Start - Aktualnosci - XVI Międzynarodowa Olimpiada Języka Angielskiego!

XVI Międzynarodowa Olimpiada Języka Angielskiego!

print as PDF

29 lut 2020

Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna z siedzibą w Bielsku-Białej zainaugurowała XVI Międzynarodową Olimpiadę Języka Angielskiego. W olimpiadzie wzięli udział licealiści z województwa małopolskiego, śląskiego, opolskiego i podkarpackiego. Swój udział w wydarzeniu potwierdziło 110 osób. Olimpiada składa się z trzech etapów i obejmuje sprawdzenie wiedzy z praktycznej znajomości języka angielskiego (etapy I i II) oraz wiedzy o literaturze, historii i kulturze krajów obszaru anglojęzycznego (etap III).

Główny inicjator i pomysłodawca wydarzenia to Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna z siedzibą w Bielsku-Białej.

 

W bieżącym roku akademickim informacja o olimpiadzie została wysłana do szkół średnich czterech województw: małopolskiego, śląskiego, opolskiego i podkarpackiego oraz do szkół średnich na Ukrainie, w Czechach i Słowacji.

Olimpiada odbyła się pierwszy raz w roku akademickim 2001/2002. Początkowo organizatorami byli: Prywatne Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych "The Top" i  Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna. Olimpiada była wówczas prowadzona w zakresie języka angielskiego i języka niemieckiego. Po wznowieniu uczelnia organizuje ją na tę chwilę w zakresie języka angielskiego.