Start - Aktualnosci - article

article

Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2019/2020 już za nami!

12 paź 2019

Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2019/2020 już za nami!

WYSOKIE NOTY DLA "MIND JOURNAL" i "POLONIA JOURNAL"!

11 paź 2019

WYSOKIE NOTY DLA "MIND JOURNAL" i "POLONIA JOURNAL"!  Uprzejmie informujemy, że czasopismom naukowym -"MIND Journal" i "Polonia Journal", które są wydawane przez Wyższą Szkołę Ekonomiczno-Humanistyczną z siedzibą w Bielsku-Białej, przyznano wysokie oceny- Index Copernicus Value ICV. Poniżej prezentujemy wyniki ocen- Index Copernicus Value ICV:

Witamy na pokładzie WSEH STUDENTÓW I roku!

09 paź 2019

9 października br. oficjalnie rozpoczęły się wykłady i ćwiczenia dla studentów studiów stacjonarnych na kierunku FILOLOGIA ANGIELSKA i ZARZĄDZANIE. 

INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO 2019/2020 

08 paź 2019

INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO 2019/2020  odbędzie się 12 października br. o godzinie 15.30. PROGRAM UROCZYSTOŚCI:

Studenckie legitymacje gotowe do odbioru!

04 paź 2019

Uprzejmie informujemy, że studenci mogą odbierać najnowsze legitymacje ELS (Elektroniczne Legitymacje Studenckie) w sekretariacie WSEH.  Równocześnie podkreślamy, że legitymacje ELS pełnią funkcję karty bibliotecznej, a także uprawniają do 50% zniżki przy zakupie biletów komunikacji publicznej.

Nabór ciągły na kursy przygotowawcze do egzaminu z języka polskiego jako obcego!

02 paź 2019

Trwa nabór ciągły na kursy przygotowawcze do egzaminu z języka polskiego jako obcego!

Nowa specjalność- ZARZĄDZANIE BEZPIECZEŃSTWEM!

25 wrz 2019

Nowa specjalność- ZARZĄDZANIE BEZPIECZEŃSTWEM!

Kursy przygotowawcze do egzaminów z języka polskiego jako obcego- START!

16 wrz 2019

16 września br. oficjalnie rozpoczynają się kursy przygotowawcze do certyfikowanego egzaminu z języka polskiego jako obcego. Kursy będą odbywały się w siedzibie uczelni WSEH, przy ulicy  gen. Wł. Sikorskiego 4 w Bielsku-Białej.

Zarządzanie systemem bezpieczeństwa

13 wrz 2019

Zarządzanie systemem bezpieczeństwa Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna z siedzibą w Bielsku-Białej uruchomiła nabór na studia magisterskie II stopnia z nową specjalnością - ZARZĄDZANIE BEZPIECZEŃSTWEM na kierunku ZARZĄDZANIE.

Kursy przygotowawcze do egzaminu z języka polskiego jako obcego!

05 wrz 2019

Uprzejmie informujemy, że 16 września br. oficjalnie rozpoczyna się kurs przygotowawczy do egzaminu z języka polskiego jako obcego!

W dniach od 15 do 18 sierpnia b.r. uczelnia będzie nieczynna!

12 sie 2019

Uprzejmie informujemy, iż w dniach od 15-18 sierpnia b.r. uczelnia będzie nieczynna. Do udziału w rekrutacji zapraszamy od 19.08.2019 r. Równocześnie przypominamy, że przez cały czas obowiązuje rekrutacja w trybie online.      

Rekrutacja na studia - BONIFIKATA!

01 sie 2019

Uprzejmie informujemy, że dla kandydatów, którzy złożą komplet dokumentów w sekretariacie w terminie do 31 sierpnia 2019 r. opłata za postępowanie związane z przyjęciem na studia wynosi: 70 zł.

Zapraszamy po odbiór dyplomów!

29 lip 2019

Drodzy ABSOLWENCI! Zapraszamy po odbiór dyplomów ukończenia studiów I i II stopnia  Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej.    

Gratulacje dla ABSOLWENTÓW WSEH!

10 lip 2019

10 lipca br. był ostatnim dniem obron prac dyplomowych studentów studiów licencjackich i magisterskich. Kolejne gratulacje tym razem dla STUDENTÓW I stopnia na kierunku ZARZĄDZANIE! ________________________ Po obronie udało nam się porozmawiać z naszymi studentami, w tym między innymi ze studentem I stopnia na kierunku ZARZĄDZANIE. 

Studenci administracji w roli urzędnika!

29 cze 2019

29 czerwca br. po egzaminach pisemnych w ramach sesji letniej, studenci pierwszego roku studiów niestacjonarnych na kierunku administracja, przełamywali stereotyp zawodu urzędnika. Grupa studencka pod opieką dr.

Wywiad z dr. Mirosławem Wątrobą!

