Start - Aktualnosci - Studia dla Ukraińców w Polsce bezpłatne

Studia dla Ukraińców w Polsce bezpłatne

print as PDF

16 lip 2022

Każdy obywatel Ukrainy, który przekroczył granicę po 24 lutym bieżącego roku, ma zapewniony legalny pobyt w Polsce przez okres 18 miesięcy. W tym czasie ma zapewnioną możliwość edukacji w wybranych uczelniach wyższych. Studenci, którzy planują dłuższy pobyt, powinni rozważyć wyrobienie dokumentów, które upoważniały do bezpłatnych studiów przed wprowadzeniem specustawy z 12 marca 2022 roku.

Bezpłatne studia dla Ukraińców w Polsce - komu przysługują?

Sytuacja na Ukrainie zmusiła wiele osób do przerwania nauki i ucieczki z kraju. Takie osoby mogą ubiegać się o kontynuowanie zaczętych studiów na wybranej polskiej uczelni.
Warunki przyjęcia są różne i zależne od wewnętrznych ustaleń uczelni. Najczęściej jednak wystarczy uzupełnienie wiedzy i umiejętności wynikających z ewentualnych różnic.
W miarę możliwości należy skompletować wszystkie dokumenty na temat swoich studiów na Ukrainie. Jeżeli nie jest to możliwe, uczelnia samodzielnie zweryfikuje poziom dotychczasowego wykształcenia danego kandydata. Może zobowiązać go do odbycia praktyk zawodowych, przystąpienia do egzaminu uzupełniającego czy zaliczenie brakujących przedmiotów. Studia dla Ukraińców w Polsce to szansa na kontynuowanie rozpoczętej już nauki, a także zdobycie wymarzonego tytułu naukowego.

Bezpłatne studia dla obcokrajowców w WSEH w Bielsku-Białej

Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna powstała w 1997 roku. Bogate doświadczenie i tradycje oparte są na ścisłej współpracy z College’em THE TOP- najstarszej szkoły językowej na Podbeskidziu. Uczelnia szczególny nacisk kładzie na wiedzę z zakresu nauk o Europie, naukę języków obcych i praktyki zawodowe. Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna jest pionierem na Podbeskidziu w zakresie prowadzenia humanistycznych kierunków studiów.

Studia bezpłatne dla Ukraińców i pozostałych obcokrajowców w WSEH - rekrutacja

Ruszyła rekrutacja online na rok akademicki 2022/23. Bielsko-Biała zaprasza zagranicznych studentów na kontynuowanie nauki.

W 3 prostych krokach możesz zapisać się na wybrany przez siebie kierunek na:

Kandydat musi wypełnić formularz z danymi osobowymi i wybrać kierunek studiów. Następnie należy przesłać zeskanowane kopie kompletu dokumentów na wskazany adres mailowy. Po kilkunastu dniach powinna przyjść decyzja o przyjęciu na Uczelnię oraz informacja o terminie wniesienia pierwszego czesnego. Studia dla cudzoziemców to także możliwość nauki języka polskiego, a także przygotowanie do Certyfikatowego Ezgaminu z Języka Polskiego jako Obcego . Kursy odbywają się w stacjonarnie lub online.

WSEH zaprasza studentów do zapoznania się z ofertą edukacyjną na nowy rok akademicki: https://wseh.pl/pl/page/oferta-edukacyjna.html

O tym, jak zaaplikować na bezpłatne studia dla obcokrajowców w Polsce, przeczytasz tutaj.