świątecznej kolacji wzięło udział wielu szanownych gości, wykładowców naszej uczelni, studentów i przedstawicieli samorządu studenckiego. Uroczystość odbyła się w wyśmienitej atmosferze, w klimatycznej i prawdziwie świątecznej scenerii.

Wyróżnienie dla Pani Małgorzaty Rodak

07 gru 2018

W dniu dzisiejszym Pani Małgorzata Rodak (pełniąca obowiązki kwestora) została wyróżniona za wieloletnie i wzorowe wypełnianie swoich obowiązków pracowniczych, a także za wyjątkową dbałość o dobre imię uczelni. Serdecznie GRATULUJEMY!

Powołanie nowego koła naukowego

26 lis 2018

W dniu 24 listopada 2018 roku powołano „Koło filozoficzne” WSEH w Bielsku-Białej. Podczas założycielskiego zebrania dot. „Koła filozoficznego", dokonano wyboru władz koła: Przewodnicząca Koła Filozoficznego WSEH: Wiktoria Borkowska Zastępca Przewodniczącego Koła Filozoficznego: Patryk Grabski Sekretarz Koła Filozoficznego: Izabela Gaszek  

Inauguracja roku akademickiego 2018/2019

27 paź 2018

Rok akademicki 2018/2019 oficjalnie został rozpoczęty! Naszym STUDENTOM życzymy wielu sukcesów naukowych!  Zdjęcia oraz zapis wideo z inauguracji

Inauguracja roku akademickiego 2018/2019

25 paź 2018

Rektorat i Senat Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej z siedzibą w Bielsku-Białej mają zaszczyt zaprosić na INAUGURACJĘ ROKU AKADEMICKIEGO 2018/2019 w dniu 26 października 2018 roku o godzinie 18.30 w budynku „A”

Rozpoczęcie roku akademickiego 2018/2019

10 paź 2018

Dziś pierwsze zajęcia dla Studentów stacjonarnych, a w najbliższy piątek rozpocznie się pierwszy zjazd dla Studentów niestacjonarnych Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Z tej okazji chcielibyśmy pogratulować naszym STUDENTOM i wszystkim zaprzyjaźnionym uczelniom na terenie województwa śląskiego rozpoczęcia NOWEGO ROKU AKADEMICKIEGO 2018/2019!

Wywiad z Szymonem Szostakiem, absolwentem WSEH

09 paź 2018

Po ostatniej obronie prac dyplomowych udało nam się porozmawiać z wybranymi absolwentami WSEH w Bielsku-Białej. Szymon Szostak, absolwent kierunku ZARZĄDZANIE ze specjalnością – „Menedżer we współczesnej firmie”. Warto dodać, że od nowego roku akademickiego nazwa w/w specjalności zmieniła się na „Menedżer kreatywny”.  

Habemus rectorem, A.D. 2018

01 paź 2018

W imieniu założyciela uczelni Centrum Promocji Biznesu, z nieskrywaną satysfakcją przekazuję insygnia władzy rektora człowiekowi, który na dobre i na złe związał się zawodowo z uczelnią w roku 2000.

Promocja dla kandydatów

30 wrz 2018

Kto pierwszy ten lepszy   Uprzejmie informujemy, że od dnia 1 października 2018 roku, pierwsze 5 osób, które pojawią się w sekretariacie i złożą komplet dokumentów, wniosą opłatę rekrutacyjną w promocyjnej kwocie 150 zł.   Każdego dnia pierwsze 5 osób otrzymuje zniżkę.

Spotkanie z ministrem Jarosławem Gowinem

27 wrz 2018

Przedstawiciele WSEH w Bielsku-Białej pojawili się wczoraj na specjalne zaproszenie w Starym Zamku w Żywcu, na spotkaniu z wicepremierem, ministrem nauki i szkolnictwa wyższego – drem Jarosławem Gowinem.