24 cze 2019

Rozmowa z dr. Mirosławem Wątrobą, wykładowcą WSEH i opiekunem naukowym kierunku administracja. Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej poszerzyła swoją ofertę edukacyjną o kolejny kierunek – administrację. Do kogo kierujecie Państwo nowy program nauczania?

Wywiad z Rektorem WSEH na antenie Radio Bielsko!

18 cze 2019

Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z Rektorem WSEH, Michałem Śleziakiem. https://wseh.pl/uploads/wywiad_z_Rektorem.mp3 Rozmowa została przeprowadzona na antenie Radia Bielsko 17 czerwca br. w audycji z cyklu: "Gość dnia".    

WSEH na 12 miejscu w Polsce!

13 cze 2019

Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna z siedzibą w Bielsku-Białej na 12 pozycji w ogólnopolskim Rankingu Uczelni Niepublicznych "Perspektywy 2019"! Dla porównania, w 2018 roku WSEH znalazła się na pozycji numer 14. To niewątpliwy sukces uczelni, która po raz kolejny została doceniona w tak prestiżowym rankingu szkół wyższych.

Rekrutacja rozpoczęta!

01 cze 2019

1 czerwca br. Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna z siedzibą w Bielsku-Białej oficjalnie zainaugurowała rekrutację na studia stacjonarne i niestacjonarne zarówno I jak i II stopnia.  Uprzejmie informujemy, że do końca lipca obowiązuje bonifikata dot. opłaty rekrutacyjnej. Opłata rekrutacyjna to obowiązująca do końca lipca kwota 50 zł, a do końca września 100 zł!

Informacja o stypendiach!

28 maj 2019

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego dokonał zwiększenia dotacji na zadania związane z bezzwrotną pomocą materialną dla studentów Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej z siedzibą w Bielsku-Białej. Wobec powyższego Rektor podjął decyzję o podwyższeniu stypendiów za miesiąc czerwiec.

Wykładowcy z Bułgarii w WSEH!

24 maj 2019

W ramach międzynarodowego programu Erasmus Plus, 24 maja br. gościliśmy wykładowców z Uniwersytetu Partnerskiego w Bułgarii (South-West University "Neofit Rilski"). W gościnnych wykładach wzięli udział studenci stacjonarni na kierunku ZARZĄDZANIE. 

WSEH wystartowało z kursami z języka polskiego jako obcego!

09 maj 2019

9 maja 2019 roku władze WSEH oficjalnie zainaugurowały projekt z cyklu: NAUCZANIE JĘZYKA POLSKIEGO JAKO OBCEGO!  

Wykładowcy z Bułgarii w WSEH!

08 maj 2019

W ramach mobilności w programie Erasmus Plus odbyły się dziś wykłady monograficzne w wykonaniu gości z Uniwersytetu Partnerskiego w Bułgarii (South-West University "Neofit Rilski"). Tematem serii wykładów były zagadnienia związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi oraz zachowaniami konsumentów.

Powitanie gości z Ukrainy!

07 maj 2019

W siedzibie WSEH oficjalnie przywitaliśmy dziś gości z Ukrainy, którzy na kilka dni przybyli do Bielska-Białej.

„Przedsiębiorczość w XXI wieku”

26 kwi 2019

WSEH  na VIII Ogólnopolskiej Konferencji Studenckich Kół Naukowych pt.: „Przedsiębiorczość w XXI wieku"!

WSEH na Targach Edukacji i Pracy w Żywcu!

24 kwi 2019

24 kwietnia 2019 roku Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna wzięła udział w Targach Edukacji i Pracy, które odbyły się w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Żywcu. Głównym inicjatorem i organizatorem targów było Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Bielsku-Białej oraz Młodzieżowe Centrum Kariery w Żywcu.

III etap XV Międzynarodowej Olimpiady Języka Angielskiego za nami!

13 kwi 2019

W sobotę (13 kwietnia 2019 roku) zakończył się III etap XV Międzynarodowej Olimpiady Języka Angielskiego. Łącznie 20 finalistów olimpiady przystąpiło do egzaminu ustnego.  Wkrótce ogłosimy wyniki!  

Międzyuczelniana Konferencja Naukowa: "Nowe trendy we współczesnym zarządzaniu"

06 kwi 2019

4 kwietnia 2019 roku w siedzibie WSEH odbyła się Międzyuczelniana Konferencja Naukowa: "Nowe trendy we współczesnym zarządzaniu".

WSEH na IV Bielskich Targach Akademickich!

04 kwi 2019

4 kwietnia 2019 roku wzięliśmy udział w IV Bielskich Targach Akademickich w Bielskim Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego w Bielsku-Białej. Wśród zaproszonych wystawców znalazły się uczelnie wyższe z Bielska-Białej, Cieszyna, Dąbrowy Górniczej, Katowic i Oświęcimia.

Młodzież z Ukrainy odwiedziła WSEH!

