Start - Aktualnosci - Wielka duma i radość dla uczelni WSEH!

Wielka duma i radość dla uczelni WSEH!

print as PDF

08 lut 2019

Wielka duma i radość dla uczelni WSEH!

Mamy zaszczyt i przyjemność poinformować, iż Wyższa Szkoła Ekonomiczno- Humanistyczna w Bielsku-Białej otrzymała ze strony Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego  uprawnienia do organizowania egzaminów z języka polskiego jako obcego, na poziomach:
- A1, A2, B1 I B2 –  w grupie dostosowanej do potrzeb osób dorosłych.

Uczelnia WSEH jako jedyna na Podbeskidziu i druga na terenie województwa śląskiego, zaraz obok Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, stała się uprawnionym podmiotem do organizowania egzaminów certyfikowanych z języka polskiego jako obcego!

To wielka duma i radość dla uczelni WSEH!

W związku z tak ważnym dla WSEH wydarzeniem w najbliższych dniach zostanie powołana SZKOŁA JĘZYKA i KULTURY POLSKIEJ.

Co gwarantuje CERTYFIKAT i do czego służy?

Niewątpliwie w/w CERTYFIKAT jest najważniejszym i jedynym państwowym dokumentem poświadczającym znajomość języka polskiego. Do egzaminu mogą przystąpić osoby, które są zainteresowane udokumentowaniem poziomu biegłości w języku polskim. Egzaminy organizowane są z myślą o cudzoziemcach studiujących lub pracujących w Polsce, ale nie tylko. Ostatnio coraz częściej obserwuje się zwiększenie zainteresowania ze strony osób pragnących udokumentować znajomość języka polskiego przy staraniu się o obywatelstwo polskie.

http://certyfikatpolski.pl/o-jezyku-polskim/