I konferencja naukowo-praktyczna pt. „Ekonomia społeczna i solidarna – między teorią a rzeczywistością”

27 wrz 2018

25 września w sali konferencyjnej CIS w Jeleśni odbyła się I konferencja naukowo-praktyczna pt.: „Ekonomia społeczna i solidarna – między teorią a rzeczywistością”, której WSEH w Bielsku-Białej była współorganizatorem. Hasłem przewodnim konferencji była aktywizacja seniorów w społeczeństwach lokalnych.

Dotowane kursy językowe i szkolenia

25 wrz 2018

Zachęcamy do skorzystania z dotowanych kursów językowych i szkoleń. Więcej informacji tutaj.

Promocja dla kandydatów

01 wrz 2018

Kto pierwszy ten lepszy   Uprzejmie informujemy, że od dnia 1 września 2018 roku, pierwsze 3 osoby, które pojawią się w sekretariacie i złożą komplet dokumentów, wniosą opłatę rekrutacyjną w promocyjnej kwocie 70,00 zł. Kolejne osoby wpłacają kwotę 100,00 zł.   Przypominamy, że promocja potrwa do końca września.

Wpis do Bazy Usług Rozwojowych

21 sie 2018

Uprzejmie informujemy, że Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej otrzymała wpis do BUR (Bazy Usług Rozwojowych) z możliwością dofinansowania do studiów, studiów podyplomowych, szkoleń i kursów dokształcających, kursów językowych.  

Ankiety i rankingi kandydatów

17 sie 2018

Według rankingów i ankiet, które wypełnili nasi Kandydaci na studia w roku akademickim 2018/2019 w trakcie procesu rekrutacji, uzyskaliśmy informacje, jakie kierunki i specjalności studiów cieszą się największym zainteresowaniem i co tak naprawdę zadecydowało, że wybrali oni WSEH w Bielsku-Białej.

Promocja dla kandydatów

01 sie 2018

Kto pierwszy ten lepszy   Uprzejmie informujemy, że od dnia 1 sierpnia 2018 roku, pierwsze 3 osoby, które pojawią się w sekretariacie i złożą komplet dokumentów, wniosą opłatę rekrutacyjną w promocyjnej kwocie 50,00 zł. Kolejne osoby wpłacają kwotę 100,00 zł.   Przypominamy, że promocja potrwa do końca sierpnia.

Wywiad z Andrzejem Chomczyńskim, absolwentem WSEH

26 lip 2018

Andrzej Chomczyński właśnie zakończył swoją przygodę z WSEH na kierunku zarządzanie. Po obronie pracy licencjackiej, udało nam się zadać kilka pytań świeżo upieczonemu absolwentowi.   WSEH: Czego dotyczyła Pana praca licencjacka?

II Ogólnopolskie Seminarium Naukowo-Praktyczne pt. „Współczesne perspektywy zarządzania zrównoważonym rozwojem”

03 lip 2018

II Ogólnopolskie Seminarium Naukowo-Praktyczne pt. „Współczesne perspektywy zarządzania zrównoważonym rozwojem”, którego byliśmy inicjatorem, odbyło się po raz drugi. Tym razem spotkanie z hasłem programowym seminarium – CZŁOWIEK-WSPÓŁŻYCIE-ISTNIENIE, odbyło się w sali konferencyjnej Karczmy Żywieckiej.

WSEH wciąż najlepszą uczelnią na Podbeskidziu - PERSPEKTYWY 2018!

29 maj 2018

Nasza Uczelnia kolejny rok z rzędu została wybrana najlepszą na Podbeskidziu według najnowszego, prestiżowego rankingu PERSPEKTYWY 2018, znajdując się także na wysokim 14. miejscu w Polsce! W tym roku na pozycję uczelni wpływały takie składowe jak:

Poseł Grzegorz Puda wygłosił wykład dla studentów WSEH

26 maj 2018

W sobotę Poseł Grzegorz Puda przeprowadził wykład fakultatywny dla naszych studentów I roku zarządzania, z zakresu marketingu! W wydarzeniu tym oprócz studentów udział wzięli: prof. dr hab.