28 mar 2019

26 marca 2019 roku w siedzibie WSEH w Bielsku-Białej gościliśmy młodzież z Ukrainy (z miasta Chmielnicki). 20-osobowa grupa szkolna zwiedziła gmach WSEH, a także wzięła udział w specjalnie przygotowanej przez naszych Wykładowców, a także Władze Uczelni prezentacji i pogadance na temat kierunków i programu studiów.

Kolejna edycja MIĘDZYNARODOWEJ OLIMPIADY JĘZYKA ANGIELSKIEGO za nami!

16 mar 2019

II etap 15. MIĘDZYNARODOWEJ OLIMPIADY JĘZYKA ANGIELSKIEGO, której głównym pomysłodawcą i organizatorem jest WSEH w Bielsku-Białej, za nami!

"Polonia Journal" w BazHum!

02 mar 2019

Miło nam poinformować, iż czasopismo naukowe "Polonia Journal" jest już dostępne w BazHum. Miłośników i stałych Czytelników "Polonia Journal" zapraszamy serdecznie na stronę:

WSEH powoła Szkołę Języka i Kultury Polskiej!

22 lut 2019

WSEH powoła Szkołę Języka i Kultury Polskiej!

Studiuj w Polsce!

14 lut 2019

Studiuj w Polsce! Zapraszamy do zapoznania się z nową podstroną WSEH w języku ukraińskim! Strona powstała z myślą o osobach pochodzących z Ukrainy i zainteresowanych rozpoczęciem edukacji w Polsce!   Zapraszamy! http://www.studypoland.info/

Wielka duma i radość dla uczelni WSEH!

08 lut 2019

Wielka duma i radość dla uczelni WSEH!

Zapraszamy do składania artykułów do 7 numeru "MIND Journal"!

07 lut 2019

Przypominamy o możliwości składania artykułów do 7 numeru "MIND Journal"! Tytuł 7 tomu wydania brzmi: "Współczesna ekonomia, zrównoważony rozwój, zarządzanie i prawo". Zachęcamy do zapoznania się z zagadnieniami!

"Polonia Journal" numer 9/2019- zaproszenie do publikacji!

06 lut 2019

Zaproszenie do publikacji - "Polonia Journal" numer 9/2019! Redakcja "Polonia Journal" zaprasza do współpracy osoby zainteresowane autorską publikacją w 9 numerze czasopisma naukowego. Temat kolejnego wydania: „Wkład Polaków w rozwój współczesnej myśli filozoficznej”. Zakres tematów:

WSEH na Festiwalu Nauki i Sztuki w Żywcu!

01 lut 2019

1 lutego 2019 roku wzięliśmy udział w I Festiwalu Nauki i Sztuki, na specjalne zaproszenie organizatora wydarzenia.

Zimowa sesja zaliczeniowo-egzaminacyjna!

26 sty 2019

Ostatni zjazd studencki w semestrze zimowym 2018/2019 w trakcie! W sobotę i niedzielę wykłady, ćwiczenia i seminaria z planowania finansami w przedsiębiorstwie, zarządzania łańcuchem dostaw, podstaw prawoznawstwa, kultury angielskiego obszaru językowego po roku 1945, przygotowań do badań, kompetencji współczesnego menedżera, prawa cywilnego, prawa administracyjnego i wiele innych.

Opłata rekrutacyjna - promocja!

16 sty 2019

Uprzejmie informujemy, że do dnia 17 lutego 2019 roku obowiązuje promocja dotycząca opłaty za postępowanie związane z przyjęciem na studia. Kwota promocyjna do 17 lutego 2019 roku to 50 złotych brutto.  Stała opłata za postępowanie związane z przyjęciem na studia to kwota 300 zł brutto.

"Pomaganie jest dziecinnie proste"!

12 sty 2019

To już 27. Finał WOŚP! 13 stycznia Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Uprzejmie zapraszamy do wsparcia inicjatywy i do przyłączenia się do programu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! 13 stycznia na terenie WSEH pojawią się wolontariusze WOŚP, którzy będą obecni na terenie WSEH do godziny 14.00!

Kolejna publikacja WSEH!

12 sty 2019

Miło nam poinformować, że wzbogaciliśmy naszą bibliotekę o kolejną publikację WSEH! Książkę pod tytułem "Interdyscyplinarne uwarunkowania współczesnego zarządzania" można wypożyczyć w naszej bibliotece, a także zakupić w sekretariacie WSEH (w KWESTURZE). Zapraszamy do wzbogacenia swojej biblioteki i do lektury!  

Rekrutacja na semestr letni!

07 sty 2019

Wystartowaliśmy z rekrutacją na semestr letni!  W związku z rozpoczęciem rekrutacji na semestr letni przypominamy, że dokumenty na wszystkie kierunki studiów można składać do 17 lutego 2019 roku. Uprzejmie informujemy, że przyjmujemy kandydatów na studia w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

19 gru 2018

Spokojnych, pełnych nadziei i miłości Świąt Bożego Narodzenia, spędzonych w rodzinnym gronie oraz realizacji wszelkich życiowych planów  w nadchodzącym Nowym Roku, życzy Cała Społeczność Akademicka Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej 

Koło Naukowe Badań Marketingowych

18 gru 2018

Miło nam poinformować, iż w grudniu 2018 roku powstało Koło Naukowe Badań Marketingowych. Opiekunem naukowym ww. koła jest dr Tomasz Rzychoń. Koło naukowe aktualnie zrzesza 13 członków. Główne założenia i realizowane projekty: - badanie, czy przedsiębiorcy z Bielska-Białej i okolic znają i stosują nowoczesne metody promocji swojej oferty.

