Start - Aktualnosci - Ogólnopolska Konferencja Naukowa za nami!

Ogólnopolska Konferencja Naukowa za nami!

print as PDF

13 kwi 2018

W czwartek, 12 kwietnia w Wyższej Szkole Ekonomiczno-Humanistycznej w Bielsku białej odbyła się współorganizowana razem z Katolickim Stowarzyszeniem Civitas Christiana - oddział okręgowy w Krakowie, Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. "Społeczna Nauka Kościoła w praktyce zarządzania". We wszystkich panelach konferencji łącznie wzięło udział prawie 40 uczestników, w tym praktycy biznesu, samorządu, NGO.

Konferencja rozpoczęła się obradami plenarnymi w trakcie, których  swoje referaty przedstawili ks. dr hab. Robert Nęcek, prof. UPJPII, który podczas swojego wystąpienia podkreślił coraz większą potrzebę bliskości oraz wspólny w zespołach pracowniczych. Ksiądz prof. Nęcek mówił również o potrzebie rozwoju etyki pracownika z naciskiem na odpowiedzialność.  Drugie wystąpienie w panelu plenarnym należało do dr hab. Wiesława Wójcika, prof. PAN, które traktowało o prawdziwe, pokorze oraz sprawiedliwości społecznej w odniesieniu do życia ks. Franciszka Blachnickiego. Na koniec referat wygłosił ks. Grzegorz Piątek, w którym przedstawił historię "Katechizmu Przedsiębiorcy" oraz współczesne metody pracy w duszpasterstwie przedsiębiorców. Jako przykład największego przedsiębiorstwa w Polsce, które realizuje w praktyce zarządzania Społeczną Naukę Kościoła ks. Piątek podał Grupę Atlas.

Po zakończeniu obrad plenarnych goście podzieli się na dwie grupy panelowe. Pierwszy panel nauk humanistycznych prowadził dr Stanisław Ciupka, natomiast panel biznesu i zarządzania prowadził mgr Aleksander Sapiński.

Konferencję zakończył uroczysty obiad w Pubie Oscar Wilde oraz zwiedzanie ogrodu akademickiego.

Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć z tego wydarzenia.