Trzecia debata oksfordzka za nami!

25 maj 2018

W piątek (25.05.2018) na terenie Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej odbyła się trzecia i zarazem ostatnia w bieżącym roku debata oksfordzka. Tym razem jej tematem była: "Ewolucja miasta. W kierunku miasta innowacyjnego?".

Wiosenna przerwa

25 maj 2018

W dniach 31.05.2018 (czwartek) - 04.06.2018 (poniedziałek) uczelnia będzie nieczynna z powodu wiosennej przerwy. Za utrudnienia przepraszamy. Zapraszamy od wtorku (05.06.2018).

Współpraca z kijowskim International Science and Technical University

14 maj 2018

W ubiegłym tygodniu Władze naszej uczelni spotkały się w Bielsku-Białej z przedstawicielami kijowskiego International Science and Technical University.

Konferencja charytatywna Psychologia Sukcesu

11 maj 2018

W czwartek (10.05.2018) trójka naszych Studentek: Halina Bucka, Maria Michalak, Iwona Śliwa oraz dr Stanisław Ciupka wzięli udział w charytatywnej konferencji "Psychologia Sukcesu", która została zorganizowana przez Fundację Łatka, firmę MDM NT, a także 

Wizyta w Czechach i Bułgarii - Erasmus +

07 maj 2018

W dniach 29.04.2018 - 05.05.2018 Wioletta Świeboda z Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej, dzięki programowi Erasmus +, w którym uczestniczy nasza uczelnia, gościła w bułgarskim uniwersytecie South-West University "Neofit Rilski".

Wiosenna przerwa majowa

27 kwi 2018

W dniach 28.04.2018 (sobota) - 06.05.2018 (niedziela) uczelnia będzie nieczynna z powodu wiosennej przerwy majowej. Za utrudnienia przepraszamy. Zapraszamy od poniedziałku (07.05.2018).

Druga debata oksfordzka za nami!

27 kwi 2018

W czwartek, 26.04 na terenie Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej odbyła się druga debata oksfordzka. Tym razem jej tematem była: "Ewolucja miasta.  Miasto jako inkubator przedsiębiorczości.". Naprzeciwko siebie zasiadły dwa, czteroosobowe zespoły, które wzięły udział w bardzo ciekawej dyskusji. Zespół przedsiębiorców reprezentowali:

Wiosna w ogrodzie

18 kwi 2018

W uczelnianym ogrodzie i na terenie całego kampusu zaczęły pojawiać się pierwsze oznaki wiosny! Przekonajcie się sami - zapraszamy do oglądania zdjęć.

II Spotkanie Klubu Przedsiębiorczości

17 kwi 2018

Zachęcamy do udziału w II spotkaniu Klubu Przedsiębiorczości w Bielsku-Białej, które odbędzie się w czwartek, 19 kwietnia, w hotelu QUBUS. Więcej informacji:

Ogólnopolska Konferencja Naukowa za nami!

13 kwi 2018

W czwartek, 12 kwietnia w Wyższej Szkole Ekonomiczno-Humanistycznej w Bielsku białej odbyła się współorganizowana razem z Katolickim Stowarzyszeniem Civitas Christiana - oddział okręgowy w Krakowie, Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. "Społeczna Nauka Kościoła w praktyce zarządzania".

Zdjęcia z pierwszej debaty oksfordzkiej

07 kwi 2018

Pierwsza debata oksfordzka za nami! Jej tematem była: Ewolucja miasta. Od "powtarzalnych rozwiązań" do "miasta umysłu i pomysłu". Naprzeciwko siebie zasiadły dwa, sześcioosobowe zespoły Studentów, które na przemian starały się bronić i obalać postawione tezy.