Zapraszamy do korzystania z ePUAP-u

15 gru 2018

Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna zaprasza do korzystania z Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej (ePUAP).

I Interdyscyplinarne seminarium naukowo-praktyczne za nami!

14 gru 2018

13 grudnia 2018 roku REKTOR WSEH w Bielsku-Białej, Michał Śleziak wziął udział w I Interdyscyplinarnym seminarium naukowo-praktycznym pt. "Determinanty współczesnego biznesu".

WSEH towarzysko dobrze brzmi!

10 gru 2018

8 grudnia 2018 roku odbyła się uroczystość z cyklu „Christmas Party” w Klubie Studenckim OSCAR WILDE PUB. W świątecznej kolacji wzięło udział wielu szanownych gości, wykładowców naszej uczelni, studentów i przedstawicieli samorządu studenckiego. Uroczystość odbyła się w wyśmienitej atmosferze, w klimatycznej i prawdziwie świątecznej scenerii.

Wyróżnienie dla Pani Małgorzaty Rodak

07 gru 2018

W dniu dzisiejszym Pani Małgorzata Rodak (pełniąca obowiązki kwestora) została wyróżniona za wieloletnie i wzorowe wypełnianie swoich obowiązków pracowniczych, a także za wyjątkową dbałość o dobre imię uczelni. Serdecznie GRATULUJEMY!

Powołanie nowego koła naukowego

26 lis 2018

W dniu 24 listopada 2018 roku powołano „Koło filozoficzne” WSEH w Bielsku-Białej. Podczas założycielskiego zebrania dot. „Koła filozoficznego", dokonano wyboru władz koła: Przewodnicząca Koła Filozoficznego WSEH: Wiktoria Borkowska Zastępca Przewodniczącego Koła Filozoficznego: Patryk Grabski Sekretarz Koła Filozoficznego: Izabela Gaszek  

Inauguracja roku akademickiego 2018/2019

27 paź 2018

Rok akademicki 2018/2019 oficjalnie został rozpoczęty! Naszym STUDENTOM życzymy wielu sukcesów naukowych!  Zdjęcia oraz zapis wideo z inauguracji

Inauguracja roku akademickiego 2018/2019

25 paź 2018

Rektorat i Senat Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej z siedzibą w Bielsku-Białej mają zaszczyt zaprosić na INAUGURACJĘ ROKU AKADEMICKIEGO 2018/2019 w dniu 26 października 2018 roku o godzinie 18.30 w budynku „A”

Rozpoczęcie roku akademickiego 2018/2019

10 paź 2018

Dziś pierwsze zajęcia dla Studentów stacjonarnych, a w najbliższy piątek rozpocznie się pierwszy zjazd dla Studentów niestacjonarnych Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Z tej okazji chcielibyśmy pogratulować naszym STUDENTOM i wszystkim zaprzyjaźnionym uczelniom na terenie województwa śląskiego rozpoczęcia NOWEGO ROKU AKADEMICKIEGO 2018/2019!

Wywiad z Szymonem Szostakiem, absolwentem WSEH

09 paź 2018

Po ostatniej obronie prac dyplomowych udało nam się porozmawiać z wybranymi absolwentami WSEH w Bielsku-Białej. Szymon Szostak, absolwent kierunku ZARZĄDZANIE ze specjalnością – „Menedżer we współczesnej firmie”. Warto dodać, że od nowego roku akademickiego nazwa w/w specjalności zmieniła się na „Menedżer kreatywny”.  

Habemus rectorem, A.D. 2018

01 paź 2018

W imieniu założyciela uczelni Centrum Promocji Biznesu, z nieskrywaną satysfakcją przekazuję insygnia władzy rektora człowiekowi, który na dobre i na złe związał się zawodowo z uczelnią w roku 2000.

Promocja dla kandydatów

30 wrz 2018

Kto pierwszy ten lepszy   Uprzejmie informujemy, że od dnia 1 października 2018 roku, pierwsze 5 osób, które pojawią się w sekretariacie i złożą komplet dokumentów, wniosą opłatę rekrutacyjną w promocyjnej kwocie 150 zł.   Każdego dnia pierwsze 5 osób otrzymuje zniżkę.

Spotkanie z ministrem Jarosławem Gowinem

27 wrz 2018

Przedstawiciele WSEH w Bielsku-Białej pojawili się wczoraj na specjalne zaproszenie w Starym Zamku w Żywcu, na spotkaniu z wicepremierem, ministrem nauki i szkolnictwa wyższego – drem Jarosławem Gowinem.

