Start - Aktualnosci - Zostań w domu z edukacyjną finansową grą planszową!

Zostań w domu z edukacyjną finansową grą planszową!

print as PDF

02 kwi 2020

Zostań w domu z edukacyjną finansową grą planszową!

W ramach programu edukacji ekonomicznej WSEH realizuje z udziałem Narodowego Banku Polskiego projekt opracowania edukacyjnej finansowej gry planszowej. Gra „Polska Energia” jest modelem biznesu we współczesnym otoczeniu rynkowym. Uczy przedsiębiorczości i zaradności. Gracz, przedsiębiorca odczuwa „na własnej skórze” funkcjonowanie kredytu, ryzyka zdarzeń losowych i sens ubezpieczeń, oddziaływanie kluczowych instytucji w kraju nakreślających granice swobody funkcjonowania przedsiębiorcy, a także koncepcję odpowiedzialności społecznej biznesu.

Gracze wcielają się w przedsiębiorców, operatorów energetycznych. Dążą do zwycięstwa poprzez stawianie elektrowni i rozsądne reinwestowanie zysków.

W tym roku bezpłatne egzemplarze gry otrzymają szkoły podstawowe z miejscowości poniżej 100 tys. mieszkańców, które jako pierwsze zgłoszą chęć uczestnictwa w przedsięwzięciu.

Liczymy w przyszłości na możliwość wytworzenia i rozpowszechnienia większej ilości podobnie kreatywnych narzędzi edukacji biznesowej.

„Polska Energia to rewolucja w przedsiębiorczej edukacji młodych umysłów. Życzyłbym sobie, aby choć część naszych studentów miała z nią styczność na etapie szkoły podstawowej lub średniej”- poinformował Rektor Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej, Michał Śleziak.