Płatność kartą w OSCAR WILDE

06 kwi 2018

Mamy dla Was świetną informację! Wychodząc Waszym oczekiwaniom naprzeciw, od dziś można płacić kartą w naszym Klubie Studenckim OSCAR WILDE PUB! Zapraszamy na pyszną kawę i przekąski!

Wesołego Alleluja!

29 mar 2018

Z okazji Świąt Wielkanocnych  wiele nadziei, zdrowia i miłości, rodzinnych, spokojnych chwil, a także wesołego Alleluja! życzą Władze  Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej

Wielkanocna przerwa świateczna

28 mar 2018

W dniach 29.03.2018 (czwartek) - 03.04.2018 (wtorek) uczelnia będzie nieczynna z powodu wiosennej przerwy świątecznej. Za utrudnienia przepraszamy. Zapraszamy od środy (04.04.2018).

Cykl debat oksfordzkich

26 mar 2018

Przed nami już tylko trzecia debata z cyklu debat oksfordzkich pt. "Ewolucja miasta. Od miasta tradycyjnego do miasta innowacyjnego". Debaty odbędą się na terenie naszej uczelni w dniach:

Nowy numer Polonia Journal

21 mar 2018

Właśnie ukazał się nowy numer czasopisma naukowego Polonia Journal! Zapraszamy do lektury, a także odwiedzania strony czasopisma!

Wizyta maturzystów z Czechowic-Dziedzic

20 mar 2018

We wtorek, 20.03.2018 naszą uczelnię odwiedziła grupa maturzystów z Zespołu Szkół Silesia w Czechowicach-Dziedzicach.

Nowy numer MIND Journal

08 mar 2018

Właśnie ukazał się nowy numer czasopisma naukowego MIND Journal! Zapraszamy do lektury! Zachęcamy także do publikacji w kolejnych numerach MIND Journal. Szczegóły znaleźć można na stronie czasopisma.

Gratulacje dla nowych magistrów!

06 mar 2018

Obrony za nami! Serdecznie gratulujemy Studentom, a właściwie już Absolwentom zdobycia tytułu magistra! Mamy nadzieję, że nauka na naszej uczelni spełniła Wasze oczekiwania. :) Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z obron, które odbyły się na naszej uczelni.

Konkurs „Zostań liderem w społeczeństwie obywatelskim”

15 lut 2018

Konkurs pod tytułem „Zostań liderem w społeczeństwie obywatelskim” - zachęcamy do udziału! Szczegóły dostępne tutaj.

Najszczersze kondolencje

15 lut 2018

Wczoraj (14.02.2018) zmarła Pani Janina Koziana - mama naszej koleżanki, Pani mgr Elżbiety Jaszczurowskiej.   "Droga Pani Elżbieto, wobec ciosu, który spadł na Panią, niełatwo znaleźć słowa pociechy. Można jedynie życzyć sił do zniesienia bólu, który tylko czas może złagodzić. Proszę przyjąć wyrazy najszczerszego współczucia.

Beskidzki Kongres Ekonomii Społecznej

09 lut 2018

W czwartek (08.02.2018), na naszej uczelni odbył się kolejny panel Beskidzkiego Kongresu Ekonomii Społecznej. Obrady jak zawsze były bardzo owocne, z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie. Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z tego wydarzenia.

III Studenckie Seminarium Naukowe

26 sty 2018

Tematem III międzyuczelnianego Studenckiego Seminarium Naukowego, które odbyło się 25.01.2018 na naszej Uczelni, były wyzwania pracy współczesnego menedżera.

Student WSEH Mateusz Stwora - najlepiej oceniany spiker w Polsce

16 sty 2018

Mateusz Stwora to student zarządzania, specjalności menedżer we współczesnej firmie na naszej Uczelni. Naukę w Wyższej Szkole Ekonomiczno-Humanistycznej łączy - i to z sukcesami - z pracą spikera sportowego, jednak to nie jedyne jego zajęcie związane z mikrofonem.