I konferencja naukowo-praktyczna pt. „Ekonomia społeczna i solidarna – między teorią a rzeczywistością”

27 wrz 2018

25 września w sali konferencyjnej CIS w Jeleśni odbyła się I konferencja naukowo-praktyczna pt.: „Ekonomia społeczna i solidarna – między teorią a rzeczywistością”, której WSEH w Bielsku-Białej była współorganizatorem. Hasłem przewodnim konferencji była aktywizacja seniorów w społeczeństwach lokalnych.

Dotowane kursy językowe i szkolenia

25 wrz 2018

Zachęcamy do skorzystania z dotowanych kursów językowych i szkoleń. Więcej informacji tutaj.

Promocja dla kandydatów

01 wrz 2018

Kto pierwszy ten lepszy   Uprzejmie informujemy, że od dnia 1 września 2018 roku, pierwsze 3 osoby, które pojawią się w sekretariacie i złożą komplet dokumentów, wniosą opłatę rekrutacyjną w promocyjnej kwocie 70,00 zł. Kolejne osoby wpłacają kwotę 100,00 zł.   Przypominamy, że promocja potrwa do końca września.

Wpis do Bazy Usług Rozwojowych

21 sie 2018

Uprzejmie informujemy, że Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej otrzymała wpis do BUR (Bazy Usług Rozwojowych) z możliwością dofinansowania do studiów, studiów podyplomowych, szkoleń i kursów dokształcających, kursów językowych.  

Ankiety i rankingi kandydatów

17 sie 2018

Według rankingów i ankiet, które wypełnili nasi Kandydaci na studia w roku akademickim 2018/2019 w trakcie procesu rekrutacji, uzyskaliśmy informacje, jakie kierunki i specjalności studiów cieszą się największym zainteresowaniem i co tak naprawdę zadecydowało, że wybrali oni WSEH w Bielsku-Białej.

Promocja dla kandydatów

01 sie 2018

Kto pierwszy ten lepszy   Uprzejmie informujemy, że od dnia 1 sierpnia 2018 roku, pierwsze 3 osoby, które pojawią się w sekretariacie i złożą komplet dokumentów, wniosą opłatę rekrutacyjną w promocyjnej kwocie 50,00 zł. Kolejne osoby wpłacają kwotę 100,00 zł.   Przypominamy, że promocja potrwa do końca sierpnia.

Wywiad z Andrzejem Chomczyńskim, absolwentem WSEH

26 lip 2018

Andrzej Chomczyński właśnie zakończył swoją przygodę z WSEH na kierunku zarządzanie. Po obronie pracy licencjackiej, udało nam się zadać kilka pytań świeżo upieczonemu absolwentowi.   WSEH: Czego dotyczyła Pana praca licencjacka?

II Ogólnopolskie Seminarium Naukowo-Praktyczne pt. „Współczesne perspektywy zarządzania zrównoważonym rozwojem”

03 lip 2018

II Ogólnopolskie Seminarium Naukowo-Praktyczne pt. „Współczesne perspektywy zarządzania zrównoważonym rozwojem”, którego byliśmy inicjatorem, odbyło się po raz drugi. Tym razem spotkanie z hasłem programowym seminarium – CZŁOWIEK-WSPÓŁŻYCIE-ISTNIENIE, odbyło się w sali konferencyjnej Karczmy Żywieckiej.

WSEH wciąż najlepszą uczelnią na Podbeskidziu - PERSPEKTYWY 2018!

29 maj 2018

Nasza Uczelnia kolejny rok z rzędu została wybrana najlepszą na Podbeskidziu według najnowszego, prestiżowego rankingu PERSPEKTYWY 2018, znajdując się także na wysokim 14. miejscu w Polsce! W tym roku na pozycję uczelni wpływały takie składowe jak:

Poseł Grzegorz Puda wygłosił wykład dla studentów WSEH

26 maj 2018

W sobotę Poseł Grzegorz Puda przeprowadził wykład fakultatywny dla naszych studentów I roku zarządzania, z zakresu marketingu! W wydarzeniu tym oprócz studentów udział wzięli: prof. dr hab.

Trzecia debata oksfordzka za nami!

25 maj 2018

W piątek (25.05.2018) na terenie Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej odbyła się trzecia i zarazem ostatnia w bieżącym roku debata oksfordzka. Tym razem jej tematem była: "Ewolucja miasta. W kierunku miasta innowacyjnego?".

Wiosenna przerwa

25 maj 2018

W dniach 31.05.2018 (czwartek) - 04.06.2018 (poniedziałek) uczelnia będzie nieczynna z powodu wiosennej przerwy. Za utrudnienia przepraszamy. Zapraszamy od wtorku (05.06.2018).

Współpraca z kijowskim International Science and Technical University

14 maj 2018

W ubiegłym tygodniu Władze naszej uczelni spotkały się w Bielsku-Białej z przedstawicielami kijowskiego International Science and Technical University.

Konferencja charytatywna Psychologia Sukcesu

11 maj 2018

W czwartek (10.05.2018) trójka naszych Studentek: Halina Bucka, Maria Michalak, Iwona Śliwa oraz dr Stanisław Ciupka wzięli udział w charytatywnej konferencji "Psychologia Sukcesu", która została zorganizowana przez Fundację Łatka, firmę MDM NT, a także 

Wizyta w Czechach i Bułgarii - Erasmus +

07 maj 2018

W dniach 29.04.2018 - 05.05.2018 Wioletta Świeboda z Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej, dzięki programowi Erasmus +, w którym uczestniczy nasza uczelnia, gościła w bułgarskim uniwersytecie South-West University "Neofit Rilski".

Wiosenna przerwa majowa

27 kwi 2018

W dniach 28.04.2018 (sobota) - 06.05.2018 (niedziela) uczelnia będzie nieczynna z powodu wiosennej przerwy majowej. Za utrudnienia przepraszamy. Zapraszamy od poniedziałku (07.05.2018).

Druga debata oksfordzka za nami!

27 kwi 2018

W czwartek, 26.04 na terenie Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej odbyła się druga debata oksfordzka. Tym razem jej tematem była: "Ewolucja miasta.  Miasto jako inkubator przedsiębiorczości.". Naprzeciwko siebie zasiadły dwa, czteroosobowe zespoły, które wzięły udział w bardzo ciekawej dyskusji. Zespół przedsiębiorców reprezentowali:

Wiosna w ogrodzie

18 kwi 2018

W uczelnianym ogrodzie i na terenie całego kampusu zaczęły pojawiać się pierwsze oznaki wiosny! Przekonajcie się sami - zapraszamy do oglądania zdjęć.

II Spotkanie Klubu Przedsiębiorczości

17 kwi 2018

Zachęcamy do udziału w II spotkaniu Klubu Przedsiębiorczości w Bielsku-Białej, które odbędzie się w czwartek, 19 kwietnia, w hotelu QUBUS. Więcej informacji:

Ogólnopolska Konferencja Naukowa za nami!

13 kwi 2018

W czwartek, 12 kwietnia w Wyższej Szkole Ekonomiczno-Humanistycznej w Bielsku białej odbyła się współorganizowana razem z Katolickim Stowarzyszeniem Civitas Christiana - oddział okręgowy w Krakowie, Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. "Społeczna Nauka Kościoła w praktyce zarządzania".

Zdjęcia z pierwszej debaty oksfordzkiej

07 kwi 2018

Pierwsza debata oksfordzka za nami! Jej tematem była: Ewolucja miasta. Od "powtarzalnych rozwiązań" do "miasta umysłu i pomysłu". Naprzeciwko siebie zasiadły dwa, sześcioosobowe zespoły Studentów, które na przemian starały się bronić i obalać postawione tezy.

Płatność kartą w OSCAR WILDE

06 kwi 2018

Mamy dla Was świetną informację! Wychodząc Waszym oczekiwaniom naprzeciw, od dziś można płacić kartą w naszym Klubie Studenckim OSCAR WILDE PUB! Zapraszamy na pyszną kawę i przekąski!

Wesołego Alleluja!

29 mar 2018

Z okazji Świąt Wielkanocnych  wiele nadziei, zdrowia i miłości, rodzinnych, spokojnych chwil, a także wesołego Alleluja! życzą Władze  Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej

Wielkanocna przerwa świateczna

28 mar 2018

W dniach 29.03.2018 (czwartek) - 03.04.2018 (wtorek) uczelnia będzie nieczynna z powodu wiosennej przerwy świątecznej. Za utrudnienia przepraszamy. Zapraszamy od środy (04.04.2018).

Cykl debat oksfordzkich

26 mar 2018

Przed nami już tylko trzecia debata z cyklu debat oksfordzkich pt. "Ewolucja miasta. Od miasta tradycyjnego do miasta innowacyjnego". Debaty odbędą się na terenie naszej uczelni w dniach:

Nowy numer Polonia Journal

21 mar 2018

Właśnie ukazał się nowy numer czasopisma naukowego Polonia Journal! Zapraszamy do lektury, a także odwiedzania strony czasopisma!

Wizyta maturzystów z Czechowic-Dziedzic

20 mar 2018

We wtorek, 20.03.2018 naszą uczelnię odwiedziła grupa maturzystów z Zespołu Szkół Silesia w Czechowicach-Dziedzicach.

Nowy numer MIND Journal

08 mar 2018

Właśnie ukazał się nowy numer czasopisma naukowego MIND Journal! Zapraszamy do lektury! Zachęcamy także do publikacji w kolejnych numerach MIND Journal. Szczegóły znaleźć można na stronie czasopisma.

Gratulacje dla nowych magistrów!