II Studenckie seminarium naukowe

14 gru 2017

W środę, 13.12.2017, w siedzibie naszej Uczelni odbyło się II Studenckie Seminarium Naukowe! Jego tematem przewodnim było modelowanie kompetencji menedżerskich. 

Jubileuszowe nagrody

13 gru 2017

W dniu 13.12.2017, w podziękowaniu za zasługi i wieloletnią pracę dla Uczelni Wicekanclerz Michał Śleziak oraz Kierownik Sekretariatu - Pani Marzena Naglik, otrzymali z rąk Kanclerza Jerzego Deca nagrodę jubileuszową z okazji 20-lecia Uczelni! Gratulujemy!

Zdjęcia z Christmas Party 2017

10 gru 2017

Christmas Party 2017 za nami! Dziękujemy za tak liczne przybycie, mamy nadzieję, że dobrze się bawiliście, jedzenie smakowało, niespodzianki się podobały, a zabawy rozśmieszyły! Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!

Zimowa przerwa świąteczna

08 gru 2017

W dniach 20.12.2017 - 07.01.2018 Uczelnia będzie nieczynna z powodu zimowej przerwy świątecznej. Zapraszamy od poniedziałku 08.01.2018.

Obiady dla Studentów

08 gru 2017

W najbliższą sobotę i niedzielę w Klubie Studenckim OSCAR WILDE PUB, podczas długiej przerwy będziecie mogli zjeść obiad składający się z zupy i drugiego dania. Koszt to 16 zł.

Konferencja "Senior+"

28 lis 2017

W poniedziałek (27.11.2017) w bielskiej placówce Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się konferencja "Senior+". Naszą Uczelnię reprezentowali na niej: JM Rektor dr Iwona Kłóska, dr Stanisław Ciupka oraz mgr Aleksander Sapiński.

Christmas Party 2017

02 lis 2017

Studenci! Święta coraz bliżej, dlatego już teraz pragniemy zaprosić Was na wyjątkowe wydarzenie - Christmas Party, które odbędzie się w Klubie Studenckim OSCAR WILDE PUB! Świąteczna atmosfera, pyszne jedzenie, dobra zabawa - gwarantujemy, że niczego nie zabraknie!

Seminarium o humanistyczno-społecznej perspektywie życia bł. cesarza Karola Habsburga

31 paź 2017

W Sali Lustrzanej żywieckiego Pałacu Habsburgów, 25 października 2017 r. odbyło się seminarium o humanistyczno-społecznej perspektywie życia bł. cesarza Karola Habsburga, którego byliśmy współorganizatorem. W wydarzeniu uczestniczyło wielu uczniów z żywieckich szkół średnich.

Jesienna przerwa świąteczna

29 paź 2017

W najbliższym tygodniu, tzn. w dniach 30.10 - 05.11 (poniedziałek - niedziela) Uczelnia będzie nieczynna z powodu jesiennej przerwy świątecznej. Zapraszamy od poniedziałku 06.11.2017.

Zapis wideo z inauguracji 2017/18 i obchodów 20-lecia

20 paź 2017

Zapraszamy do oglądania zapisu wideo z uroczystej inauguracji roku akademickiego 2017/18, połączonej z obchodami 20-lecia Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej!  

Zdjęcia z inauguracji 2017/18, połączonej z obchodami 20-lecia

16 paź 2017

W sobotę, 14 października rozpoczeliśmy rok akademicki 2017/18 uroczystą inauguracją, połączoną z obchodami 20-lecia Uczelni!

Film z okazji 20-lecia Uczelni

15 paź 2017

Zapraszamy do oglądania wyjątkowego filmu, który swoją premierę miał podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego 2017/18 i został stworzony z okazji 20-lecia naszej Uczelni!  

I Studenckie Seminarium Naukowe

14 paź 2017

W sobotę przed uroczystą inauguracją roku akademickiego 2017/18 odbyło się także I Studenckie Seminarium Naukowe pt.: ZARZĄDZANIE PROCESOWE W PRACY WSPÓŁCZESNEGO MENEDŻERA. Jego patronem był Kanclerz Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej.