06 mar 2018

Obrony za nami! Serdecznie gratulujemy Studentom, a właściwie już Absolwentom zdobycia tytułu magistra! Mamy nadzieję, że nauka na naszej uczelni spełniła Wasze oczekiwania. :) Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z obron, które odbyły się na naszej uczelni.

Konkurs „Zostań liderem w społeczeństwie obywatelskim”

15 lut 2018

Konkurs pod tytułem „Zostań liderem w społeczeństwie obywatelskim” - zachęcamy do udziału! Szczegóły dostępne tutaj.

Najszczersze kondolencje

15 lut 2018

Wczoraj (14.02.2018) zmarła Pani Janina Koziana - mama naszej koleżanki, Pani mgr Elżbiety Jaszczurowskiej.   "Droga Pani Elżbieto, wobec ciosu, który spadł na Panią, niełatwo znaleźć słowa pociechy. Można jedynie życzyć sił do zniesienia bólu, który tylko czas może złagodzić. Proszę przyjąć wyrazy najszczerszego współczucia.

Beskidzki Kongres Ekonomii Społecznej

09 lut 2018

W czwartek (08.02.2018), na naszej uczelni odbył się kolejny panel Beskidzkiego Kongresu Ekonomii Społecznej. Obrady jak zawsze były bardzo owocne, z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie. Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z tego wydarzenia.

III Studenckie Seminarium Naukowe

26 sty 2018

Tematem III międzyuczelnianego Studenckiego Seminarium Naukowego, które odbyło się 25.01.2018 na naszej Uczelni, były wyzwania pracy współczesnego menedżera.

Student WSEH Mateusz Stwora - najlepiej oceniany spiker w Polsce

16 sty 2018

Mateusz Stwora to student zarządzania, specjalności menedżer we współczesnej firmie na naszej Uczelni. Naukę w Wyższej Szkole Ekonomiczno-Humanistycznej łączy - i to z sukcesami - z pracą spikera sportowego, jednak to nie jedyne jego zajęcie związane z mikrofonem.

Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku

22 gru 2017

W imieniu całej społeczności akademickiej życzymy wesołych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku!  

II Studenckie seminarium naukowe

14 gru 2017

W środę, 13.12.2017, w siedzibie naszej Uczelni odbyło się II Studenckie Seminarium Naukowe! Jego tematem przewodnim było modelowanie kompetencji menedżerskich. 

Jubileuszowe nagrody

13 gru 2017

W dniu 13.12.2017, w podziękowaniu za zasługi i wieloletnią pracę dla Uczelni Wicekanclerz Michał Śleziak oraz Kierownik Sekretariatu - Pani Marzena Naglik, otrzymali z rąk Kanclerza Jerzego Deca nagrodę jubileuszową z okazji 20-lecia Uczelni! Gratulujemy!

Zdjęcia z Christmas Party 2017

10 gru 2017

Christmas Party 2017 za nami! Dziękujemy za tak liczne przybycie, mamy nadzieję, że dobrze się bawiliście, jedzenie smakowało, niespodzianki się podobały, a zabawy rozśmieszyły! Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!

Zimowa przerwa świąteczna

08 gru 2017

W dniach 20.12.2017 - 07.01.2018 Uczelnia będzie nieczynna z powodu zimowej przerwy świątecznej. Zapraszamy od poniedziałku 08.01.2018.

Obiady dla Studentów

08 gru 2017

W najbliższą sobotę i niedzielę w Klubie Studenckim OSCAR WILDE PUB, podczas długiej przerwy będziecie mogli zjeść obiad składający się z zupy i drugiego dania. Koszt to 16 zł.

Konferencja "Senior+"

28 lis 2017

W poniedziałek (27.11.2017) w bielskiej placówce Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się konferencja "Senior+". Naszą Uczelnię reprezentowali na niej: JM Rektor dr Iwona Kłóska, dr Stanisław Ciupka oraz mgr Aleksander Sapiński.

Christmas Party 2017

02 lis 2017

Studenci! Święta coraz bliżej, dlatego już teraz pragniemy zaprosić Was na wyjątkowe wydarzenie - Christmas Party, które odbędzie się w Klubie Studenckim OSCAR WILDE PUB! Świąteczna atmosfera, pyszne jedzenie, dobra zabawa - gwarantujemy, że niczego nie zabraknie!

Seminarium o humanistyczno-społecznej perspektywie życia bł. cesarza Karola Habsburga

31 paź 2017

W Sali Lustrzanej żywieckiego Pałacu Habsburgów, 25 października 2017 r. odbyło się seminarium o humanistyczno-społecznej perspektywie życia bł. cesarza Karola Habsburga, którego byliśmy współorganizatorem. W wydarzeniu uczestniczyło wielu uczniów z żywieckich szkół średnich.

Jesienna przerwa świąteczna

29 paź 2017

W najbliższym tygodniu, tzn. w dniach 30.10 - 05.11 (poniedziałek - niedziela) Uczelnia będzie nieczynna z powodu jesiennej przerwy świątecznej. Zapraszamy od poniedziałku 06.11.2017.

Zapis wideo z inauguracji 2017/18 i obchodów 20-lecia

20 paź 2017

Zapraszamy do oglądania zapisu wideo z uroczystej inauguracji roku akademickiego 2017/18, połączonej z obchodami 20-lecia Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej!  

Zdjęcia z inauguracji 2017/18, połączonej z obchodami 20-lecia

16 paź 2017

W sobotę, 14 października rozpoczeliśmy rok akademicki 2017/18 uroczystą inauguracją, połączoną z obchodami 20-lecia Uczelni!

Film z okazji 20-lecia Uczelni

15 paź 2017

Zapraszamy do oglądania wyjątkowego filmu, który swoją premierę miał podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego 2017/18 i został stworzony z okazji 20-lecia naszej Uczelni!  

I Studenckie Seminarium Naukowe

14 paź 2017

W sobotę przed uroczystą inauguracją roku akademickiego 2017/18 odbyło się także I Studenckie Seminarium Naukowe pt.: ZARZĄDZANIE PROCESOWE W PRACY WSPÓŁCZESNEGO MENEDŻERA. Jego patronem był Kanclerz Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej.

Uroczysta inauguracja

06 paź 2017

Nadchodzący rok akademicki, który rozpocznie się już 14 października uroczystą inauguracją połączoną z obchodami 20-lecia, będzie dla nas wyjątkowy! Nasza Uczelnia powstała dokładnie 20 lat temu, pod pierwotną nazwą "Wyższa Szkoła Marketingu i Zarządzania".

Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw

18 wrz 2017

Ruszyła rejestracja uczestników VII Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach!

Nasz absolwent w programie "1 z 10"

14 wrz 2017

Absolwent naszej Uczelni - Marcin Kiszka wziął udział w odcinku popularnego programu 1 z 10! Koniecznie sprawdźcie, jak sobie poradził!  

Rok Studenta w Kolejach Śląskich

11 sie 2017

Studenci! Chcielibyście podróżować Kolejami Śląskimi przez cały miesiąc za symboliczną złotówkę? Nic prostszego! Dzięki współpracy naszej Uczelni z kolejami już od września będziecie mogli skorzystać z:

20-lecie Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej

07 sie 2017

Sobotni jubileusz nie był ostatnim, jaki obchodzimy w tym roku! Dwadzieścia lat temu, 7 sierpnia 1997 roku, za zgodą Ministra Edukacji Narodowej zostaliśmy wpisani do rejestru uczelni, pod naszą pierwotną nazwą Wyższej Szkoły Marketingu i Zarządzania z siedzibą w Bielsku - Białej!

25-lecie College The Top

05 sie 2017

Dokładnie 25 lat temu, 5 sierpnia 1992 roku za zgodą Ministerstwa Edukacji Narodowej powstał protoplasta naszej uczelni – College The Top – który był pierwszą szkołą językową na Podbeskidziu! Więcej o historii naszej Uczelni znajdziecie tutaj. 

Najlepsza uczelnia na Podbeskidziu według rankingu PERSPEKTYWY 2017

26 lip 2017

Według najnowszego, prestiżowego rankingu PERSPEKTYWY 2017, nasza Uczelnia jest najlepszą na Podbeskidziu, a także znalazła się na 14. miejscu w Polsce i 3. w województwie Śląskim!

I Interdyscyplinarne Seminarium Naukowe „Etyka – społeczeństwo – zarządzanie”

11 lip 2017

W uczelnianym Pubie Oscar Wilde, 7 lipca odbyło się I Interdyscyplinarne Seminarium Naukowe „Etyka – społeczeństwo –zarządzanie”. Uczestnicy reprezentowali nauki humanistyczne i ekonomiczne. Po wystąpieniach i dyskusji uczestnicy seminarium udali się na spacer po kampusie, w trakcie którego poznali ponadstuletnią historię uczelnianych budynków i ogrodu.

I Interdyscyplinarne Seminarium Naukowe „Etyka – społeczeństwo – zarządzanie”

07 lip 2017

W uczelnianym Pubie Oscar Wilde, 7 lipca odbyło się I Interdyscyplinarne Seminarium Naukowe „Etyka – społeczeństwo –zarządzanie”. Uczestnicy reprezentowali nauki humanistyczne i ekonomiczne. Po wystąpieniach i dyskusji uczestnicy seminarium udali się na spacer po kampusie, w trakcie którego poznali ponad stuletnią historię uczelnianych budynków i ogrodu.

Trzecia z cyklu debat oksfordzkich

25 kwi 2017

8 maja (poniedziałek) w godzinach 11.00-13.00 w siedzibie Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej odbędzie się trzecia z cyklu debat oksfordzkich. Wystąpienie eksperckie wygłosi Profesor Jerzy Buzek, który zrelacjonuje stan debaty nt. przyszłości Unii Europejskiej prowadzonej na forach międzynarodowych.