Uroczysta inauguracja

06 paź 2017

Nadchodzący rok akademicki, który rozpocznie się już 14 października uroczystą inauguracją połączoną z obchodami 20-lecia, będzie dla nas wyjątkowy! Nasza Uczelnia powstała dokładnie 20 lat temu, pod pierwotną nazwą "Wyższa Szkoła Marketingu i Zarządzania".

Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw

18 wrz 2017

Ruszyła rejestracja uczestników VII Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach!

Nasz absolwent w programie "1 z 10"

14 wrz 2017

Absolwent naszej Uczelni - Marcin Kiszka wziął udział w odcinku popularnego programu 1 z 10! Koniecznie sprawdźcie, jak sobie poradził!  

Rok Studenta w Kolejach Śląskich

11 sie 2017

Studenci! Chcielibyście podróżować Kolejami Śląskimi przez cały miesiąc za symboliczną złotówkę? Nic prostszego! Dzięki współpracy naszej Uczelni z kolejami już od września będziecie mogli skorzystać z:

20-lecie Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej

07 sie 2017

Sobotni jubileusz nie był ostatnim, jaki obchodzimy w tym roku! Dwadzieścia lat temu, 7 sierpnia 1997 roku, za zgodą Ministra Edukacji Narodowej zostaliśmy wpisani do rejestru uczelni, pod naszą pierwotną nazwą Wyższej Szkoły Marketingu i Zarządzania z siedzibą w Bielsku - Białej!

25-lecie College The Top

05 sie 2017

Dokładnie 25 lat temu, 5 sierpnia 1992 roku za zgodą Ministerstwa Edukacji Narodowej powstał protoplasta naszej uczelni – College The Top – który był pierwszą szkołą językową na Podbeskidziu! Więcej o historii naszej Uczelni znajdziecie tutaj. 

Najlepsza uczelnia na Podbeskidziu według rankingu PERSPEKTYWY 2017

26 lip 2017

Według najnowszego, prestiżowego rankingu PERSPEKTYWY 2017, nasza Uczelnia jest najlepszą na Podbeskidziu, a także znalazła się na 14. miejscu w Polsce i 3. w województwie śląskim!

I Interdyscyplinarne Seminarium Naukowe „Etyka – społeczeństwo – zarządzanie”

11 lip 2017

W uczelnianym Pubie Oscar Wilde, 7 lipca odbyło się I Interdyscyplinarne Seminarium Naukowe „Etyka – społeczeństwo –zarządzanie”. Uczestnicy reprezentowali nauki humanistyczne i ekonomiczne. Po wystąpieniach i dyskusji uczestnicy seminarium udali się na spacer po kampusie, w trakcie którego poznali ponadstuletnią historię uczelnianych budynków i ogrodu.

I Interdyscyplinarne Seminarium Naukowe „Etyka – społeczeństwo – zarządzanie”

07 lip 2017

W uczelnianym Pubie Oscar Wilde, 7 lipca odbyło się I Interdyscyplinarne Seminarium Naukowe „Etyka – społeczeństwo –zarządzanie”. Uczestnicy reprezentowali nauki humanistyczne i ekonomiczne. Po wystąpieniach i dyskusji uczestnicy seminarium udali się na spacer po kampusie, w trakcie którego poznali ponad stuletnią historię uczelnianych budynków i ogrodu.

Trzecia z cyklu debat oksfordzkich

25 kwi 2017

8 maja (poniedziałek) w godzinach 11.00-13.00 w siedzibie Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej odbędzie się trzecia z cyklu debat oksfordzkich. Wystąpienie eksperckie wygłosi Profesor Jerzy Buzek, który zrelacjonuje stan debaty nt. przyszłości Unii Europejskiej prowadzonej na forach międzynarodowych.